اثری از یک محله: نیشانتاشی از گذشته تا امروز

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

امروزه، منطقه نیشانتاشی با فروشگاهای گران قیمت، مراکز خرید و مجلات و پوسترها و شایعات انعکاس می یابد نشانتاشی در مرکز خرید و تفریح در فضای باز استانبول قرار دارد. در اینجا جزئیاتی که باید در مورد منطقه Nişantaşı بدانید وجود دارد ...

تاریخچه نیشانتاشی

در حقیقت، این تأسیسات که خیلی به عقب برنمی گردد تا حد زیادی با محله های ماچکا، هاربی یه، عثمانبی و به ویژه تشویکیه در هم تنیده است. منطقه ای که سلاطین عثمانی تمرینهای آموزشی خود را در آنجا انجام می دادند و نام خود را از میله ی نشانه گیری در مکان های مختلف گرفته است. همه این کارها با سلطان عثمانی عبدالمجید آغاز می شود که خواهان حل و فصل منطقه تحت عنوان تشویکیه است. در نیمه ی دوم قرن نوزدهم، این کاخ ابتدا به دولماباهچه و سپس به یلدز منتقل شد که اعضای سلسله و مقامات عالی رتبه را به این محله جلب کرد. علاوه بر این، نیشانتاشی به دلیل نزدیکی به پرا، مدرن ترین بخش شهر، به سرعت در حال توسعه است. از سوی دیگر همسایگی عمارتها و کاخها که بسیاری از میهمانان خارجی، پاشاها و مسئولان در آن مهمان بودند باعث شد تا از دهه 1910 آپارتمانهایی  در اطراف این ساختمانها اضافه شوند.

پیشرفت  نیشانتاشی: آپارتمان سازی

پس از دوره ی جمهوری، کاخ ها و عمارتهایی که نخبگان در آن زندگی می کردند با اقامتگاه های متعلق به بازرگانان جایگزین شدند. با شروع ساخت آپارتمان، خانواده های ثروتمند و مسلمان در حومه شهر در نیشانتاشی مستقر شدند و به زندگی آپارتمانی کوچ کردند. در این دوره، نیشانتاشی به نوع جدیدی از منطقه تجارت و مسکن تبدیل شد که معامله گران و مسلمانان ترک ترکیه و تجار غیر مسلمان در آن ادغام شدند. در حالی که تأثیر جمعیت غیرمسلمان در بیوغلو غالب است، نیشانتاشی تحول ناهمگن تری را نشان می دهد. در دهه 1930، مانند مناطق دیگر استانبول، نیشانتاشی پر از آپارتمان شد. با مناطق تاکسیم، هاربی یه، شیشلی و عثمانبی در اطراف آن، به یکی از سریع ترین مناطق در حال آپارتمانی شدن در استانبول تبدیل شده است.

تبدیل شدن به یک مرکز مصرف کننده

در حالی که منطقه نیشانتاشی یکی از قابل قبول ترین مناطق آپارتمانی بوده که توسط گروه های پردرآمد ترجیح داده می شوند، به خصوص تا دهه 1950، این زمان بود که عادتهای جدید مصرف شروع به ظهور کردند. در اولین مکانهایی که خانمهای کلاس بالا ​​و متوسط ​​برای دیدن ویترین های فروشگاه می رفتند، سرگرمی هایی از قبیل خرید، سینما و عادت های غذایی متفاوت به وجود آمد. به خصوص در دهه 1970، هنگامی که خیابان استقلال شروع به از دست دادن کیفیت قدیمی خود کرد فروشگاه های معروف به نیشانتاشی منتقل شدند. از این طریق، این منطقه از ثروتمندهای با فرهنگ، فرزندان پاشاهای قدیمی که ریشه شان به امپراتوری عثمانی، یهودیان، یونانیان، ارمنیان، روشنفکران و ثروتمندان جدید بر می گردد، استقبال می کند.

نیشانتاشی امروز

امروز بوتیک ها، فروشگاه های لباس مجلل و کافه رستوران های شیک به نمادی از نیشانتاشی تبدیل شده اند. امروزه افراد مکانهای مختلفی را نه تنها برای دور هم جمع شدن و گذراندن وقت و یا صرف تفریح ​​، ترجیح می دهند، بلکه خود را نشان دهند، که با کلاس هستند و دارای سبک زندگی مکمل می باشند. نیشانتاشی یکی ازمراکز مهم زندگی و تفریحی با فروشگاه هایی است که کالاهای گران قیمت می فروشند، ویترین های خیره کننده و اتومبیل های گران قیمت که در خیابان ها سرگردان هستند. در این محله کلوپ های شبانه، کافه ها، و رستوران های مناسب برای تفریح ​​سرگرمی امروزی وجود دارد.

محبوب ترین اماکن در نیشانتاشی

مرکز خرید شهر نیشانتاشی: (Nişantaşı City's AVM) 

اثری از یک محله: نیشانتاشی از گذشته تا امروز image1

این یک مرکز خرید در خیابان تشویکیه شهر نیشانتاشی است جایی که می توانید هر لحظه یک سلبریتی را ملاقات کنید و یا برند های برجسته ملی و بین المللی را بیابید. این مکان با موقعیت و خدمات خود توجه زیادی را به خود جلب می کند و بسیاری از رویدادها را از نمایشگاه ها تا مصاحبه ها، از مهمانی ها تا جشن ها را میزبانی می کند و همچنین سینمای های راحت و فرصت های ورزشی را ارائه می دهد.

فروشگاه های بوتیک:

اثری از یک محله: نیشانتاشی از گذشته تا امروز image2

نیشانتاشی همچنین به عنوان مرکز مد استانبول در نظر گرفته می شود. در این فروشگاه ها که محصولات خیاطی و طراحی ویژه ای به فروش می رسد، لباس های مد زندگی جامعه مشخص می شود. طراحان مد منتظر محصولات باکیفیت برای مشتریانی هستند که معتقدند مد از درون می آید و روح لباس را حمل می کند، نه بدن.

پارک ماچکا:

اثری از یک محله: نیشانتاشی از گذشته تا امروز image3

با در برگرفتن مساحت وسیعی بین دولماباهچه، ماچکا، نیشانتاشی و هاربی یه، این پارک شامل خط ماشین های برقی از ماچکا تا تاشکیشلا و پارک کوچوک چیفتلیک که در آن خوانندگان مشهور اجرا می کنند می باشد. این پارک که در زندگی روزمره مرکز شهر واقع شده است، در تعطیلات آخر هفته فعالیت های اجتماعی زیادی همچون دوش، یوگا و جشنواره های غذایی را ارائه می دهد.

گالری های هنری: 

اثری از یک محله: نیشانتاشی از گذشته تا امروز image4

در منطقه نیشانتاشی، قلب فرهنگ مصرف کننده در استانبول، علاوه بر وقایع مختلف هنری، تعداد گالری ها نیز بسیار زیاد است. این شهر دارای هنرمندان مشهور جهان و گالری های برجسته ترکیه است که شامل آثار هنرمندان معاصر است. در واقع دیده می شود که ویترین های منطقه به فضاهایی تبدیل شده اند که به عنوان یک اثر هنری طراحی شده اند.

مسجد تشویکیه:

اثری از یک محله: نیشانتاشی از گذشته تا امروز image5

این بنا با سفارش عبدالمجید در سال 1854 ساخته شده است و بخش مهمی از پارچه فرهنگی منطقه و استانبول است.

کافه ها و رستوران ها:

هاوس کافه 

اثری از یک محله: نیشانتاشی از گذشته تا امروز image6

•       به عنوان کافه ای شناخته می شود که ساکنان منطقه سال ها مشتری دایمی محصولات با کیفیت و فضای گرمش شده اند. صبحانه در ظروف سفالی، نان های تست خانگی، چای زمستانی و کلوچه های سیب اش قابل قدردانی است.

شوته

اثری از یک محله: نیشانتاشی از گذشته تا امروز image7

•       به عنوان یکی از شرکت های معروف تشویکیه به حساب می آید، به خصوص ساندویچ های آن بسیار مورد تحسین قرار می گیرند.

 400 درجه پیتزا

اثری از یک محله: نیشانتاشی از گذشته تا امروز image8

•       علاوه بر پیتزاهای کلاسیک، یکی از پیتزا فروشی های نسل جدید با غذاهای خاص خود است و پیتزای ایتالیایی با خمیر نازک در این پیتزا فروشی بسیار مورد استقبال قرار می گیرد. پیتزاهای آلفردو و ناپولی به ویژه محبوب هستند.

پیکنیک بوفه

اثری از یک محله: نیشانتاشی از گذشته تا امروز image9

•       در نزدیکی بیمارستان آمریکایی، به گفته بسیاری خوشمزه ترین نان نیشانتاشی را عرضه می کند.

رستوران تاتباک

اثری از یک محله: نیشانتاشی از گذشته تا امروز image10

•       ، به خاطر لاهماجون های باریک و بسیار ترد و خاص اش مشهور است. از سال 1960 مخصوص ترین دستور های پخت غذاهای گازی آنتپ را به مشتریان خود در استانبول ارائه می دهد. علاوه بر لاهماجون، بیتی و کادایفی ( یک نوع کباب )نیز موفق هستند.

رستوران هونکار

اثری از یک محله: نیشانتاشی از گذشته تا امروز image11

•       ، به خاطر لاهماجون های باریک و بسیار ترد و خاص اش مشهور است. از سال 1960 مخصوص ترین دستور های پخت غذاهای گازی آنتپ را به مشتریان خود در استانبول ارائه می دهد. علاوه بر لاهماجون، بیتی و کادایفی ( یک نوع کباب )نیز موفق هستند.

رستوران هونکار

اثری از یک محله: نیشانتاشی از گذشته تا امروز image12

•       شیرینی پف توت فرنگی، کلوچه ها و شیرینی های ماکارون های در خیابان والی کوناگی بسیار مشهور هستند. بسیاری از مردم فکر می کنند که این شرینی های یکی از بهترین شیرینی های نیشانتاشی است.

جونو

اثری از یک محله: نیشانتاشی از گذشته تا امروز image13

•       پیتزاها و پاستاهای جونو با مفهوم و طعم دلپذیر غذاهای مدیترانه ای، ایتالیایی، و جهانی بسیار محبوب هستند.

سالومانجه

اثری از یک محله: نیشانتاشی از گذشته تا امروز image14

، این رستوران در خیابان آتیه واقع شده و یکی از مکان هایی راحت و دوستانه پسند در منطقه است که با دکوراسیون طبیعی اش توجه بسیاری را به خود جلب می کند. صبحانه، سوفله و همبرگر این رستوران بسیار مورد تمجید قرار می گیرند. 


Properties
1
Footer Contact Bar Image