قیمت زمین کشاورزی در ترکیه چقدر است؟

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

قیمت زمین کشاورزی در ترکیه چقدر است؟

سرمایه گذاری در زمین های کشاورزی و مسکونی به عنوان یکی از برترین سرمایه گذاری های ترکیه در بخش زمین و ملک در نظر گرفته می شود. به دلیل موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد ترکیه بین قاره های اروپا و آسیا، کشاورزی در این کشور بسیار رایج است. این موقعیت منحصر به فرد مناطق کشاورزی وسیعی با خاک خوب و آب فراوان و همچنین آب و هوای ایده آل برای پرورش انواع سبزیجات و میوه ها را ارائه می دهد. با در دسترس بودن پرسنل بسیار ماهر و دستمزد رقابتی و همچنین سادگی مدیریت کالاهای کشاورزی و مقررات کنترل کننده سرمایه گذاری در این زمینه، صنعت در تمامی مراحل تسهیل شده است.

قیمت زمین های کشاورزی در ترکیه متفاوت است زیرا اعتقاد بر این است که بازده سرمایه گذاری در املاک کشاورزی ترکیه امن ترین و سودآورترین است. بسته به معیارهای دیگری مانند کیفیت زمین، دسترسی به منابع آبی مانند دریاچه ها یا رودخانه ها، نزدیکی یا فاصله از مراکز شهری و سایر عوامل، قیمت ها بر اساس استان و مکان متفاوت است.

به گفته برخی کارشناسان، قیمت املاک خالی و غیر زیر کشت از 1.5 دلار برای هر متر شروع می شود، در حالی که زمین های زیر کشت بسته به موقعیت و مشخصات تا 20 دلار یا بیشتر می رسد. اما این بخش دائماً در حال نوسان است.

ارزش قطعات زمین به طور پیوسته در حال افزایش است. زمین های ساختمانی امسال به طور میانگین در سراسر کشور 21 درصد، زمین های کشاورزی 25 درصد و زمین های صنعتی 50 درصد افزایش قیمت داشته اند. بر اساس یافته‌های بررسی نرخ رشد قیمت زمین در ترکیه، میانگین قیمت هر متر مربع در استانبول نسبت به سال گذشته 54 درصد افزایش یافته و به 921 لیر لیر رسیده است. زمین مسکونی در سال جاری در استان آنتالیا 23 درصد افزایش قیمت داشته است و میانگین هزینه هر متر مربع به 546 لیر لیر رسیده است. آنتالیا (27 درصد افزایش نسبت به سال قبل) و ازمیر (24 درصد رشد سال به سال) بیشترین نرخ افزایش قیمت زمین های کشاورزی (26 درصد) را داشتند. تحلیلگران پیش بینی می کنند که ارزش زمین در سال آینده به رشد خود ادامه خواهد داد.

 

 

 

Properties
1
Footer Contact Bar Image