کتاب هایی که باید در مورد ترکیه خوانده شود

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

کتاب هایی که باید در مورد ترکیه خوانده شود
ترکیه ، از یونانیان باستان تا رومی ها ، تمدن ریشه دار بیزانس تا امپراتوری عثمانی میزبان است. ترکیه ، با تاریخ و فرهنگ غنی ، دریا ، چیزی بیشتر از ساحل و آفتاب است. داستان ترکیه؛ پس از خرابه های امپراتوری عثمانی ، که سه قاره چند ملیتی و چند مذهبی را در بر می گرفت ، آتاتورک با اعلام جمهوری در سال ۱۹۲۳ شروع به کار کرد. هنگام تاسیس جمهوری جدید ، آتاتورک "در سطح تمدن پذیرایی می کند" 'اهداف خود را تعیین می کند و امروز ترکیه به سرعت در این راه پیشرفت می کند. نه تنها برای شناسایی به ترکیه سفر می کنید ، بلکه باید دانش اولیه ای از فرهنگ عمومی داشته باشید. در اینجا کتابهایی آورده شده است که باید برای شناخت بیشتر ترکیه خوانده شود.

کتاب هایی که باید در مورد ترکیه خوانده شود image1


۱. رمان Orhan Pamuk "Kar" (برف)


 رمان برف ، اورهان پاموک با ایجاد یک تئاتر کوچک هوایی ، یکی از تحولات مهم تاریخ این کشور را احیا می کند. رم ها اکنون شهر کارس را تشکیل می دهند ، ترکیه نمونه ای از آن است. پاموک از طریق کارس درباره اوضاع سیاسی و اداری کشور در دهه ۱۹۹۰ صحبت می کند. بر این اساس ، این شهر همه مشکلاتی را که این کشور با آن روبرو است را تجربه می کند. داستان جستجوی هویت در ترکیه به ویژه بین شرق و غرب واقع شده است. کارس که به دلیل بارش مداوم برف برای ماهها از ترکیه جدا شده است. به گفته نویسنده در ترکیه ، از دنیای مدفون شده به شیوه ای مشابه با مشکلات داخلی هر از گاهی جدا می شود. رمان برف در سال ۲۰۰۲ توسط روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز به عنوان یکی از پنج رمان برتر سال منتشر شد. اورهان پاموک در سوئد مستقر است ، جایزه نوبل ادبیات در سال ۲۰۰۶، شهروندان جمهوری ترکیه به عنوان اولین برنده این جایزه در نظر گرفته شده است.

کتاب هایی که باید در مورد ترکیه خوانده شود image2


۲ . رمان یاشار کمال "Ince Memed"

 

رمان İnce Memed یاشار کمال ، نوشته شده در دهه ۱۹۲۰-۱۹۳۰، سیب چشم ادبیات رئالیستی سوسیالیستی است. این نویسنده بسیاری از مناطق آناتولی را از طریق کوه های چوکورواو تاروس برای خوانندگان خود به تصویر می کشد. در داستان اینجه میمد ، جایی که ظالم و طرف مظلوم ، استاد و درگیری دهقانی به وضوح در زندگی روستایی آناتولی دیده می شود ، دلیل درگیری اجتماعی آشکار می شود. شورش اینجه میمد نمادی از مشکلات تجربه شده در نتیجه رنج ضعیف در برابر قوی است. اینجه میمد ، که در یک دوره سی و دو ساله نوشته شده است ، شامل چهار فصل است. از نظر بسیاری از منتقدان به دلیل نمایش او از مردم و غنی بودن در جزئیات و کیفیت ادبیات روسیه مورد ستایش قرار گرفته است.

کتاب هایی که باید در مورد ترکیه خوانده شود image3


۳. نمایشنامه هالدون تانر "حماسه علی کسانلی"

 

هالدون تانر به عنوان استادی شناخته می شود که تئاتر ترکیه را به ابعاد جهانی رسانده است. نمایش حماسی کسانلی علی که برای اولین بار در ترکیه تئاتر حماسی را اجرا می کند به عنوان اولین موسیقی و نمایش های بومی در نظر گرفته می شود. در عین حال ، او از کمدی سبک تئاتر ترکی ، نمایش های تماشاگر تماشاگر کاراگوئز و عناصری که با تلفیق آنها در درک معاصر از تور می گیرد ، استفاده می کند. بازی؛ در ترکیه ۱۹۶۰، این دوره ای است که روستاییان بی سرزمین با ورود ماشین آلات کشاورزی به شهرها منتقل می شوند ، اما محله های فقیرنشین به دلیل توسعه نیافتن صنعت تشکیل می شوند. وقتی این نمایش به روی صحنه می رود ، ماه هاست که فروش آن زیاد است ، به بسیاری از زبانها ترجمه می شود و در حالی که در کشورهای دیگر به صحنه می رود ، به تلویزیون و سینما منتقل می شود.کتاب هایی که باید در مورد ترکیه خوانده شود image4


۴. کتاب تاریخچه هلیل اینالجیک"" امپراتوری عثمانی عصر کلاسیک ۱۶۰۰-۱۳۰۰

 

این کتاب توسط مورخ مشهور ترک ، هلیل آنالچیک ، معروف به قطب مورخان نوشته شده است. در سال ۱۹۷۳ ، کتاب "امپراتوری عثمانی عصر کلاسیک ۱۶۰۰-۱۳۰۰" در لندن منتشر شد. این کتاب که کتاب بالین بسیاری از مورخان عثمانی است ، به نهادهای دوره کلاسیک امپراتوری عثمانی بین سالهای ۱۶۰۰-۱۳۰۰ می پردازد. این زبان به بسیاری از زبانها از جمله صربی ، یونانی ، رومانیایی ، آلبانیایی ، عربی و اوکراینی ترجمه شده است. این کتاب تبدیل امپراطوری عثمانی به قدرتمندترین کشور جهان اسلام از یک پادشاهی مرزی را بررسی می کند. در این زمینه ، سیستم مدیریتی و سازوکارهای تصمیم گیری ، زندگی اقتصادی و اجتماعی و زندگی دینی و فرهنگی مورد استفاده قرار می گیرند.


کتاب هایی که باید در مورد ترکیه خوانده شود image5


۵. کتاب یادبود اورهان پاموک "استانبول - خاطرات و شهر"

 

اورهان پاموک ، نویسنده برنده جایزه نوبل ، استانبول - خاطرات و شهر منتشر شده در سال ۲۰۰۳ ، تاریخ اخیر استانبول را توصیف می کند. زندگی نامه پاموک با تاریخ شهر از دهه۱۹۵۰ تا امروز آمیخته است. تغییرات استانبول ، ساختارهای تاریخی ، شهرنشینی ، جاده ها ، پل ها ، آپارتمان سازی از نگاه نویسنده گفته شده است. به گفته اورهان پاموک ، استانبول ، پایتخت جهانی سلطنتی قرن نوزدهم ، در یک قرن هویت جدیدی به خود گرفت. نویسنده با پای پیاده در شهر گشت می زند زیرا گرایش به راه رفتن راهی برای گشتن در شهر ، قدم زدن در خیابان ها ، تفكر در شهر ، احساس گذشته است. "استانبول - خاطرات و شهر" شامل عکس هایی از لنز آرا گولر است.کتاب هایی که باید در مورد ترکیه خوانده شود image6

۶. شعرهای Orhan Veli Kanık

 

اشعار Orhan Veli Kanık از این نظر دارای اهمیت است که طبیعی بودن زبان گفتاری ، ترکی خیابانی و حتی عامیانه عامیانه را به آثار او منتقل می کند. اورهان ولی ، که از زبانی ساده استفاده می کند ، فقط به دلیل دقت کافی و دفاع نکردن از هیچ ایدئولوژی شناخته شده است. برای اولین بار ، او به جای هدف قرار دادن افراد خاصی ، با روی آوردن به دنیای درونی خود ، خود را به عنوان یک شاعر شناخته است. وی ضمن تمرکز بر موضوعات اجتماعی ، به جای ایجاد قهرمانانی که برای جامعه خود می جنگند ، بر مشکلات مردم عادی تمرکز می کند. شعرهای اورهان ولی از نظر نشان دادن غنای گفتار ترکی و استفاده از تکنیک های کنایه و تمسخر نیز از اهمیت برخوردار است. مشهورترین شعرهای وی: "Anlatamıyorum" (نمی توانم بگویم) ، "Istanbul'u Dinliyorum" (من به استانبول گوش می دهم) ، "Kitabe-i Seng-i Mezar".

کتاب هایی که باید در مورد ترکیه خوانده شود image7۷. شعرهای Nazım Hikmet

 

ناظم هیکمت یکی از مشهورترین شاعران ترک محسوب می شود. به گفته نازم هیکمت ، این هنرمند وظیفه دارد مردم را در دنیای بهتر زندگی کند. این هنرمند نقشی پیشگامانه در تغییر نظم جهانی دارد. وی معتقد است که می توان به ستم بر مردم ، استفاده از افراد ضعیف از قوی ، بدبختی و جهل پایان داد. وی در آثار خود به درگیری خوب و بد ، تحت فشار ستمگر ، تحت حاکمیت ، روستا و شهر متمرکز شده است. جنگ در شعر ، عشق ، زندانها ، سفرها ، پسرش ، موضوعات مهم در روندهای سیاسی ترکیه است. ناظم هیکمت ، که به آینده روزهای زیبا ایمان کامل دارد ، معتقد است که در آینده یک ساختار اجتماعی بدون جدایی طبقاتی وجود خواهد داشت. مهمترین اشعار شاعر: مناظر انسانی از کشور من ، انقلابیون ترک ، آخرین شعرها (1959-1963).Properties
Trem Global Logo
1
Footer Contact Bar Image
Whatsapp contact gif for mobile