7 دلیل اینکه چرا باید به ترکیه بروید

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

تركيه كه از سه جهت با آب احاطه شده، به عنوان يكي از مطلوب ترين كشورهاي جهان شناخته ميشود. اين كشور هم از نظر جاذبه توريستي و هم از نظر ثروت سرمایه گذاری آن در کلان شهرها، در مركز توجه قرار دارد. مخصوصا شهر استانبول، سواحل مديترانه ای و اژه که خارجي ها آنها را بيشتر از همه ترجیح ميدهند.

آسان گشتن شهروندي تركيه تنها با خريد ملكي به ارزش ٢٥٠ هزار دلار، دليل ديگري براي زندگي در تركيه ميباشد. از كشورهاي اسكانديناوي، انگليسي ها، آلماني ها، عرب ها، روس ها، چيني ها و سرمايه گذاران بسياري از ساير كشورها براي انجام سرمايه گذاري هاي خود در حال نقل مكان به تركيه هستند. ٧ دليل براي نقل مكان به تركيه اينجاست...

تركيه كه ٤ فصل دارد، یکی از کشورهای نادری محسوب می شود که دارای آب و هوای مدیترانه اي تا آب و هوای اقيانوسي ميباشد ترکیه که چهار فصل نیز دارد، یکی از کشورهای نادری محسوب می شود که دارای آب و هوای زمینی از آب و هوای مدیترانه ای تا اقیانوسی است. این کشور احاطه شده توسط دریاها و کوه های آزاد، هزاران شگفتی طبیعی را به ساکنان خود ارائه می دهد. مناطق شمالی دارای آب و هوای اقیانوسی، مناطق داخلی دارای آب و هوای قاره ای، و مناطق جنوبی دارای آب و هوای معتدل مدیترانه ای است.

ترکیه با تنوع آب و هوایی، پوشش گیاهی غنی و جنگل های باشکوه تقریبا معجزه ای از طبیعت است. در مناطق جنوبی، فصل تابستان طولانی و گرم است. گرچه دما به خصوص در ماه های جولای و آگوست به 35 درجه می رسد، اما خانه های ترکیه با توجه به ویژگی های فصلی با مواد طبیعی ساخته می شوند و در مقابل گرمای تابستان و سرما در زمستان مقاوم هستند. معمولاً ساختمانها با پنجره های بزرگ و بالکن های بزرگ برای بیشترین بهره از نور خورشید طراحی شده اند.

2- جاهای تاریخی

ترکیه، علاوه بر جاذبه های گردشگری، دارای میراث فرهنگی بسیار غنی است. این کشور که فرهنگ و تاریخ را در همه جا جمع کرده است، دارای ساختمانهای قدیمی است که باید از آنها بازدید کنید و بسیاری از آنها برای بازدید رایگان هستند. کلیسای دوره بیزانس، موزه آیا سوفیا که در دوره عثمانی به عنوان مسجد مورد استفاده قرار گرفته، مسجد سلطان مهمت با شش مناره، سیل باسیلکا ، اثری از مهندسی بیزانس، کاخ توپکاپی که به سمبل امپراتوری عثمانی تبدیل شده است، قطعاً ارزش دیدن را دارند. صومعه سوملا که بر روی صخره ای شیب دار ساخته شده است، کاپادوکیه پوشیده از دودکش های پری، پارک ملی کوه نمروت که دارای خانه های شهر باستانی کومژنه و ویرانه های آن است و گورستان کائونوس پادشاه که با سنگ های خود جلب توجه می کند، مقبره های برش خورده برای پادشاهان از سراسر جهان بازدید کننده ها را به خود جذب میکنند.

کلیسای سنت نیکولاس، مهمترین بنای تاریخی دوره بیزانس، موزه آفرودیسیاس و گوبکلی تپه که مشخص شد 7000 سال از اهرام مصر مصر قدیمی تر است و امروزه بصورت مداوم درآنجا کاوش میکنند بصورتیکه تاریخ جهان را تغییر خواهد داد، از جمله خزانه داری ترکیه هستند. علاوه بر این ، شهر باستانی افسوس، یکی از هفت شگفتی جهان، همه از سنگ مرمر ساخته شده است، و ویرانه های باستانی شهر لیسیان در پاتارا از جمله مکان هایی است که باید دید. در دنیا مکان های بسیار کمی وجود دارد که می توانید تاریخ را در آن طوری زندگی کنید که گویی بخشی از زندگی روزمره شماست و ترکیه به عنوان یکی از آنها شناخته می شود.

3- غذاهای ترکیه

ترکیه به لطف فرهنگ های متنوع، غذاهای غنی دارد که برای هر کامی کاملاً جذاب خواهد بود. غذای ترکی به طور کلی تازه، ارزان و سالم هستند. تقریباً میتوان به همه نوع سبزیجات و میوه هایی که در جهان یافت می شود دسترسی پیدا کرد. رستوران ها و غذاهای خیابانی در این کشور به دلیل داشتن غذاهای خاص با طعم های جذاب، همچنان بازدید کنندگان را شاد میکنند. همچنین بازارهایی وجود دارد که می توان شیرینی و عسل تولیدی محلی از زنبورداری منطقه ای خریداری کرد. معروف ترین غذاها که کباب، چی کوفته، لاهماجون و کوکورج هستند، غذاهای گوشتی محسوب میشوند، اما غذاهایی نیز وجود دارد که برای رژیم های گیاهی و وگان مناسب هستند.  

4- فعالیت های بیرونی

ترکیه به لطف آب و هوایی که دارد، جزو معدود کشورهایی است که فعالیتهای متنوعی را در طول سال میتوان انجام داد. اینها برخی از فعالیت های ورزشی-اجتماعی هستند که می توانید انجام دهید: اسکی تابستانی و زمستانی، قایقرانی، کوهنوردی، گلف، تورهای تاریخی، سافاری، قایق سواری، پیاده روی، شنا، تورهای جزیره ای، غواصی، دوچرخه سواری در کوهستان، پاراگلایدینگ. به خصوص بلک، در منطقه مدیترانه ای، دارای زمین و زمین های گلف در سطح جهانی است. این کشور به لطف ویژگی های جغرافیایی و زمین شناسی خود، تقریباً در هر زمینه ای با توجه به تنوع در فعالیت های اجتماعی و ورزشی، انتظارات بسیاری از مردم را پاسخ می دهد.

5- خدمات سلامتی

خدمات بهداشتی و درمانی ترکیه جزء بهترین ها در جهان به حساب می آید. در 20 سال گذشته اقتصاد قوی کشور و زیربناهای پزشکی بسیار پیشرفت کرده اند. علاوه بر داشتن بیمارستان های مدرن و تجهیزات پیشرفته پزشکی در مراکز کشور، بیمارستان های مناطق کوچک نیز دارای تجهیزات تخصصی با استانداردهای بزرگ شهر هستند. موسسات آموزشی متخصصان حرفه ای را در زمینه پزشکی آموزش می دهند. بیمه درمانی برای خارجیان مقیم ترکیه اجباری است و خارجی ها تقریباً می توانند بهترین خدمات درمانی را تقریباً در هر منطقه دریافت کنند.

6- پروژه های بزرگ

ترکیه طی سال های متمادی با پروژه های عظیم و اقتصاد در حال رشد خود، توجه سرمایه گذارانی که می خواهند سرمایه گذاری کنند را جلب کرده است. پروژه های دولتی که در تقویت و رشد سرمایه گذاری های انجام شده نقش دارند، محیطی را به نفع سرمایه گذاران ایجاد می کنند.

پروژه مرمره که توسط وزارت حمل و نقل طراحی شده است، یک تونل زیر آب است که قاره اروپا و آسیا را به هم وصل می کند.

فرودگاه استانبول یکی از بزرگترین مراکز حمل و نقل هوایی در جهان است و پیش بینی می شود به بیش از 100 شرکت هواپیمایی و بیش از 300 مقصد در سراسر جهان پرواز داشته باشد. پروژه تونل اوراسیا که در کف دریا ساخته شده است، ترافیک پل را بسیار کاهش میدهد. پل یاووز سلطان سلیم، سومین پلی که آسیا و اروپا را به هم وصل می کند، یکی از هشتمین پل طولانی جهان است که کیفیت زندگی ساکنین استانبول را افزایش می دهد.

پروژه 50 کیلومتری کانال استانبول که دریای سیاه را از سمت شمال اروپایی استانبول به دریای مرمره در جنوب متصل خواهد کرد، پیش بینی می شود که ترافیک کشتی به ویژه ترافیک نفتکش ها را در سراسر بسفروس کاهش دهد. با وجود پروژه های مهم در این کشور، زندگی از نظر حمل و نقل آسان تر می شود که یکی از مهمترین دلایل زندگی در ترکیه نیز محسوب می شود. همزمان، با ایجاد 15 صنعت جدید علاوه بر 6 منطقه صنعتی موجود، انتظار می رود سرمایه گذاری های داخلی و خارجی را در ترکیه توسعه دهد.

7- هزینه های زندگی

در ترکیه، هزینه زندگی با وجود توسعه جهانی بسیار پایین است. سرمایه گذاری در املاک و مستغلات می تواند مطابق با تمام بودجه ها با خدمات مشاوره مناسب انجام شود. علاوه بر این، هزینه اجاره نیز پایین میباشد. اگرچه به مناطق مختلف بستگی دارد اما زندگی در بهترین شرایط با بودجه کم نیز شدنی است. یک ناهار خوشمزه برای دو نفر در یک رستوران به طور متوسط 45 لیر است. همچنین بازارهایی برای خرید با قیمت مناسب موجود میباشند. ترکیه، جایی که می توانید یک زندگی لوکس را با بهترین شرایط ممکن داشته باشید، یکی ازمعدود کشورهایی محسوب می شود که می توانید چنین مزیتی داشته باشید.


Properties
1
Footer Contact Bar Image