10 مکان دیدنی گردشگری و تفریحی در استانبول‬‎

Why Do You Need to Buy a House in 2022?10 مکان دیدنی گردشگری و تفریحی در استانبول


استانبول، شهر مورد علاقه در ترکیه، توجه زیادی را به خود جلب کرده و گردشگران همیشه آن را ترجیح می دهند. در سال های اخیر بیشتر توجهات نسبت به استانبول از سوی خاورمیانه بوده که یک شهر بزرگ بین المللی است. در این شهر که دو قاره به هم متصل می شوند، جهانگردی در مناطق خاصی در جنب و جوش است. استانبول که نه تنها برای گردشگری بلکه برای سرمایه گذاری و سکونت نیز شهر ایده آلی است، هر ساله توسعه می یابد. امروزه با افزایش فرصت های سرمایه گذاری، علاقه به این شهر که زمانی پایتخت جهان بوده به شدت افزایش یافته است.


یافتن شهری مانند استانبول که از نظر فرهنگ و تفریحات غنی است، بسیار دشوار می باشد. ما به منظور معرفی این شهر که بازدید کنندگانش را هم از نظر تمدن و هم طبیعت فوق العاده اش متحیر می کند، در زیر پاسخ به سوال "در استانبول باید از کدام مناطق بازدید کرد؟" را برای شما به اشتراک می گذاریم.


سلطان احمد


برای کسانی که به استانبول سفر می کنند، بدون شک سلطان احمد اولین منطقه ای است که می خواهند ببینند. موقعیت تاریخی سلطان احمد در منطقه شاخ طلایی و جو قدیمی استانبول، دلیل این امر است. در این منطقه مسکونی با قرن ها قدامت که چشم ها را به خود خیره می کند، بسیاری از سازه های تاریخی و موزه های منطقه شاخ طلایی برای سیاحت وجود دارد. مسجد پر زرق و برق سلطان احمد و حاجیا سوفیای (ایاصوفیه) مشهور جهان در میدان سلطان احمد، از سوی گردشگران سراسر جهان مورد بازدید قرار می گیرند. زمانی که روز خود را با مزه ی لذیذ کوفته قلقلی هایی که به یاد سلطان احمد نام گرفته اند طعم دار می کنید، رفتن به رستورانت های محلی را از دست ندهید. باید از ستون مدوزا در مخزن تاریخی باسلیک دیدن کنید. از مصنوعات تاریخی در موزه ی تاریخی استانبول، موزه ی باستان شناسی استانبول و موزه هنری ترکی و اسلامی بازدید کنید. کاخ توپکاپی که زمانی مرکز امپراطوری بزرگ عثمانی بوده است را سیاحت کنید. با عزیزانتان در پارک گولان که زمانی باغ های کاخ بوده اند، به پیک نیک بروید. استانبول را در خیابان های سلطان احمد با قرن ها قدامت سیاحت کنید.


اورتاکوی


اورتاکوی منطقه ای است که درست در قلب بوسفور واقع شده است. اورتاکوی یکی از مناطق درخشنده ی استانبول است که ماوای سازه های شناخته شده و مشهور در جهان و حیرت برانگیز امپراطوری عثمانی مانند کاخ چیرگان، کاخ فریه، و عمارت اسما سلطان است. این منطقه که توجه سایرین را با مسجد باشکوه اورتاکوی به خود جلب می کند، به خاطر سیب زمینی های با پوست پخته شده و دکه های وافل در بازار مشهور است. شما می توانید رو به روی بوسفور در اورتاکوی بنشینید و چای خود را نوش جان کنید، جایی که رستورانت های مشهور زنجیره ای مانند هاوس کافه شعبه دارند. این منطقه همچنان به دلیل مکان های سرو صبحانه اش بسیار مشهور است. شما می توانید با عزیزانتان صبحانه ی مفصل نوش جان کنید و از نسیم دریایی لذت ببرید.


ببک


ببک افسانه ای، جایی که مشاهیر آن را در بین دیگر مناطق استانبول بیشتر برای زندگی و خوشگذرانی ترجیح می دهند با کافه های لاکچری، خیابان های تمیز و منظره حیرت انگیز بوسفور بازدید کنندگانش را شیفته خود می سازد. در ببک جایی که می توانید شعبه ی رستورانت های مشهور زنجیره ای را بیابید، می توانید طیف وسیعی از مکان ها، از نانوایی های صنعتی گرفته تا هر نوع آشپزخانه مطابق به هر نوع ذایقه ای را بیابید. ببک باز هم برای نوشیدن انواع نوشیدنی ها، خوردن صبحانه و یا شام رمانتیک در کنار دریا منطقه ی ایده آلی است. بدون پرسه زدن در ساحل ببک، سفر شما در ببک تکمیل نخواهد بود. وقتی در ببک هستید، با همراهی کیوسک های با شکوه و عمارت ها شما می توانید در کنار دریا قدم بزنید و از استارباکس ببک که به عنوان بهترین استارباکس دنیا نام گرفته و منظره ی بوسفور دیدن نمایید.


اتیلر


یکی دیگر از شهر های مورد پسند مشاهیر، اتیلر است که درست در بالای ببک واقع شده است. در این منطقه که نداشتن دریا اش را با مکان های مشهور برای غذا خوردن و مراکز خرید لاکچری جبران کرده است، شما می توانید به سادگی از Akmerkez که یکی از معتبرترین مراکز خرید استانبول است و تعداد زیادی از مارک های معتبر جهانی در این منطقه فرهیخته گرد هم آمده اند دیدن کنید. شعبه مرکزی رستورانت مشهور جهانی NusrEt نیز در اتیلر قرار دارد. اتیلر که جایگاه مکان هایی است که استانبولی ها بیشتر برای بازدید انتخاب می کنند، بسیاری از رستورانت های زنجیره ای مشهور در جهان نیز در آن شعبه دارند. با ارائه طیف گسترده ای از مکان ها، از کافه بوتیک ها گرفته تا غذاهای جهانی، اتیلر به بازدید کنندگانش تجربه ی کاملی از استانبول را ارائه می دهد.


باشاک شهیر


هرچه بیشتر از مرکز شهر استانبول دور شوید، اولین چیزی که چشم انسان را به خود خیره می کند باشاک شهیر است که ستاره جهانگردی در سالهای اخیر می باشد. افزایش ارزش املاک و مستغلات در باشاک شهیر که بیشتر انتخاب مردم شرق آسیا است نه تنها گردشگران، بلکه سرمایه گذاران را نیز به خود جلب می کند. باشاک شهیر مقر یکی از معتبرترین مراکز خرید و سکونت در ترکیه، مرکز خرید استانبول، به تازگی باشاک شهیر را تحت شهر داری خود قرار داده است. باشاک شهیر که یکی از مراکز پنهان استانبول است به خاطر فضای سبزش بسیار مشهور است. در باشاک شهیر جایی که مرکز خرید آکباتی، مارک های بلند آوازه ی جهان را عرضه می کند، شما می توانید از دریاچه گولت دیدن کنید و با عزیزانتان از نوشیدنی های مطلوبش لذت ببرید. خیابان سوم باشاک شهیر جایی که می توانید مکان های عرضه کننده ی غذاهای جهانی را بیابید، یکی از بزرگترین جاذبه های توریستی است تا جاییکه پروژه های برتر باشاک شهیر مانند Vivid Villas، Evergreen Residence و Paramount Lake سرمایه گذاران خارجی را خرسند می سازد.


بیلیکدوزو


بیلیکدوزو مسکن اکثریت املاک و مستغلات در استانبول، ایده آل ترین منطقه برای زندگی است. مهم نیست چقدر مرکز شهر استانبول زیباست، با گذر زمان زندگی رفته رفته به حومه شهر انتقال می یابد. بهترین مثال برای این مسئله این است که بیلیکدوزو مناطق سبز زیادی دارد و مقر 6 مرکز خرید تنها در یک منطقه است. در بیلیکدوزو منطقه ای که هر ساله در حال پیشرفت است، یاشام وادیسی بیشترین توجه را به خاطر فضای سبزش به خود جلب می کند. به دلیل علاقه ی شدید به بیلیکدوزو و انتقال زندگی از مرکز به حومه شهر، مشهورترین رستورانت های زنجیره ای در استانبول مشغول باز کردن شعبه در بیلیکدوزو هستند. بیلیکدوزو، با داشتن ساحل دریایی کسانی که دریا دوست هستند را جذب می کند. مارینای غرب استانبول در بین نواحی است که با طبیعت و زیربنای در حال توسعه اش، بیشتر خارجی ها را به خود جلب می کند. فرصت های سرمایه گذاری با پیشرفت منطقه رشد کرده است و پروژه های مورد پسند سرمایه گذاران خارجی مانند پروژه لاکچری شهر کولار و آکوا کاواکلی در این منطقه قرار دارند. امروزه بیلیکدوزو با فضای امن و سهولت های سیستم حمل و نقل یکی از مناطق جالب برای خارجی هاست که زندگی ایده آل را برای قشر جوان و خانواده ها ارائه می دارد.


فلوریا


فلوریا، منطقه قدیمی تابستانی در استانبول، منطقه مسکونی تاریخی و زیباست. فلوریا که نامش را از عصر بیزانس گرفته، با سواحل دریایی و فضای ممتاز خود با مناطق سر سبز بازدید کنندگانش را خیره می کند. این شهر که اخیرا به دلیل مراکز خرید رو به دریای خود مشهور شده است، می تواند با بزرگترین آکواریوم جهان، اکواریوم استانبول توجه سایرین را از هر طبقه سنی به خود جلب کند. فلوریا که دقیقا در کنار یشیل کوی قرار گرفته با رستورانت های مشهور و مکان های شیک، خارجی ها را با طبیعت و محیط اجتماعی-فرهنگی اش به خود جذب می کند.


تاکسیم - بی اغلو


میدان تاکسیم که قلب استانبول نام گرفته و گواه تاریخ معاصر ترکیه است، بدون شک یکی از میدان های شناخته شده ی بی اغلو می باشد. بدون رفتن به میدان تاکسیم که پس از بوسفور یعنی پل بغاز یکی از شناخته شده ترین مناظر استانبول است، سفر شما به استانبول کامل نخواهد بود. تاکسیم که یکی از مناطقی است که همه نوع افراد در آن به دور هم جمع می شوند، برای سالهای متمادی یکی از مکان های ملاقات برای عشاق استانبولی بوده است. جدا از اینکه در مرکز شهر واقع شده و توجهات را با سهولت های بالایی که فراهم کرده به خود جلب می کند، منطقه مسکونی Sacred Taksim Residence تنها دو دقیقه پیاده از میدان تاکسیم فاصله دارد و همیشه قابل توجه است. در خیابان استقلال تاکسیم که اساسا هوای تابستانی استانبول را دارد، قدم بزنید و مکان های متنوع، فروشگاه ها و سالن هایی که از شمارش خارج هستند را خواهید دید. غذاهای رستورانت های محلی را در Asmalımescit مشهور امتحان کنید. قهوه خود را در کافی شاپ های جدید Cihangir نوش جان کنید و مسیر خود را به سمت قلب هنر، Pera تغییر دهید. از برج افسانه ای Galata Tower بالا بروید و Haliç شاخ طلایی را از بالا تماشا کنید. چیز های زیادی است که می شود در مورد بی اغلو گفت، اما هنوزه هم برای تشریح این منطقه شگفت انگیز کافی نخواهند بود.


سارییر


سارییر که قلب و مرکز تجاری استانبول است، برای حداقل یک بار هم که شده از سوی هر استانبولی برای کار یا خوشگذارنی بازدید می شود. این منطقه که با پارک های طبیعی مشهور خود مانند پارک بزرگ Belgrad Forest ، Emirgan Grove و Rumeli Feneri دلربایی می کند، به دلیل سر سبزی اش یکی از مناطق ایده آل برای خارجی ها است. پروژه ی Fema Garden واقع شده در منطقه زکریا کوی سارییر، شانس همسایگی Belgrad Forest را به شما می دهد. افراد خارجی که به سارییر چشم می دوزند به خاطر زیبایی های طبیعی که دارد این منطقه را برای سرمایه گذاری انتخاب می کنند. سارییر که ماوای تعداد زیادی از کیوسک ها و عمارت های امپراطوری عثمانی است رایحه تاریخی دارد. در سارییر ماوای ماسلاک، منطقه مجتمع های خرید استانبول، هرچه به ساحل نزدیک می شوید Arnavutköy شما را با طیف وسیعی از مکانها برای بازدید از کافه بوتیک ها تا دیگر مکان های مشهور استقبال می کند. Istinye Park، یکی از ناب ترین مراکز خرید استانبول و خانه ی تعداد زیادی از مارک های مشهور جهان نیز در منطقه Istinye سارییر قرار دارد. علاوه به عرضه کردن مارک های لاکچری و غذای های مشهور جهان، این مرکز خرید منحصر به فرد حتی بازار های سنتی خودش را نیز دارد.


جزایر شاهزاده


بهترین منظره ی استانبول از جزایر دیده می شود که او را از آن سوی دریا ها تماشا می کنند. 5 جزیره ای که عموما تنها به نام جزایر شناخته می شوند Büyükada، Heybeliada، Kınalıada، Burgazada و Sedef Adası نام دارند. هر 5 جزیره احساس متفاوتی داشته و صدای جزیره و فضای استانبول را ارائه می کنند. در حالی که در مسیر کیوسک های پر زرق و برق Büyükada قدم می زنید، بستی خود را از Prinkipo مشهور خریداری کنید و سفر خود را شروع کنید. از کیوسک نویسنده مشهور ترکی Reşat Nuri Güntekin در Büyükada و خانه ی شاعر مشهور ترکی Sait Faik Abasıyanık’s در Heybeliada دیدن کنید. از آب و هوای عالی در مناظر رنگارنگ جزایر لذت ببرید. Heybeliada جزیره ی سبز، به دلیل تپه های سر سبزش مشهور است. جزایر نه تنها مکانی ایده آل برای دوچرخه سواری است بلکه می توان آن را با قدم زدن سیاحت کرد. در حالی که Kınalıada همیشه مملو از یونانی های استانبولی و آرامنه است که به عنوان منطقه تفریحی تابستانی آنها شمرده می شود، همچنین افراد خارجی را به دلیل آبهای زیبایش به خود جذب می کند. از بین 5 جزیره، آخرین جزیره و کوچکترین جزیره که Sedef Adası نام دارد بهترین گزینه ی استانبولی ها برای شنا در فصل تابستان می باشد. اگر چه این جزیره، فعالیت های متنوع زیادی را به مقیاس کوچکتر نسبت به شهر ارائه می کند، تنها به اندازه یک سفر کوتاه با فری از استانبول فاصله دارد.Properties
1
Footer Contact Bar Image