روابط هند و ترکیه

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

روابط هند و ترکیه

هند از گذشته با ترکیه روابط فرهنگی دارد. هند ، همراه با چین ، دو حوزه مهم فرهنگی در آسیا را تشکیل می دهد. از طرف دیگر ، بر خلاف چین ، از نظر تاریخی ، هند کشوری است که عنصر ترک در آن نفوذ بیشتری پیدا کرده است. دو کشور روابط دوستانه و دیرینه ای دارند. ترکیه و هند در برهه های حساس تاریخ خود از یکدیگر حمایت می کردند.

روابط ترکیه و هند روند پایداری را دنبال می کند. با این حال ، می توان اطمینان حاصل کرد که روابط با هند ، دریچه ای به منطقه آسیا و اقیانوسیه ، که به طور فزاینده ای در تجارت و سیاست جهانی برجسته است ، و اقیانوس هند ، که به شدت از این منطقه تغذیه می کند ، یک ساختار پایدار بر اساس پایه های سالم برخی از دلایل تاریخی و مذهبی - فرهنگی در روند پایدار روابط دو کشور تا به امروز تأثیرگذار بوده است. در این زمینه ، لازم است بین روابط و رویکردهای عملی بین دو رویکرد و ایده آل تفاوت قائل شود. در حالی که تغییرات فرهنگی و اقتصادی در سطح جهانی در حال وقوع بود ، روابط سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی بین ترکیه و هند از اهمیت بیشتری برخوردار شد.

تجارت خارجی بین ترکیه و هند همچنان در حال افزایش است و رشد مداوم دو کشور وجود دارد. از سال ۲۰۱۹، ترکیه با حجم صادرات ۷ میلیارد دلاری به هدف تجارت خارجی خود رسید. هدف برای سال ۲۰۲۳ ، ۲۵ میلیارد دلار است.

در مناطق مختلف فرصت های مختلفی برای سرمایه گذاران ترک در هند وجود دارد. هند ، جایی که بسیاری از مواد اولیه دارویی تولید می شود ، برای ترکیه دارای پتانسیل جدی است که باعث تولید دستگاه های پزشکی ، کیت های آزمایش و بسیاری دیگر از محصولات با ارزش افزوده بالا می شود. علاوه بر این ، آژانس سرمایه گذاری هند تا ۷۰ درصد مشوق ها و کمک های بلاعوض برای سرمایه گذاران ترک در محصولات صنایع غذایی ارائه می دهد. از طرف دیگر ، گردشگری یکی از عواملی است که نقش مهمی در روابط دو جانبه دارد. ترکیه برای گردشگران هندی کشور مهمی است. تعداد گردشگران که به ۳۰۰ هزار نفر رسیده است ، در سالهای اخیر همچنان در حال افزایش است. گردشگری عروسی ترکیه انتظار می رود در سال ۲۰۲۱ به سرعت رشد کند. همچنین مجموعه های تلویزیونی ترکیه که جایگاه مهمی در جهانگردی دارند ، هر روز در هند محبوبیت بیشتری پیدا می کنند.

هند ۱۵۰ میلیارد دلار در سلاح و نوسازی سرمایه گذاری خواهد کرد. تجربه و دانش ترکیه در صنعت دریایی و دفاعی می تواند کسری تجارت خارجی ترکیه را در طولانی مدت کاهش دهد. علاوه بر این ، ترکیه برای هند ، به ویژه در عملیات زمینی و فرودگاه ، جایی که سرمایه گذاران ترکیه بیشترین سرمایه گذاری را انجام می دهند ، به سطح ضروری رسیده است. فندق ، زردآلو خشکبار ، عدس و بسیاری دیگر از محصولات غذایی ترکیه تقاضای بیشتری در هند داشتند. آنها سهم قابل توجهی از بازار را به دست آوردند. بیشترین افزایش صادرات محصولات غذایی و صنایع غذایی به هند مربوط به آبزی پروری ، محصولات حیوانی ، دانه های روغنی ، غلات و نبض است.


Properties
1
Footer Contact Bar Image