سواحل فیروزه ای مشهور در ترکیه

سواحل فیروزه ای مشهور در ترکیه

ترکیه با داشتن آب های شفاف، سواحل بزرگ و بکر، کنار دریاهای زیادی دارد که بازدید کنندگان خود را مجذوب خود می کند و با نشان دادن عملکرد بالا در بخش گردشگری در سال 2019 علاقه مندان زیادی را به خود جذب کرده است. سواحل اگه و مدیترانه با زیبایی های فرهنگی و طبیعی، در ماه های تابستان از بسیاری از بازدید کنندگان داخلی و خارجی استقبال می کند، در حالی که دریاهای فیروزه ای، شن و ماسه سفید و سواحلی که در آن آرامش را میابید منتظر سیاحت کردن هستند. در اینجا فهرست 5 لیست برتر سواحل فیروزه ای ترکیه که سلیقه های مختلف زیبایی را در اختیار بازدید کنندگان قرار می دهد را بیابید...

1.   اولودنیز / موغلا

ساحل اولودنیز (به معنی دریای مرده) که به عنوان پرکاربردترین ساحل ترقی گردشگری ترکیه مورد استفاده قرار گرفته است، در محدوده منطقه موغلا در فتحیه واقع شده و گزینه های اقامتی و رستوران هایی غنی را در اختیار شما قرار می دهد، در حالی که هر سال با هجوم گردشگران همراه است و ساحل آن در سال 2006 بهترین ساحل شنی جهان انتخاب شده است. اولودنیز که در آن اکثر سواحل برای عموم آزاد است، سالانه میزبان صدها هزار گردشگر از سراسر جهان است. با توجه به دریای روشن و حاوی رنگ های مختلف آبی، سواحل سفید آن و هوای بسیار پاک، توجه را به خود جلب می کند، اما با وجود اینکه در یک حوضه بسته قرار دارد هرگز آلوده نمی شود.

چترباز: اولودنیز به خاطر چترباز هایش بسیار مشهور است. این منطقه به دلیل داشتن چشم اندازهای پانورامار، شرایط آب و هوایی ثابت و ارتفاع مناسب و موقعیت مناسب کوه باباداغ یکی از بهترین مناطق برای چتر بازی در جهان به حساب می آید.

راه لیکیا: از سال 2010، یک مسیر یک روزه بین المللی به نام اولترا ماراتون راه لیکیا در مسیر تاریخی لیکیا برپا شده است. این رویداد مسیری را پوشش میدهد که شروع از منطقه "به لورن" (آنتالیا) طی 2 روز به فاصله 100 کیلومتری در آنتالیا در مرز منطقه چرالی به پایان می یابد.

گردشگری غواصی: از جمله مشهورترین سواحل فیروزه ای در ترکیه، اولودنیز دارای آب های شفاف است و انواع غواصی های مختلف را با غارهای زیرزمینی سرشار از آب و جانوران ارائه می دهد. غواصی محبوب ترین فعالیت در زیر آب در این منطقه است، در حالی که آژانس های غواصی محلی دوره ها و مجوزهای لازم برای غواصی را انجام می دهند. غوطه وری نیز به عنوان یکی دیگر از رویدادهای غواصی محبوب است و بسیاری از مکان ها فرصت های مناسبی را برای غواصی دارند.

2.   ساحل جزیره سدیر/موغلا

جزیره سدیر، بزرگترین جزیره خلیج گوکووا، به دلیل ساحل و دریای ماسه ای طلایی خود مشهور است. همچنین به ساحل کلئوپاترا نیز معروف است. افسانه ها چنین می گوید: آنتونیوس، فرمانده رومی، این شن و ماسه آلی را که در هیچ جای دیگر مصر وجود ندارد را با 60 کشتی پیدا کرد و این جزیره را به عنوان هدیه به کلئوپاترا، ملکه مصر تحویل داد. این جزیره که از لحاظ مجاورت با مارماریس و سهولت حمل و نقل برای گردشگران راحت است، همچنین دارای امکانات پیک نیک و گشت و گذار در کنار دریا و ساحل است. جزیره سدیر با داشتن هوای تازه، آب و مناظر خود فرصتی فراموش نشدنی را برای گردشگران محلی و خارجی فراهم می کند در حالی که خلیج بونجوک با دریای پاک و تمیز خود، امکان اقامت در ساحل را در اختیار بازدید کنندگان قرار می دهد. در منطقه بین خلیج بونجوک و کارابورون می توان منطقه پرورش و نظارت کوسه های ماسه ای در معرض خطر را که توسط بازدید کنندگان در سفرهای قایق عکاسی شده اند، مشاهده کرد. تورهای غواصی به این منطقه در زمان های مختلف سال برگزار می شود.

شهر باستانی کدرای: فقط 200 متر از ساحل، کدرای به معنی سرو در یونان باستان است. مهمترین بقایای دوره هلنیستی و پیش از هلنیستی در این منطقه شهرک سازی که در طول تاریخ اقامت یونانیان، ایرانیان، هلنی ها، رومی ها و بیزانس ها را در خود جای داده است، دیوارهای شهر هستند. کدرای در جاده های تجارت قرار دارد، به خصوص تئاتر باستانی 2500 نفره، آگورا، بندر باستانی، دیوارها، مخازن و ویرانه های پناهگاه و تابوت های زینتی که تصور می شود متعلق به افراد مهم است دیده می شود.

2.   ساحل پاتارا / آنتالیا

ساحل پاتارا با داشتن یکی از طولانی ترین سواحل ترکیه و که نام خود را از شهر باستانی کنار آن گرفته، به عنوان یکی از تمیزترین سواحل ترکیه در نظر گرفته شده است. پاتارا بخشی از شهر باستانی پاتارا است که شهرستان های کاش و فتحیه در روستای گله میش کنونی واقع شده است. این شهر زادگاه عزیز نیکولائوس است که در سراسر جهان به عنوان بابانوئل شناخته می شود. ساحل پاتارا، که باعث شد مفهوم تعطیلات اکولوژیک در ترکیه محبوبیت پیدا کند، گزینه های اقامتی زیادی دارد. پیاده روی 1.5 کیلومتری شما را به شهر تاریخی پاتارای این منطقه می برد و می توانید از شهر باستانی پاتارا که شامل تئاترهای باستانی، شهر اموات، کاخ پادشاهی و حمام ها است بازدید کنید. برای لذت بردن از مناظر، تپه های شنی که کاملاً طبیعی در ساحل طولانی شکل می گیرند به شما امکان می دهند از این مناظر بی نظیر عکس بگیرید. برخی از صحنه های بیابانی و مناظر کویری فیلم یشیل چام در اینجا فیلم برداری شده است. ساحل فیروزه ای ترکیه تحت محافظت قرار دارد چراکه لاک پشت های دریایی (کارتا کارتا) تخم های خود را در این منطقه می گذارند.

لاک پشت های دریایی: لاک پشت های دریایی معروف به کارتا کارتا هستند. یکی از مهمترین مناطق پرورش در ترکیه ساحل پاتارا است که به عنوان "منطقه ویژه حفاظت از محیط زیست" در برابر تهدید شهرک سازی شناخته شده است. بسیاری از گردشگران کنجکاو، جوجه های لاک پشت را از بدو تولد تا دریا با علاقه تماشا می کنند.

2.   ساحل کاپوتاش / آنتالیا

ساحل کاپوتاش که یکی از خلیج های بهشتی آنتالیا است و به عنوان مرکز گردشگری تابستانی در ترکیه به حساب می آید و در کاش در شهر کالکان واقع شده است. ساحل کاپوتاش با رنگ فیروزه ای که با صخره های شیب دار احاطه شده است، جزء نادرترین زیبایی های طبیعی کشور ما است. تقریباً 200 پله برای رسیدن به ساحل وجود دارد که از نظر امکانات بسیار پیشرفته است. ساحل به عنوان یک منطقه محافظت شده درجه یک، زیبایی طبیعی دست نخورده خود را حفظ کرده و به عنوان دهانه دره شناخته می شود. سایه های فیروزه ای ساحل کاپوتاش ترکیبی از منابع آبی طبیعی است که در زیر دریا جوشان می شوند و آب طبیعی خالص از کوه ها است. از آنجا که سواحل مشهور فیروزه ای ترکیه هر روز توجه گردشگران داخلی و خارجی را به خود جلب می کند، این ساحل که در فصل تابستان بسیار شلوغ است و سهم خود را از این تراکم جمعیت گرفته است. به همین دلیل معمولاً توصیه می شود در سپتامبر یا آوریل به این منطقه بروید. این ساحل دارای چندین رستوران و همچنین منظره ای عالی و دریائی شفاف است.

غار آبی: رسیدن به این غار با قایق، که در حدود 600 متری ساحل کاپوتاش واقع شده است، که قبلاً برای تهیه مهروموم خانه ها از آن استفاده می شد امکان پذیر است. این غار که نام خود را از چراغ های آبی که در راهروهای بیرونی نصب شده اند، می گیرد و به غواصان این امکان را می دهد که غواصی را در تمام سطوح با سطح عمق و ساختار آن غواصی کند. فرصتی برای شیرجه رفتن، سطح عمق و ساختار غواص را برای غواصان در هر سطح فراهم می کند.

2.   ساحل الماس / ازمیر

واقع در 10 کیلومتری مرکز چشمه، ساحل مستقیماً روبروی ساکیز واقع در چیفت لیک کوی است. با وجود باد خوب و امواج شدید، یکی از بزرگترین دلایل نامگذاری چشمه به عنوان پایتخت گشت و گذار در نظر گرفته شده است. این ساحل نام خود را از ماسه های ریز که مانند الماس می درخشد، می گیرد و با دریای آبی عمیق، خورشید و ساحل شنی آن به عنوان مکان مورد علاقه گردشگران داخلی و خارجی در نظر گرفته می شود. لایه نازک ماسه ای که کل ساحل را پوشش می دهد تا حد امکان جلوه خاصی به وجود می آورد. ساحل الماس با ساحل بزرگی به طول 500 متر و عرض 50 متر به همراه دریای پاک و تمیز خود بازدید کنندگان را به خود جلب می کند. ساحل الماس که در زمینه گشت و گذار حرفه ای کاندیدای تبدیل شدن به پایتخت اروپا است، به عنوان یکی از مکان های مورد علاقه برای علاقه مندان به این ورزش شناخته می شود. اقامت در هتل های مجاور ساحل الماس نیز امکان پذیر است که امکانات اقامتی، کمپینگ و کاروانی را برای بازدید کنندگان فراهم می کند.

موج سواری حرفه ای: با توجه به وزش باد ثابت و امواج منظم ساحل، فرصت های موج سواری و تخته سواری روی آب با کایت در سواحل مشهور فیروزه ترکیه جایگاه ویژه ای دارند. از آنجا که این منطقه برای تخته سواری روی آب با "کیته سورف" مناسب است، فعالیت های موجود در این منطقه اهمیت پیدا می کند.

ترکیه، در حالی که همچنان به عنوان مرکز جذب امکانات و پتانسیل های گردشگری است، سواحل معروف فیروزه ای ترکیه همچنان بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی را تحت تأثیر قرار می دهد. هر کس که حداقل  250،000 دلار خانه، زمین، محل کار و سایر املاک از ترکیه خریداری کرده باشد، می تواند از مزایای شهروندی این کشور که با زیبایی طبیعی و مهمان نوازی خود در صدر است، تحت هدایت شرکتهای حرفه ای مانند Trem Global بهره مند شود.
املاک
1