در ترکیه تعطیلات را چطور بگذرانیم؟ در اینجا 15 مکان به شما توصیه می شود

در ترکیه تعطیلات را چطور بگذرانیم؟ در اینجا 15 مکان به شما توصیه می شود

در این مقاله، ما سه فعالیت متفاوت و 15 مکان مختلف را برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی خود معرفی می کنیم، کسانی که به دنبال مکانی آرام و متفاوت از مکانهای تعطیل معمول مانند بودروم، مارماریس و کوش آداسی برای تعطیلات متفاوت همراه خانواده خود هستند.

تابستان است! ما باید به تعطیلات برویم اما باید به کجا برویم؟ تقریبا همه از بهشت های تعطیلات ترکیه اطلاع دارند. این مکان ها با ازدحام زیاد گردشگران محلی و خارجی، اولویت اول برای کسانی که یک تعطیلات آرام، جادار و راحت را ترجیح می دهند نیست. اگر می خواهید فوراً دریا را ملاقات کنید، اگر به دنبال اثری از تعطیلات هستید که با طبیعت درآمیخته شده است تا زندگی شبانه، در اینجا مکانهایی هست که بی شک خسته کننده نیست و می توانید بدون ترک مفهوم فراگیر به تعطیلات بروید:

1.   مزارع کشاورزی ارگانیک

مزارع ارگانیک، جایی که می توانید در طول اقامت خود غذاهای ارگانیک مصرف کرده و محصولات خود را پرورش دهید و با خانواده خود در تعامل باشید، با عدم شباهت در تعطیلات شنی-آفتاب دریا و وعده های غذایی ناسالم و کلسترول بالا که در برخی هتل ها وجود دارد، تعطیلاتی سالم داشته باشید. حمایتی که در این مزارع ارائه می دهید از هزینه اتاق شما کم می شود. همچنین، کار اجباری نیست. مزارع کشاورزی ارگانیک با انجمن گندم همکاری می کنند و در سراسر ترکیه خدمات ارائه می دهند. می توانید با انجمن گندم تماس بگیرید تا دریابید که این مزارع تعطیلات تعاملی در چه مناطقی قرار دارند و یک تعطیلات بی نظیر را برای خود و خانواده خود برنامه ریزی کنید. به عنوان Trem Global، دو مورد از آنها را معرفی خواهیم کرد. از ویژگی های این دو مزرعه فرصت برای شنا کردن است زیرا این دو مزرعه در فتحیه در منطقه آنتالیا واقع شده است.

دره یا وادی پاستورال - آنتالیا - فتحیه

اولین مورد از این مزرعه، زندگی مزرعه زیست محیطی دره پاستورال است. این مزرعه در کنار رودخانه کارگی در دهکده یانیکلار در فتحیه واقع شده است، این مزرعه در میان درختان به رنگهای سبز با ابعاد 42000 متر مربع قرار گرفته است. وقتی به اینجا می آیید، در خانه هایی زندگی می کنید که با معماری منطقه سازگار است و از سنگ، گل خشت و چوب همان جغرافیا ساخته شده است. در اینجا کارهای مزرعه به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه برنامه ریزی شده است. فعالیتهای هنری و فرهنگی در کارگاههای تولید برگزار می شود. در دره پاستورال می توانید خوشمزه ترین غذاهای محلی غذاهای مدیترانه را به روشی سنتی میل کنید. دره پاستورال برای کسانی که مشکلات سلامتی دارند و کسانی که رژیم غذایی را ترجیح می دهند، یک برنامه غذایی ارائه می دهد. این مزارع حتی با بازیافت از هدر رفتن جلوگیری می کند.

پسماندهای ارگانیک به عنوان کود برای تغذیه حیوانات دره و برای غنی سازی خاک استفاده می شوند، در حالی که زباله های غیر ارگانیک به پروژه بازیافت در فتحیه ارسال می شوند. بعد از مدتها در مزرعه، می توانید خود را در دریا خنک فتحیه غوطه ور کنید، در استخر شنا وقت بگذرانید و از درختان آویزه یا معلق انگورهای ارگانیک میل کنید.

پاتیکا

اگر می گویید نزدیکی به دریا برای تعطیلات ضروری است، ما شما را به پاتیکا دعوت می کنیم. این مکان در منطقه وسیعی مانند دره یا وادی پاستورال بنا نشده است و مکانی نیست که بتوانید کشاورزی ارگانیک انجام دهید، اما مکانی دیگر است که ارزش دیدن یک تعطیلات آرام در میان کاج های مدیترانه را دارد. این خانه تعطیلات در منطقه فارالیای فتحیه واقع شده است، جایی که فرزندان شما می توانند بدون اینکه حوصله شان سر برود از تعطیلات خود لذت ببرند. پاتیکا در فاصله کمی از پیاده روی از دریا واقع شده است و جو آن که با طبیعت در هم تنیده شده از دوستداران طبیعت پذیرایی می کند.

همچنین مزارع تعطیلات بیشتر در فتحیه وجود دارد. اگر می خواهید در مورد مزارع دیگر اطلاعات کسب کنید، باید به وب سایت انجمن گندم مراجعه کنید.

1.   ییلاق ها

برای کسانی که جو سوزان خورشید را دوست ندارند و می خواهند از شر آن خلاص شوند، بهترین انتخاب برای تعطیلات ییلاق ها هستند. در اینجا در پوشش گیاهی دریای سیاه، می توانید تعطیلات خود را با درست کردن لانه خود در بین درختان کاج و آشامیدن آب از چشمه آب یخی در نزدیکی خود بگذرانید. در ترکیه بیش از صد کوه مرتفع وجود دارد، اما تقریبا نیمی از آنها در دسترس گردشگران هستند. ما به عنوان Trem Global، سه کوه مرتفع در ترکیه را معرفی می کنیم. اولین ییلاق ما ییلاق"ریزه آی در" است که همه آن را می شناسند:

ییلاق آی در

این ییلاق در 19 كیلومتری جنوب منطقه چاملی همشین در استان ریزه واقع شده است و توسط درختان راش و صنوبر احاطه شده و موضوع ترانه ها است. با توجه به ارتفاعات زیاد، که از ویژگی های بارز ییلاق ها محسوب می شود، داشتن هوای خنک حتی در تابستان یکی از دلایل برتر برای افراد خارجی است. 

با توجه به ارتفاعات زیاد، که از ویژگی های بارز ییلاق ها محسوب می شود، داشتن هوای خنک حتی در تابستان یکی از دلایل برتر برای افراد خارجی است. شاخه رودخانه ای که رودخانه فرتینا را تشکیل می دهد از ییلاق آی در  که دارای 1350 متر ارتفاع است عبور می کند. ییلاق مشهور جهان ییلاق آی در به عنوان منطقه گردشگری اعلام شده است و انواع خدمات را برای اسکان ارائه می دهد. شما می توانید برای ماندن در ییلاق آی در، وقت خود را در چادر خود بگذرانید، انواع عسل هایی که دارای خاصیت درمانی هستند را بچشید، می توانید از چشمه های آب گرم با دمای 50 درجه بهره ببرید، بنابراین می توانید یک تجربه متفاوت داشته باشید.

ییلاق چامباشی

ییلاق چامباشی، که در 61 کیلومتری جنوب استان اردو واقع شده است. با طبیعت سبز و ساختار اکسیژن فراوان خود از همه متمایز است. این ییلاق 1850 متر ارتفاع دارد، بلندتر از ییلاق آی در میباشد. این ییلاق که مکانهای تفریحی را برای همه بازدید کنندگان خود ارائه کرده است، به دلیل داشتن ثروت طبیعی و همچنین بازار، مکانهای پیک نیک، رستورانها و هتلهای خود مشهور است. در اینجا می توانید مقدار زیادی شیر ارگانیک، گوشت، کره، پنیر، سبزیجات و میوه مصرف کنید و استراحت تابستانی خود را با روشی سالم با استفاده از هوای تازه بگذرانید.

ییلاق سوغوجاک

اولین دلیل معرفی این ییلاق این است که موقعیت آن نزدیک به استانبول مباشد. ییلاق سوغوجاک در استان ساکاریا حدود 1100 متر ارتفاع دارد. و از ساپانجا 17 کیلومتر فاصله دارد. 

ییلاق سوغوجاک ، که به ویژه در هفته دوم ژوئیه باید بازدید شود، میزبان "کارناوال ییلاق سوغوجاک " است که ساکنان و بازدید کنندگان خارج از آن در آن شرکت می کنند. می توانید تعطیلات خود را با آرامش در مناطق مرتعی وسیع در میان درختان کاج متراکم در ییلاق بگذرانید.

1.   تور اگه و آک دنیز

به غیر از آک دنیز (مدیترانه) و اگه، ما نیز در مورد دریای سیاه توصیه هایی را ارائه داده ایم.

اگر هنوز می خواهید دریای اگه و دریای مدیترانه را ببینید و وارد دریا شوید، اما از تعطیلاتی که با طبیعت در هم تنیده است لذت ببرید، برخلاف مفهوم تعطیلات پنج ستاره، شرکت Trem Global سرنخ های یک تعطیلات متفاوت در اگه و مدیترانه را برای شما کشف کرده است.

جزایر گوکچه آده و بزجا آده

این دو جزیره در شمال دریای "اگه" باید در ماه سپتامبر یا ماه مه بازدید شود. 

این جزایر که با خدمات کشتی از سمت چانکاله به طول 45 دقیقه فاصله دارند، شراب های تاکستان ها و گیاهان محلی در خانه های سفید دو طبقه به بازدید کنندگان ارائه می شود.

آس سوس

مسیر ما هنوز در یکی دیگر از مراکز توریستی تاریخی دیگر در منطقه چاناکاله قرار دارد. 

آسوس جایی که نباید بدون دیدن از آن بگذرید، به دلیل نزدیکی با جزایر شناخته شده است. معبد آتنا و تئاتر باستانی وجود دارد. شما می توانید غذاهای محلی مانند عسل، زیتون و طارهانا را از مردم محلی در منطقه خریداری کنید که دارای شهری باستانی است و در آنجا می توانید خاطرات تمدن هایی را که در دوران باستان از پیش از تاریخ تا به امروز زندگی می کردند ببینید.

گوره - ادرمیت (Güre-Edremit)

اگر می خواهید از یک دریای زیبا لذت ببرید و غذای سالم را در این منطقه بچشید، می توانید گوره را در ادرمیت در استان بالیکسیر انتخاب کنید. 

گوره که بهشتی است که هر رنگ از سبز موجود در خلیج ادرمیت را در میان کوه های کاز پنهان می کند، با وجود اکسیژن فراوان و به خصوص روغن زیتون طبیعی، توجه را به خود جلب می کند. گوره فرصت هایی را برای کسانی که می خواهند تعطیلات خود را در یک بافت تاریخی با چشمه های آن بگذرانند، مسجدی با معماری فوق العاده و یک حمام قدیمی ترکی، که احساس دوران پیش از تاریخ را به ارمغان می آورد، ارائه می دهد.

آی والیک - بالیکسیر

مکانی برای تعطیلات که توسط گردشگران محلی در ترکیه، آی والیک شناخته می شود، مکان شلوغی مانند مارماریس یا بدروم نیست.

در اینجا می توانید به سفرهای قایق خانوادگی بروید و طبیعت دست نخورده آی والیک را ببینید. برای طعم ماهی های پاپالینا استخراج شده از این جزیره می توانید به جزیره جوندا مراجعه کنید و غروب خورشید باشکوه را در محلی که به عنوان سفره شیطان معروف است تماشا کنید.

فوچا - ازمیر

در ترکیه، دو چوگا جداگانه وجود دارد. فوچای قدیمی و فوچای جدید. توصیه شرکت Trem Global برای بازدید از فوچای قدیمی است. فوچای جدید در مقایسه با فوچای قدیمی یک مکان کوچکتر است و جایی نیست که فرصت های تعطیلات به اندازه فوچای قدیمی توسعه یابد. 

شهر قدیمی با بازار و ساحل طولانی خود شبیه یک شهر تعطیلاتی کوچک است. زندگی در اینجا ارزان تر از سایر استراحتگاه های ترکیه است. این شهر توسط یک قلعه باستانی که در دوره ژنو ساخته شده است به دو دسته تقسیم می شود. شما می توانید در این منطقه از تعطیلات کوچک و دنج اقامت کنید، قایق های کوچک را اجاره کنید و به تورهای خانوادگی بپیوندید و از قایق های ماهیگیری در بندر ماهی تازه بخرید.

گومولدور - ازمیر

گومولدور یکی از مکانهایی است که ساکنان "اگه" به آن نزدیک اند و تعطیلات آرام را ترجیح می دهند.

وقتی با خانواده به تعطیلات می روید، می توانید تعطیلات خود را با اقامت در چادر بگذرانید، می توانید در مجاورت شهر، شهر باستانی اف اس را بازدید کنید.

ساکلی کنت - موغلا

مناطقی هم در آنتالیا و هم در موغلا به نام ساکلی کنت (شهر پنهان) وجود دارد. شرکت Trem Global به شما توصیه می کند که از شهر پنهان فتیحیه در موغلا بازدید کنید. از آنجا که ساکلی کنت در میان کوهها قرار دارد، دیدن خورشید قبل از ساعت 10 صبح سخت است. 

به مکانی فکر کنید که رودخانه ها به همراه درختان سرسبز سرازیر می شوند. شما می توانید در خانه های خانوادگی ساخته شده از درختان در بالای نهرها بمانید، ماهی تازه را از رودخانه بخورید و از طعم گوزلمه (یک شیرینی محلی) ساخته شده توسط ساکنان محلی بچشید و اگر وقت داشتید، از دره ای که 600 متر ارتفاع دارد، بازدید کنید و انواع رنگ ها و بوهای طبیعت را در طول 18 کیلومتر تجربه کنید. اگر می خواهید در دریا شنا کنید، لطفاً توجه داشته باشید که ساکلی کنت با ماشین به 1 ساعت رانندگی می انجامد.

پاتارا - آنتالیا

بعد از ساکلی کنت، همه بازدید کنندگان معمولاً به آنتالیا می روند اما ما پیشنهادی برای شما داریم. اگر جاده را در امتداد ساحل غربی دنبال کنید، به شهر باستانی پاتارا خواهید رسید. 

پاتارا طولانی ترین سواحل جهان است. این شهر باستانی، که در آن می توانید بسیاری از بناهای تاریخی لیکیا ها را ببینید، با مینی بوس های پاتارا که از کاش و کالکان خارج می شوند، می توانید به آنجا برسید.

کالکان - آنتالیا

کالکان در فاصله 40-45 دقیقه ای از پاتارا واقع شده است، کالکان یک روستای تفریحی جذاب است که در دامنه کوه ساخته شده است. کالکان به طور متوسط 500 خانه دارد که در دامنه کوه ساخته شده است. 

پاتارا طولانی ترین سواحل جهان است. این شهر باستانی، که در آن می توانید بسیاری از بناهای تاریخی لیکیا ها را ببینید، با مینی بوس های پاتارا که از کاش و کالکان خارج می شوند، می توانید به آنجا برسید.

کالکان - آنتالیا

کالکان در فاصله 40-45 دقیقه ای از پاتارا واقع شده است، کالکان یک روستای تفریحی جذاب است که در دامنه کوه ساخته شده است. کالکان به طور متوسط 500 خانه دارد که در دامنه کوه ساخته شده است. 

رسیدن به کاش با قایق از طریق کالکان همچنین امکان پذیر است. از آنجا که میزبان بسیاری از غارهای زیر آب است، از نظر گردشگری غواصی نیز میزبان ارزشمندترین خلیج های منطقه است. کاش همچنین با گزینه های اقامتی متناسب با بودجه شما در صدر قرار می گیرد. در اینجا می توانید محصولات طبیعی که مردم از روستاها به دست می آورند و در یک روز از هفته در بازار می فروشند را بچشید و در طبیعت بی نظیر آن از شیب در ارتفاعات از چتربادها استفاده کنید.

اولیمپوس - چیرالی

در این مقاله به شما 15 اقامتگاه تفریحی کمی شناخته شده در ترکیه را توصیه می کنیم و آخرین پیشنهادات ما مناطق اولیمپوس و چیرالی است. از این میان، اولیمپوس به ویژه در بین جوانان با گزینه کمپینگ و خانه های تعطیل با خانه های درختی که سازگار با منطقه هستند، بسیار محبوب است. 

از طریق درختان کاج سرسبز می توانید به ساحل برسید و پس از مدتی می توانید از شهر باستانی اولیمپوس دیدن کنید. در قرن اول به عنوان پناهگاهی برای دزدان دریایی تأسیس شد و یک جریان کوچک از درون شهر تاریخی سرازیر شد. در اینجا خواهید دید که نهر قبل از رسیدن به دریا به پایان می رسد و ماهی های آب شیرین در آن شنا می کنند. از آنجا که این منطقه میزبان لاک پشت های جاریتا جاریتا است، داشتن پیک نیک در خلیج ها ممنوع است، تا مزاحم زندگی لاک پشت ها نشوید. این واقعیت که دریا در صبح ها متلاطم است و عموماً بعد از ظهرها آرام است، ویژگی اولیمپوس است. توصیه می کنیم هنگام پرش از صخره ها به دریا، مراقب باشید. شما می توانید در روستای مجاور چیرالی بمانید، می توانید کباب خود را با آتش طبیعی که از زیر کوه می آید درست کنید.

که کو وا - دهکده اوچ آغیز

اگر مسیر خود را از کاش به آنتالیا ادامه دهید، پس از طی مسافتی تقریبا 10 دقیقه، به که کو وا باز خواهید گشت و به روستای آرام و زیبا اوچ آگیز خواهید رسید. دهکده ای که ماوای خوابگاه ها است، جایی که مردم محلی در آن فعالیت و زندگی خود را تأمین می کنند، به عنوان یک شهر ماهیگیری کوچک شناخته شده است.

از طریق درختان کاج سرسبز می توانید به ساحل برسید و پس از مدتی می توانید از شهر باستانی اولیمپوس دیدن کنید. در قرن اول به عنوان پناهگاهی برای دزدان دریایی تأسیس شد و یک جریان کوچک از درون شهر تاریخی سرازیر شد. در اینجا خواهید دید که نهر قبل از رسیدن به دریا به پایان می رسد و ماهی های آب شیرین در آن شنا می کنند. از آنجا که این منطقه میزبان لاک پشت های جاریتا جاریتا است، داشتن پیک نیک در خلیج ها ممنوع است، تا مزاحم زندگی لاک پشت ها نشوید. این واقعیت که دریا در صبح ها متلاطم است و عموماً بعد از ظهرها آرام است، ویژگی اولیمپوس است. توصیه می کنیم هنگام پرش از صخره ها به دریا، مراقب باشید. شما می توانید در روستای مجاور چیرالی بمانید، می توانید کباب خود را با آتش طبیعی که از زیر کوه می آید درست کنید.

که کو وا - دهکده اوچ آغیز

اگر مسیر خود را از کاش به آنتالیا ادامه دهید، پس از طی مسافتی تقریبا 10 دقیقه، به که کو وا باز خواهید گشت و به روستای آرام و زیبا اوچ آگیز خواهید رسید. دهکده ای که ماوای خوابگاه ها است، جایی که مردم محلی در آن فعالیت و زندگی خود را تأمین می کنند، به عنوان یک شهر ماهیگیری کوچک شناخته شده است.


  • راه حل های سرمایه گذاری شخصی
  • کیفیت بالای خدمات پس از فروش
  • بسته های ویژه برای سرمایه گذاران
  • گذرنامه ترکیه در مدت 3 ماه
1