مشوق های دولتی برای سرمایه گذاری در ترکیه

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

مشوق های دولتی برای سرمایه گذاری در ترکیه

مشوق دولتی چیست؟

انگیزه دولتی سیاست تشویقی است که توسط یک نیروی دولتی با هدف تشویق سرمایه گذاران خارجی / داخلی برای سرمایه گذاری در کشور وضع می شود. انگیزه های دولتی و همچنین سرمایه گذاران ، هدفشان ارتقا تجارت موجود برای بزرگتر شدن است. مشوق های دولتی به دلیل فرصت های بسیار سودآور و کم خطر که ایجاد می کنند ، می توانند زمینه جذابی را برای سرمایه گذاران احتمالی ایجاد کنند. مزایای اصلی مشوق های دولتی این است که می توان از سرمایه گذاری های مستقیم خارجی ناشی کرد ، در حالی که چنین سرمایه گذاری هایی فرصت های شغلی را برای افراد محلی نیز فراهم می کند. محدود به سرمایه گذاران خارجی ،شهروندان سرمایه گذار نیز می توانند از مشوق های دولتی بهره مند شوند. معمولاً قوانین دولتي توسط كشورهاي در حال توسعه تصويب مي شود كه آينده روشني را در بخشهاي خاص براي سرمايه گذاري قول مي دهند. در این کشورها ، سرمایه گذاری ها هم با سود بالقوه به نفع سرمایه گذار است و هم با تقویت اقتصادی اضافی ، فرصت های شغلی و موارد دیگر ، از کشور سود می برند. مشوق های دولتی از مشوق های مالی ، مشوق های مالی و سایر مشوق ها مانند گسترش بازار ، تنظیمات نظارتی و غیره متفاوت است.

مشوق های دولتی در ترکیه

ترکیه کشوری بدون امکانات بی حد و مرز است. ترکیه با داشتن شهرهای بسیار پرجمعیت و تنوع فرهنگی یکی از امیدوار کننده ترین کشورهای در حال توسعه برای سرمایه گذاری است. عناصری که ترکیه را برای سرمایه گذاران در سراسر جهان منحصر به فرد می کند ، مناطق صنعتی کارآمد ، جهانگردی ، ارزش تاریخی ، خاک حاصلخیز و بسیاری از کشورها است. از ویژگی های بیشتر استقبال می شود به منظور استفاده بهتر از اینها ، دولت ترکیه تمام تلاش خود را می کند تا شرایط مناسب برای هر سرمایه گذار را ایجاد کند. با هزینه های عملیاتی کم ، توان صنعتی محلی ، مصرف زیاد و بازارهای بالقوه ، این کشور امکانات بی شماری را ارائه می دهد. ترکیه به عنوان یکی از کشورهای استثنایی در جهان که برای سرمایه گذاران خارجی مالیات مضاعف نمی گیرد ، گسترش خود را در مقیاس اقتصادی ادامه می دهد. از نظر آماری ، این پیشرفت ها منجر به تأسیس بیش از ۶۵۰۰ شرکت جهانی در ترکیه در نیمه اول سال ۲۰۱۹ شد. بیایید نگاهی دقیق به سیاست های تشویقی دولت ترکیه بیندازیم.

مشوق های سرمایه گذاری عمومی

در مورد موضوع مشوق های دولتی ، ترکیه به مناطق تقسیم می شود. در حالی که مناطق توسعه یافته مشوق های کمتری ارائه می دهند ، مناطق کمتر توسعه یافته مشوق های بیشتری ارائه می دهند. ترکیه در صورت برآورده شدن شرایط در زمینه های بخش های کشاورزی ، تولید ، انرژی ، معدن و صنعت خدمات ، مشوق های دولتی مانند حمایت مالی ، معافیت مالیات بر ارزش افزوده ، معافیت از حقوق گمرکی و مالیات بر درآمد را تأمین می کند.

مشوق های سرمایه گذاری منطقه ای

ترکیه که از جنبه های توسعه و جنبه های اقتصادی - اجتماعی سازمان یافته است ، مشوق های سرمایه گذاری منطقه ای را در شش منطقه مختلف برای زمینه های خاص کاری که قبلاً ذکر شد ، ارائه می دهد. این مشوق های دولتی با توجه به توسعه اقتصادی منطقه مذکور ، مجموعه ای متفاوت از معافیت ها را ارائه می دهند. در اصل انگیزه سرمایه گذاری که یک سرمایه گذار برای همان مقدار سرمایه گذاری در منطقه اول بدست خواهد آورد کمتر از منطقه پنجم است. علاوه بر مشوق های عمومی سرمایه گذاری ، سرمایه گذاری های منطقه ای تخصیص زمین و پشتیبانی نرخ بهره متناسب با منطقه را ارائه می دهند.

مشوق های سرمایه گذاری اولویت دار

طبق سیاست های دولت ترکیه ، برخی از سرمایه گذاری ها دارای اولویت هستند. این سرمایه گذاری های با اولویت بالا بدون توجه به منطقه آنها مشمول همان نرخ انگیزه های سرمایه گذاری هستند. هر جایی که محل سرمایه گذاری اولویت دار باشد ، انگیزه سرمایه گذاری منطقه ای برای پنج منطقه به جز منطقه ششم ، از همان ارزش برخوردار است. حتی اگر توسط دولت تصمیم گرفته شود که سرمایه گذاری در اولویت قرار دارد ، به طور کلی سرمایه گذاری هایی از این دست در زمینه های معدن ، صنعت وسایل نقلیه موتوری زمینی ، تولید برق از منابع طبیعی ، تولید طرح های علمی و صنعتی دولت ، صنایع دفاعی ، راه آهن ، و حمل و نقل دریایی.

مشوق های سرمایه گذاری در مقیاس بزرگ

با حداقل ارزش سرمایه گذاری تعیین شده توسط دولت ترکیه ، سرمایه گذاران قادر به استفاده از نرخ های بالاتر انگیزه های سرمایه گذاری هستند. همه مشوق های سرمایه گذاری در مقیاس بزرگ نیز مشمول مشوق های منطقه ای می شوند که نرخ بالاتری دارند.

مشوق های سرمایه گذاری استراتژیک

یکی از مشوق های مورد حمایت دولت ، مشوق های استراتژیک سرمایه گذاری با هدف افزایش تولید مواد و محصولاتی است که ترکیه برای تأمین تقاضا فاقد آن است. بدون داشتن لیست انحصاری از سرمایه گذاری های استراتژیک ، هرگونه سرمایه گذاری که معیارهای اهداف سیاست را برآورده کند ، در قوانین تشویقی است. سرمایه گذاری های استراتژیک به حداقل میزان سرمایه گذاری ثابت به ارزش ۵۰ میلیون لیر ترکیه نیاز دارند و نرخ های بسیار خوبی برای کسر مالیات ، پشتیبانی مالی ، معافیت مالیات بر ارزش افزوده و بسیاری از حمایت های دیگر به روش های مختلف ارائه می دهند.

برای پرسش و پاسخ بیشتر می توانید با Trem Global تماس بگیرید.

Properties
1
Footer Contact Bar Image