مالیات بر املاک در ترکیه چقدر است؟

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

مالیات بر املاک در ترکیه چقدر است؟

اجاره ملک در ترکیه درآمدی ایجاد می کند که در این کشور مالیات بر آن اعمال می شود. صاحبان ملک چه خارجی باشند چه نباشند، باید به فکر پرداخت مالیات لازم باشند. درک مالیات بر املاک در ترکیه می تواند دشوار باشد، به خصوص اگر تجربه خرید ملک را در کشور دیگری داشته باشید. جدا از مالیاتی که هنگام سرمایه گذاری در ترکیه پرداخت می کنید، در صورت تصمیم به فروش مجدد ملک خود کمتر از 5 سال از زمان خرید ملک، مشمول مالیات بر ارزش افزوده خواهید شد.

مالیات بر خرید (هزینه سند مالکیت)

هنگام خرید ملک در ترکیه، جهت دریافت سند مالکیت، هزینه ای معادل 4 درصد از قیمت خرید جهت هزینه های سند دریافت می شود. این مبلغ معمولاً به صورت مساوی بین خریدار و فروشنده تقسیم می شود. با این حال، بسته به شرایط قرارداد، ممکن است طبق قانون سرمایه گذاری در ترکیه، شما موظف به پرداخت کل مبلغ به عنوان خریدار یا بالعکس باشید.

مالیات بر ارزش افزوده

به استثنای چند مورد، خرید ملک در ترکیه مستلزم پرداخت مالیات بر ارزش افزوده است. بنابراین، 18 درصد مالیات بر ارزش افزوده از ساختمان های تجاری اخذ می شود. با این حال، این مالیات در مورد منازل مسکونی متفاوت است. به طور مثال دو مورد زیر را در نظر بگیرید:

نرخ مالیات بر ارزش افزوده برای آپارتمان های بزرگتر از 150 متر مربع 18 درصد است.

نرخ مالیات بر ارزش افزوده برای آپارتمان هایی با زیربنای کمتر از 150 متر مربع 1 درصد است.

ضروری است بدانید که در ترکیه، املاک اجاره ای بدون مالیات بر ارزش افزوده است. اما صاحب ملک، موظف به پرداخت سالانه مالیت از اجاره بهای دریافتی خود خواهد بود. افرادی که املاک خود را نیز در کمتر از 5 سال از زمان خرید می فروشند نیز موظف به پرداخت مالیات هستند. به صورت کلی نرخ مالیات ملک در کشور ترکیه برابر با 1 درصد است.

 

 

 

Properties
1
Footer Contact Bar Image