تحقیقات جدید نشان می دهد حدود ۲ میلیون خریدار خارجی مسکن در ترکیه وجود دارد

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

تحقیقات جدید نشان می دهد حدود ۲ میلیون خریدار خارجی مسکن در ترکیه وجود دارد

طبق تحقیقات اخیر بازار املاک و مستغلات ، نیمی از نزدیک به ۲ میلیون خریدار مسکن خارجی در ترکیه اقامت در املاک خریداری شده را انتخاب می کنند.

این تحقیق نشان می دهد که خرید املاک توسط سرمایه گذاران خارجی به لطف قانون متقابل که از سال ۲۰۱۳ به اجرا درآمد ، به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

بیشتر املاک خریداری شده برای مقاصد مسکونی و سرمایه گذاری توسط خارجی ها در شهرهای بزرگ و مناطق ساحلی واقع شده است ، در حالی که ملیت این خریداران مسکن نقش اساسی در انتخاب آنها دارد. این تحقیق نشان می دهد که سرمایه گذاران خاورمیانه بیشتر به مناطق سرسبز اهمیت می دهند در حالی که شهروندان کشورهای سردسیر تمایل دارند مناطق غربی و جنوبی ترکیه را ترجیح دهند. چندین انگیزه برای خارجی ها برای سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات ترکیه ، مانند اخذ تابعیت از طریق برنامه های سرمایه گذاری ، علاقه به سرمایه گذاری مستقیم خارجی را افزایش می دهد.

طبق داده های موسسه آماری ترکیه (TurkStat) ، حدود ۲ میلیون خریدار خارجی مسکن در ترکیه زندگی می کنند و میانگین جمعیت هر خانوار در این کشور ۳.۳ است. این داده ها نشان می دهد که تقریباً ۷۵۰.۰۰۰ خارجی در املاک ترکیه اقامت دارند.

اقتصاد ترکیه طی سال ۲۰۲۰ با رشد ۱.۸ درصدی روبرو شد و به عنوان یکی از معدود کشورهایی در سطح جهان ظاهر شد که از انقباض ناشی از شیوع ویروس کرونا جلوگیری می کند. این رشد عمدتاً ناشی از انفجار اعتبار در اواسط سال ۲۰۲۰ بود ، وامهای بانکهای ایالتی در سال ۲۰۲۰ تقریباً دو برابر نسبت به سال قبل بود.

افزایش علاقه نشان داده شده توسط سرمایه گذاران خارجی به ترکیه کمک کرد تا یکی از کشورهای مورد علاقه برای خرید املاک و رقابت با ایتالیا ، اسپانیا و فرانسه شود. سالانه به طور متوسط ​​۴۰ هزار ملک به سرمایه گذاران خارجی فروخته می شود و ترکیه را به مقصدی جذاب برای بازارهای املاک و مستغلات جهانی تبدیل می کند.

Properties
1
Footer Contact Bar Image