در ترکیه در کدام بخش ها باید سرمایه گذاری نمود؟

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

در ترکیه در کدام بخش ها باید سرمایه گذاری نمود؟


به جای استفاده از درآمد موجود، ذخیره ی آن برای سرمایه گذاری به منظور ایجاد درآمد بیشتر، روشی است که توسط بسیاری از سرمایه گذاران خارجی ترجیح داده می شود. سرمایه گذاری هایی که افراد برای دو برابر کردن درآمد خود انجام می دهند، گاهی اوقات با نرخ سود بسیار بالا بازده دارند. سرمایه گذاری خوب این است که بالاترین میزان سود ممکن را برای سرمایه گذار فراهم نماید. برای سرمایه گذاری خوب، ابتدا باید در مورد بخش های سرمایه گذاری اطلاعات داشته باشید. با اقتصاد همیشه در حال توسعه، ترکیه یک منبع قطعی برای سرمایه گذاران خارجی است. ما در زیر اطلاعات دقیق در مورد برخی از بخش های سرمایه گذاری در ترکیه را برای شما به اشتراک خواهیم گذاشت؛

بازار سهام؛

بازار سهام نامی است که به بازار معاملات از طریق نمایندگی کارگزاری داده شده است. برای موفقیت در این بازار، باید صبور بوده و تجربه، دانش و برخی از استراتژی های خاص را داشته باشید. سرمایه گذاری در بازار سهام اغلب ارزش سود خود را از دست نمی دهد. در بازار سهام پر نوسان، سرمایه گذاری در بخش های مختلف و در چندین شرکت و جمع آوری اطلاعات در مورد آنها بسیار مهم است. انتظار سود تنها از یک شرکت و یا یک سهام، برای سرمایه گذار غیر ممکن ویا تصمیمی نامناسب میباشد . همانگونه که بازار سهام دارای طیف گسترده ای است، اگر اطلاعات کافی در مورد زمینه ای که قصد سرمایه گذاری در آن دارید را نداشته باشید، امکان دارد سودی که در نظر دارید را دریافت نکنید. انتخاب بازار سهام درآمد بالایی را برای کسانی که واقعا در مورد آنچه انجام می دهند اطلاعات دارند و با تجربه هستند، فراهم می نماید. در مقایسه با بخش املاک و مستغلات، بازار سهام ریسک بالایی داشته و اغلب مملو از نوسان است.

فلزات گرانبها (طلا، نقره، پلاتین، پالادیوم)؛

به طلا، نقره، پلاتین، پالادیوم که سنگهایی گرانبها با استاندارد و کیفیت خاص اندازه گیری و نام گذاری شده اند فلزات گرانبها می نامند. سرمایه گذارانی که در این بخش معادن سرمایه گذاری می کنند، معمولا با یک سرمایه گذاری سالم و قابل اطمینان و بدون ریسک مواجه هستند. سرمایه گذاری در فلزات گرانبها با خطر پایین به عنوان یک اصل پایدار در اقتصاد جهانی انجام می شود. در زمان سرمایه گذاری در فلزات گرانبها، به مانند بازار سهام چیزی که مهم است تخصص است. جایگاه ویژه طلا در رتبه های سرمایه گذارای، باعث شده است تا این گوهر زرد رنگ وسیله ی ارزشمندی برای سرمایه گذاری در بین تمام سنگ های قیمتی باشد. در حالی که کالا(emtia) یک نام جایگزین برای این فلزات گرانبها است، شما می توانید سرمایه گذاری خود را از طریق بازار سهام و یا از طریق فارکس به غیر از سرمایه گذاری فیزیکی انجام دهید. سرمایه گذاری در فلزات گرانبها مانند سرمایه گذاری املاک و مستغلات، به عنوان سرمایه گذاری سرمایه محسوب می شود.

فارکس؛ همچنین به عنوان سرمایه گذاری ارز شناخته می شود. فارکس به معنای مبادله ارز است و از کلمات (For)eign (Ex)change گرفته شده است. همانطور که می توان فهمید، فارکس یک ابزار سرمایه گذاری مبتنی بر ارزها است و با مهارت های تجزیه و تحلیل درست بازار واطلاعات صحیح، می تواند سود زیادی برای سرمایه گذار ببار آورد. در فارکس، ارزی که روی آن سرمایه گذاری می کنید، مهم ترین عامل است. ارزهای بیشتر رزرو شده در جهان، دلار آمریکا، یورو، ین ژاپن و فرانک سوئیس رده بندی شده اند. دانش عمیق در مورد روابط بین الملل و چشم انداز خوب نیز مهارت های حیاتی برای یک سرمایه گذار در فارکس است.

لجستیک و یا تدارکات؛ ترکیه یکی از فعال ترین کشورهای جهان در زمینه صادرات و واردات است. بخش تدارکات، سالیانه با درآمد بسیار بالا در بخش تجارت یکی از ایده آل ترین بخش ها برای سرمایه گذاری در ترکیه است. با توجه به پیشرفتهایی که در 5 سال گذشته ایجاد شده است، و درجه ای که در نظر سرمایه گذاران خارجی بدست آورده است، لجستیک نبض راه های تجاری کشور را از طریق زمین و دریا در دست دارد. در حالی که ترکیه 10٪ افزایش صادرات را نشان داده است، میزان صادرات در طی سال گذشته حدود 20 درصد بوده است.

بهداشت و سلامت؛ بخش بهداشت و سلامت ترکیه، که در طی ده سال گذشته تغییرات بزرگی به خود گرفته است، نقطه ی عطفی برای سرمایه گذاران خارجی است. رشد جمعیت در نتیجه اقتصاد سریع در حال توسعه، موجب افزایش هزینه های بالا در قسمت بهداشت و سلامت شده است. بنابراین، علاقه به مراکز بهداشتی، درمانگاه ها و بیمارستان ها افزایش یافته است و این پتانسیل رشد توجه سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است. سرمایه گذاران خارجی به بخش سلامت ترکیه علاقمند هستند؛ زیرا آنها قادر به دسترسی به خدمات با کیفیت بالا در برابر پول مقرون به صرفه می باشند. بخش سلامت که سرمایه گذاری های انجام شده در آن با سود بسیار بالا بازده ای داشته است، یکی از منابع مهم درآمد در ترکیه است.

گردشگری؛

ترکیه، با مناطق تاریخی و طبیعی تحت حفاظت یونسکو و سواحل متعدد با پرچم آبی، یکی از کشورهای مشهور جهان در زمینه گردشگری است. ترکیه، جایی که هر ساله توسط ده ها هزار گردشگر بازدید می شود، گردشگران به اندازه ی سرمایه گذاران خارجی مورد استقبال قرار می گیرند. بخش گردشگری که با حمایت سرمایه گذاران محلی و خارجی رو به رشد است، یکی از درهای ترکیه برای افراد خارجی در بخش تجارت است. هتل ها، موزه ها، سالن های تفریحی و اموال خریداری شده، سرمایه گذاران را هم از طریق اهداف تعطیلاتی و هم به دلیل نرخ ارز، که هر ساله افزوده می شود، بسیار خرسند می سازد. بخش گردشگری نیز در نتیجه روابط بسیار نزدیک با بخش املاک و مستغلات، سرمایه گذاران را از طریق فروش املاک و مستغلات به کشور جذب می کند.

املاک و مستغلات؛

سرمایه گذاری املاک و مستغلات در دراز مدت، آسان ترین و همچنین سود آور ترین وسیله سرمایه گذاری در ترکیه است. با نرخ٪ 150، املاک و مستغلات سودآور ترین وسیله سرمایه گذاری در ترکیه است. با شهرهایی مانند استانبول، بورسا، آنتالیا و بودروم که بالاترین میزان تقاضا را دارند، ترکیه برای سرمایه گذاری خارجی در صدر جدول قرار دارد. افزایش ارزش املاک و مستغلات، در نتیجه رشد سالانه در بخش املاک و مستغلات، بازده سرمایه گذاری ملک در ترکیه را به سرمایه گذاران تضمین می کند.


 نرخ میانگین افزایش در5 سال ابتدایی سرمایه گذاری در بخش املاک در استانبول 250 درصد می باشد. در بازار املاک و مستغلات بورسا، نرخ رشد 86 درصد در مدت 4 سال ثبت شده است. در حالی که نرخ رشد ارزش افزوده در 4 سال گذشته در آنتالیا 65 درصد بوده است. در بدروم نرخ رشد در 5 سال گذشته 74.8 درصد افزایش ثبت شده است. املاک خریداری شده در بازار املاک و مستغلات، یک وسیله سرمایه گذاری کم ریسک بوده و می توان برای بازده این سرمایه گذاری انتظار کشید، یا آن را اجاره داده و یا مورد استفاده شخصی خود سرمایه گذار قرار گرفت. املاک و مستغلات در ترکیه، با دوره بسیار کوتاه بازپرداخت، در صدر فهرست سرمایه گذاری ها قرار گرفته است و بیشتر توسط سرمایه گذاران خارجی مورد استفاده قرار می گیرد.


مهم ترین شهر ترکیه استانبول، با افزایش همیشگی ارزش در بازار املاک و مستغلات، سرمایه گذاران را به خود جذب می کند. با نواحی اسنیورت و بیلیکدوزو با کوتاه ترین دوره بازخرید، سرمایه گذاری های انجام شده در بخش املاک و مستغلات استانبول در کوتاه مدت سود زیادی را به بار می آورند. استانبول، نخستین شهری است که هنگام صحبت در مورد ترکیه به ذهن سرمایه گذاران خارجی می آید، با موقعیتی که دو قاره را ادغام می کند و جمعیت رو به رشد، پیشگام همیشگی در بازار املاک و مستغلات ترکیه است.


پس از آخرین تغییرات شهری، علاقه مندی به بازار املاک و مستغلات بورسا افزایش یافته است. نیلوفر و عثمان قاضی نواحی هستند که با مدت کوتاه دوره بازخرید خود توجهات را به خود جلب می کنند. با سعود در بازار املاک و مستغلات در 20 سال گذشته، بورسا یکی از مهمترین شهرها در بازار املاک و مستغلات ترکیه گردیده است.


در سال گذشته، نرخ املاک و مستغلات آنتالیا 25 درصد افزایش یافته است. در بین مناطق با کوتاه ترین دوره های بازپرداخت، لارا، کنییالتی و کپز قرار دارند. آنتالیا، علاوه بر تحول شهری سرمایه گذاران را با آب و هوای زیبای خود جذب می کند و مورد علاقه سرمایه گذار خارجی است.

 بهشت تعطیلات، بودروم فیروزه ای می تواند هر سرمایه گذاری که روی او چشم دوخته است را خیره کند. بازار املاک و مستغلات بودروم به عنوان یکی از شهرهای برتر گردشگری در ترکیه، همیشه در حال رشد است. در میان بخش هایی که بیشترین سرمایه گذاری در آنها صورت می گیرد یالیکاواک، گموشلوک و بیتز قرار دارند. بازار املاک و مستغلات که در سالها متمادی کاهشی را به خود ندیده است و دریای باشکوه آن سبب گردیده تا بدروم به فرصتی که کمتر برای سرمایه گذاری یافت می شود، تبدیل گردد. 

Properties
1
Footer Contact Bar Image