برترین مگا پروژه های استانبول که باید آن ها را بشناسید

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

استانبول، یکی از بزرگترین کلان شهرهای جهان، حدود 16 میلیون نفر جمعیت دارد. علاوه بر این، این شهر با زیبایی طبیعی و بافت تاریخی تحسین برانگیز خود، شهری است که سالانه میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی از آن بازدید می کنند. در استانبول، جایی که مرکز اقتصادی، فرهنگی و هنری ترکیه است، پروژه‌های بزرگی در حال ساخت است و برنامه ‌ریزی ها برای آسان ‌تر کردن زندگی شهروندان و توسعه شهری پیش برده می شود.

استانبول شهری است که نیی از آن در قاره اسیا و نیمی دیگر در قاره اروپا قرار دارد و به همین دلیل، این شهر منحصر به فرد دارای پروژه های موفق در بسیاری از زمینه های مختلف است. سه پل در استانبول وجود دارد که عبور و مرور بین دو بخش آسیایی و اروپایی را ممکن می کند. علاوه بر این، تونل اوراسیا که از زیر بستر دریا می گذرد و مرزهای آسیا و اروپا را به هم متصل می کند، از پروژه های بزرگ استانبول است. از سوی دیگر، خط ریلی مارمارای، مهم‌ترین و پرکاربردترین حمل و نقل عمومی در استانبول، از مرزهای منطقه کوجالی/گبزه تا هالکالی، سمت دیگری از اروپا، خدمات رسانی می‌کند. علاوه بر این، امکان حمل و نقل سریع از استانبول به شهرهای دیگر ترکیه به لطف قطار سریع السیر و پل عثمان گازی وجود دارد.

البته پروژه های بزرگ برای توسعه استانبول به اینها محدود نشده و هر سال پروژه های جدیدی کلید زده می شود. در این مقاله، ما در مورد پروژه های بزرگ قابل توجهی صحبت خواهیم کرد که استانبول را به یکی از برترین و توسعه یافته ترین مناطق برای زندگی در بین دیگر شهرهای جهان تبدیل کرده است.

مرکز اقتصادی استانبول - Istanbul Financial Center

مرکز اقتصادی استانبول یک پروژه بزرگ تجاری است که قرار است در منطقه عمرانیه استانبول تاسیس شود. هدف مرکز مالی استانبول ارائه یک اکوسیستم خدمات مالی موثر در استانبول است. علاوه بر این، IFC  قصد دارد در کوتاه مدت به یک مرکز مالی منطقه ای و در میان مدت به یک مرکز مالی جهانی تبدیل شود.

بانک های بخش دولتی و خصوصی، شرکت های بیمه و خدمات و موسسات مالی ترکیه و بین المللی در IFC گرد هم خواهند آمد. IFC دارای 1.4 میلیون متر مربع فضای اداری، یک مرکز خرید 100 هزار متر مربعی، یک مرکز کنگره، یک هتل 5 ستاره به مساحت 30000 متر مربع و یک پارکینگ با ظرفیت 26000 وسیله نقلیه خواهد بود. مرکز مالی استانبول دارای جدیدترین محیط‌های اداری، فضاهای سبز و امکانات سرگرمی است که روزانه میزبان حدود 50000 کارمند است.

خط مترو فرودگاه استانبول

فرودگاه استانبول یکی از بزرگترین و معتبرترین فرودگاه های جهان است. پروژه جدیدی برای تسهیل دسترسی به فرودگاه در دست ساخت است، جایی که صدها پرواز به نقاط مختلف جهان انجام می شود و روزانه ده ها هزار نفر از آن بازدید می کنند.

با برنامه ریزی خط مترو برای خدمت در سال 2023، امکان حمل و نقل از Gayrettepe به فرودگاه استانبول وجود خواهد داشت. خط مترو ظرفیت 70 هزار مسافر را خواهد داشت و زمان حمل و نقل از اولین ایستگاه تا آخرین ایستگاه فرودگاه استانبول تقریباً 32 دقیقه خواهد بود. این خط مترو مسافران را قادر می سازد در زمان بسیار کمتر و با هزینه کمتری به فرودگاه برسند.

کانال استانبول

کانال استانبول یک پروژه بزرگ متشکل از یک آبراه مصنوعی است. این کانال به طول 45.2 کیلومتر برنامه ریزی شده، از دریاچه Küçükçekmece در سمت اروپایی استانبول شروع می شود و تا دریای سیاه امتداد می یابد. هدف این پروژه کاهش ترافیک کشتی در تنگه بسفر و تضمین امنیت تنگه بسفر است.

با پروژه کانال استانبول، دو منطقه مسکونی هوشمند مبتنی بر معماری افقی در استانبول ساخته خواهد شد. همچنین حداکثر جمعیت پیش بینی شده برای منطقه 500000 نفر می باشد. دانشگاه‌ها، مناطق کنگره و نمایشگاه‌ها، زمین‌های سبز و ورزشی، تأسیسات ساحلی، شرکت‌های عمومی و بسیاری موارد دیگر نیز در این مناطق مسکونی جدید برگزار خواهند شد.

Properties
1
Footer Contact Bar Image