آیا خرید ملک در ترکیه بدون ریسک است؟

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

بسیاری از مردم سئوال می کنند که آیا سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در ترکیه امن است یا خیر. پاسخ این است که بله، نه تنها امن بلکه می تواند یک سرمایه گذاری بسیار سودآور نیز باشد. با این حال، برای اطمینان از قابل اعتماد بودن خرید، باید مراحلی را دنبال کنید.

بسیاری از سرمایه گذاران همچنین درباره برخی از داستان های بدنام در مورد بازار املاک در ترکیه شنیده اند که مردم تمام پس انداز خود را از دست دادند. اکثر داستان‌ها به زمانی برمی‌گردد که فرآیند خرید خانه در ترکیه برای خارجی‌ها اتفاقی و زمان‌بر بود. با این حال، پس از حدود ده سال، ترکیه متوجه شد که این کشور در حال کسب شهرت بدب در این زمینه است. بعد از آن سال ها ترکیه اقداماتی را انجام داد تا خارجی ها هر چه سریعتر (در کوتاه ترین زمان) سند مالکیت خود را دریافت کنند.

چگونه در ترکیه ملکی را به صورت امن خریداری کنیم؟

استفاده از وکیل در ترکیه

قوانین ترکیه شما را ملزم به استفاده از وکیل نمی کند، اما اگر وکیل بگیرید بهتر است. آنها مسئولیت تنظیم قراردادها را بر عهده خواهند داشت همچنین وکیل شما مسئولیت دارد از طرف شما برخی از موارد همچون وام مسکن استفاده شده در ملک یا بدهی احتمالی را بررسی کرده و در صورت وجود، پیش از انجام معامله به شما اطلاع دهد.

قراردادهای محضری در ترکیه

هیچ دادگاهی در ترکیه یک قرارداد غیر محضری را نمی پذیرد. در نتیجه همیشه در نظر داشته باشید که قرارداد خرید ملک

باید حتما محضری و رسمی شده باشد.

گواهی سکونت برای املاک در ترکیه

ما به عنوان ترم گلوبال هرگز املاکی را که گواهی سکونت ندارند جزو گزینه های پیشنهادی خود قرار نمی دهیم. دلیل این امر این است که ارزش یک ملک بدون مجوز اسکان به شدت کاهش می یابد. بنابراین، اگر قیمت خانه ای را پایین می بینید، برای خرید آن عجله نکنید زیرا می تواند یکی از دلایل این قیمت پایین همین مورد  باشد.

فقط با یک مشاور املاک دارای مجوز کار کنید

سالیان پیش مرجع قانونی برای رسیدگی به خرید و فروش ملک در ترکیه وجود نداشت و هر کس بدون تخصص می توانست به خرید فروش ملک بپردازد. اما طی سالیان اخیر و با قانونمند شدن صدور مجوزها، فقط شرکت های معتبر حق فعالیت در این زمینه را دارند.

آیا در مورد بازار املاک ترکیه تحقیق می کنید؟

به جای نگاه کردن به ترکیه به عنوان یک کل، بازارهای منطقه ای را جستجو کنید. قیمت ها از یک مکان به مکان دیگر تغییر می کند. یک آپارتمان به دلیل مکان قرار گیری اش می تواند قیمت بالایی داشته باشد در حالی که دیگری می تواند نسبت به گزینه های مرکزی تر ارزان باشد.

Properties
1
Footer Contact Bar Image