پرجمعیت ترین شهر قبرس

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

پرجمعیت ترین شهر قبرس

نیکوزیا پرجمعیت ترین شهر قبرس است که طبق سرشماری سال ۲۰۱۹ حدود ۳۲۰.۰۰۰ نفر جمعیت دارد که یک سوم کل جمعیت قبرس را تشکیل می دهد. مساحت این شهر ۱۱۱ کیلومتر مربع است. نیکوزیا تنها پایتخت تقسیم شده در جهان است. این شهر در "خط سبز" بین قبرس شمالی تحت کنترل ترکیه و قبرس جنوبی تحت کنترل یونان تقسیم شده است. نیکوزیا به دو فرودگاه بین المللی در لارناکا و پافوس و همچنین فرودگاه ارکان در قبرس شمالی تحت کنترل ترکیه دسترسی دارد.

خانه تاریخ غنی و فرهنگ متنوع

نیکوزیا که بیش از ۴۵۰۰ سال است به طور مداوم مسکونی شده است، تاریخ غنی دارد. در طول تاریخ، این شهر تحت کنترل بیزانسی ها (330-1191)، پادشاهان لوزینیان (1192-1489)، ونیزی ها (1489-1571)، عثمانی ها (1571-1878) و بریتانیایی ها (1878-1960) بود. طیف وسیعی از تنوع فرهنگی را ایجاد می کند.

با داشتن تاریخ غنی، هنوز هم می توان ردپای تمدن های باستانی را در نیکوزیا دنبال کرد. شهر قدیمی توسط دیوارهای ونیزی احاطه شده است که طول سه کیلومتر آن هنوز در جای خود باقی است.

دیوارهای ونیزی معروف شهر بین سال‌های ۱۵۶۷ تا ۱۵۷۰ ساخته شدند و دارای سه ورودی به شهر به نام‌های گیرنه، پافوس و فاماگوستا بودند. دروازه فاماگوستا برنده جایزه اروپا نوسترا برای بازسازی موفقیت آمیز آن شد و اکنون به عنوان یک مرکز فرهنگی استفاده می شود. بخش هایی از دیوار شامل دفاتر اداری مانند تالار شهر، کتابخانه عمومی و اداره پست مرکزی است.

در قسمت شمالی، کاروانسرایی Büyük Han (کاروانسرا بزرگ) را می بینید که در سال ۱۵۷۲ ساخته شده و به خوبی حفظ شده است. محل اسکان و ذخیره سازی سابق برای بازرگانان دوره گرد، اکنون خانه مراکز هنری، مغازه ها، کافه ها و کارگاه های مختلف است.

موزه ها

موزه بیزانس یکی دیگر از ایستگاه های مهم برای کسانی است که به تاریخ علاقه مند هستند، زیرا می توانید مجموعه ای چشمگیر (۲۲۰ قطعه) از نمادهای مسیحی و همچنین لباس ها و کتاب هایی را پیدا کنید که از ابتدای دوره بیزانس تا قرن ۱۹ متغیر است. .

موزه شهرداری لونتیس که در داخل دیوارهای قدیمی شهر واقع شده است، با نمایشی تخیلی از تاریخ پایتخت، نمایشگاه هایی از ۲۳۰۰ قبل از میلاد تا به امروز دارد. این موزه در سال ۱۹۹۱ به عنوان موزه سال اروپا انتخاب شد.

نفوذ عثمانی

مسجد سلیمیه در ۵ دقیقه از خیابان معروف لدرا، شناخته‌ شده‌ ترین مکان دیدنی در نیکوزیا شمالی، به بازدیدکنندگان خود سلام می‌کند. این مسجد در ابتدا به عنوان کلیسای آیا صوفیا ساخته شد و پس از یک روند ساخت و ساز ۷۸ ساله در سال ۱۳۲۶ به پایان رسید و در قرن شانزدهم زمانی که عثمانی ها کنترل جزیره را به دست گرفتند، به مسجد تبدیل شد.

مسجد دیگری در نیکوزیا، Omeriye به عنوان مهمترین مسجد در بخش غیر ترک قبرس در نظر گرفته می شود. این مسجد در سال ۱۵۷۱ زمانی که این جزیره پس از جنگ عثمانی و ونیزی تحت سلطه عثمانی قرار گرفت، ساخته شد. در پی جنگ‌های عثمانی و ونیزی، این کلیسا توسط لوزیگنان‌ها به‌عنوان کلیسای آگوستینی ساخته شد و توسط مصطفی پاشا به مسجد تبدیل شد، او معتقد بود که این مکان محل دفن خلیفه عمر در نیکوزیا است. در نزدیکی مسجد حمام ترکی به نام عمریه نیز وجود دارد.

غذاهای قبرس را می توان به عنوان منبع غذاهای جنوب اروپا، بالکان و خاورمیانه با نفوذ یونانی و ترکی قوی توصیف کرد. نیکوزیا طیف گسترده ای از انتخاب ها را در مورد غذا دارد زیرا غذاهای خوشمزه و مقرون به صرفه ای وجود دارد که در هر گوشه ای در انتظار بازدیدکنندگان است.

برای کسانی که دوست دارند در رویدادهای ورزشی شرکت کنند، نیکوزیا خانه سه باشگاه به نام‌های APOEL، Omonoia و Olympiakos (نیکوزیا) است. هر سه در دسته برتر لیگ های فوتبال و بسکتبال قبرس به رقابت می پردازند. استادیوم GSP میزبان آپوئل و اومونیا و همچنین تیم ملی فوتبال قبرس است.

ترافیک در نیکوزیا (و کل کشور) از سمت چپ جریان دارد و خودروهای کرایه ای فرمان راست هستند.


Properties
1
Footer Contact Bar Image