صومعه ی Kykkos

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

صومعه ی Kykkos

صومعه Kykkos (Panagia tou Kykkou) که در بزرگترین رشته کوه قبرس ، کوههای Troodos در ۱.۳۱۸ متری واقع شده است ، نه تنها مهمترین و مشهورترین صومعه قبرس است بلکه یکی از باشکوه ترین جاذبه های گردشگری آن است. صومعه اصلی بیزانس در اواخر قرن یازدهم تأسیس شد ، اما امروزه بیشتر سازه ها به قرن نوزدهم برمی گردند ، در حالی که مجموعه ای جذاب از آیکون ها ، دست نوشته ها و آثار باستانی در موزه صومعه نگهداری می شود.

صومعه ای که بسیار با کف مرمر تزئین شده است، با نقاشی های دیواری خود تجربه منحصر به فردی را برای بازدیدکنندگان خود ارائه می دهد ، اما برجسته ترین آن شمایل مریم مقدس ، یکی از سه شمایل برجای مانده است که توسط Apostle Luke نقاشی و تزئین شده و ثبت شده است و مورد مادر مروارید و هرگز کشف نشده است.

یک جامعه مسیحی در مصر ابتدا این نماد را قبل از انتقال به قسطنطنیه نگه داشته است. بعداً ، با حمایت از امپراطور الکسیوس كومنوس (1081–1118) به قبرس تحویل داده شد.

افسانه ساخت صومعه

طبق افسانه ها، فرماندار بیزانس ، مانوئل بوتومیتس در جنگل هنگام شکار یک روز گم شد. وی پس از مدتی سرگردانی ، سرانجام با یک زاهد قدیمی به نام ایسایا روبرو شد که در غاری در کوه کیکوس زندگی می کرد. مانوئل پس از رد شدن از سوی زاهد ، که در امور دنیوی غرق شده بود ، عصبانی شد و با زاهد بدرفتاری کرد.

اندکی پس از بازگشت به نیکوزیا ، مانوئل بیمار شد و به یاد آورد که چگونه با این زاهدان رفتار می کرد ، از خدا خواست که او را مداوا کند تا بتواند برود و شخصاً از ایزایا طلب بخشش کند. خداوند آشکار کرد که همه چیز اراده الهی بوده است و بوتومیت ها باید این نماد را از امپراطور کاخ شاهنشاهی در قسطنطنیه جمع آوری و به قبرس تحویل دهند. این کار ساده ای نبود ، اما با مداخله الهی ، دختر امپراطور نیز به همان بیماری که بوتومیتس را گرفتار شده بود ، بیمار شد. بنابراین او از این فرصت برای دیدن شاهنشاه استفاده کرد و به او گفت که اگر این نماد به قبرس ارسال شود ، او درمان خواهد شد.

شاهنشاه ، با دیدن اینکه راه دیگری ندارد ، موافقت کرد و دخترش فوراً خوب شد. با این حال ، امپراطور نمی خواست اثر شمایل ویرجین را بدهد. او یک نقاش درجه یک را فراخواند و به او دستور داد که یک نسخه دقیق از این شمایل را با هدف ارسال این یکی به قبرس نقاشی کند. در شب ، مادر خدا در خواب امپراطور ظاهر شد و به او گفت كه آرزو او این است كه نمادش به قبرس ارسال شود و نسخه از آن نزد امپراطور نگهداری شود.

هرگز این نماد دیده نمی شود و نیمه بالایی آن در پشت یک پوشش محافظ پنهان می ماند زیرا گفته می شود که هر کس به آن نگاه کند کور خواهد شد. آخرین شخصی که این شمایل را دیده است ، پاپ و پدرسالار اسکندریه جراسیموس در سال ۱۶۹۹ است. این آیکون به ندرت کشف می شود ، اگرچه این اتفاق گاهی می افتد.

Properties
1
Footer Contact Bar Image