تحول شهری در ترکیه

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

مفهوم تحول شهری با هدف تبدیل شدن به شهر زندگی پذیرتر، تکمیل شده در مناطق منتخب ترکیه و توسعه اقتصاد ترکیه را رقم می زند. اجرای موفقیت آمیز فرایند تحول از ایجاد مشاغل جدید در بخش املاک و مستغلات، تمام دنیا چشم خود را به سمت ترکیه سوق داده است.

مفهوم "نوسازی شهری" با مشروط کردن برنامه های ترکیه یکی از مواردی است که برای مدت طولانی در دستور کار است. وقتی فرآیندهای دگرگونی شهرها و تأثیرات آنها بر اقتصاد ارزیابی می شود، لازم است بدانیم تحول شهری چیست!؟

تحول شهری در ساده ترین شکل خود به تغییر و تحول شهرها اشاره دارد. این تحول شامل عناصر اجتماعی، اقتصادی و مکانی است. وقتی این عوامل در نظر گرفته شود، به این معنی است که افراد ساکن در شهر و فضاهای زندگی آنها زندگی بیشتری پیدا می کنند و ساختارهای ناسالم تخریب و بازسازی می شوند. تحقق موفقیت آمیز این سازمان که به معنای طراحی مجدد شهرها است، باید با هماهنگی صاحبان فرآیند کار شود. همانطور که از ابتدا با روند تحول شهری طراحی جدید شهر و فضا تحقق می یابد، مساکن غیرقانونی تخریب شده نابود می شود و ساختمان های مدرن و مقاوم در برابر زلزله با دید استراتژیک ساخته می شوند.

حفاظت از ساختارهای تاریخی

روند تبدیل فوق الذکر فرصت های شغلی جدیدی را برای کارگران در بخش های خدمات و ساخت و ساز فراهم می کند، به خصوص روند تحول شهری با افزایش تعداد کارمندان به اقتصاد ترکیه کمک خواهد کرد. از طرفی دیگر، عناصری که بافت شهری را مختل می کنند از بین می روند و در فضای شهری فرصتی برای نفس کشیدن فراهم می شود. تحول شهری که با هدف حفظ بافت های تاریخی و انتقال آنها به نسل های بعدی صورت می گیرد، باعث می شود مناطق سبز در برنامه ریزی مجدد شهری برجسته تر شوند. پروژه های تحول شهری که با مکان های مسکونی تبدیل به مکان های قابل سکونت تری می شوند، باعث ایجاد زمین های بازی و امکانات ورزشی برای کودکان می شوند.

علاوه بر فرصت های شغلی جدید در بخش ساخت و ساز، پیش بینی می شود پروژه های تحول شهری که باعث تسریع در بخش لوازم خانگی می شوند، سهم زیادی از شرکت های گردشگری و حمل و نقل هوایی با بازده های مثبت خارجی را به خود اختصاص دهند.

کشور نمونه تاثیر گذار در جهان؛ ترکیه

این فرآیند توسط وزارت محیط زیست و شهرسازی پذیرفته و مورد استقبال قرار گرفته است و پروژه های تحول شهری به ویژه در استانبول با سرعت کامل ادامه می یابد. با پشتیبانی ادارات محلی، دفاتر تحولات شهری برای ساكنان توضیح می دهند، بازآفرینی شهری چیست و چه چیزی نیست، و چگونه خانواده هایی كه در مناطق بازآفرینی شهری زندگی می كنند از این روند بهره مند می شوند.

در ترکیه، به ویژه در استانبول، پروژه های تحول شهری که توسط شهرداری متروپولیتن استانبول و وزارت محیط زیست و شهرسازی حمایت شده اند، توسط متخصصانی که از فرانسه و مصر می آیند نظارت می شوند تا مشکلات شهری را با همکاری حل کنند. توضیحات این متخصصان در مورد گرفتن ترکیه به عنوان الگویی در شهرنشینی و نتایج مثبت شهرنشینی به اقتصاد این کشور و پیشرو بودن کشور ترکیه در بخش ساخت و ساز نشان می دهد که پروژه‌های شهری ترکیه در سراسر جهان مشاهده می شود.

کشور سازنده در بخش ساخت و ساز: ترکیه

ترکیه، پیشگام در جهان در بخش ساخت و ساز به دنبال شرکت های چینی و مناطق تجاری برای تکمیل موفق پروژه ها است. در سال های گذشته، در حالی که بسیاری از کشورهای اقتصادی جهان در سال 2019 با بحران های اقتصادی روبرو بودند، پل عثمان قازی و یاووز سلطان سلیم، پروژه مارمارا، تونل آو راسیا، فرودگاه استانبول و بسیاری از پروژه های بزرگ در ترکیه با موفقیت اجرا شده و به واقعیت پیوسته است که در مجوع پل چاناک کاله که ساخت آن به زودیدر ترکیه  آغاز می شود در بیش از 50 کشور جهان با نزدیک به 270 پروژه در حال ساخت وساز است که همه آنها متعلق به پیمانکاران ترکیه می باشد. ترکیه با درآمدهای حاصل از صادرات، قراردادهای خارج از کشور و درآمدهای داخلی که در مجموع 300 میلیارد دلار درآمد می باشد در برنامه ریزی مجدد سوریه و عراق نیز نقش اصلی را خواهد داشت.

مزایای تحولات شهری

کمک به تحول شهری اقتصاد ترکیه مزایا و تاثیرات آن در دوره بعد که در زیر رخ خواهد داد شامل:

• افزایش تدریجی استانداردهای زندگی

• امنیت، سلامت و افزایش دسترسی به منابع

• ایجاد و گسترش پارک، فضای سبز و بازی برای کودکان و خانواده

• به حداقل رساندن خطرات با ساختن ساختمانهای مقاوم در برابر زلزله

• افزایش تعداد کارکنان در بخش خدماتی

• افزایش تعداد کارکنان در بخش ساخت و ساز

• تحقق مقررات زیست محیطی

• افزایش درآمدهای گردشگری

• افزایش رشد مثبت شاخص های اقتصادی وتاثیر زنده آن بر اقتصاد

• افزایش اعتبار کشور

• بسیاری از سرمایه گذاران خارجی اقدام به خرید املاک و مستغلات یا اقدامات املاک و مستغلات برای کمک به اقتصاد ملی به عنوان شهروندان ترکیه می کنند

• تقریباً 200 فعالیت تجاری دوباره احیا شده و به اقتصاد منتقل می شود.

پیش بینی می شود فعالیت هایی مانند تبدیل مناطق در معرض خطر حوادث طبیعی، تخریب، بازسازی، ترمیم یا جابجایی بسیاری از سازه ها از طریق فرآیند تحول شهری فوایدی برای بسیاری از مشاغل داشته است.

فجایع و خسارات وارد شده در اثر زلزله و سیل در ترکیه باعث افزایش آگاهی اجتماعی در زمینه جلوگیری از آنها شده است. احداث شهرهای جدید با جابجایی ساختمانها در مناطقی که برای اسکان مناسب نیستند و کاهش خطرات با ساختمانهای سازگار با طبیعت علی رغم اینکه در منطقه زلزله زده کشور قرار دارند، فرصت های بهتری برای ساخت و ساز فراهم می آورد. کیفیت مصالح ساختمانی بعد مهم دیگر است. ترکیه در این زمینه شهرت جهانی دارد.

ترکیه در حال برنامه ریزی پلان شهری در مقیاس ملی است که بتواند مناطق کشاورزی و اماکن مسکونی را حفظ کند و یک آیین نامه قانونی قوی برای این تحول داشته باشد. تحول شهری نه تنها بر اساس ساخت و ساز صورت می گیرد، بلکه تحول در ساختار اجتماعی نیز به وجود می آید. علاوه بر تحول فیزیکی، تحول شهری تحولات اجتماعی و انسانی را نیز به همراه دارد. از آنجا که همه چیز برای انسان ها است، در حالی که این فرآیندهای دگرگونی فراهم شده است، تحول شهری با طرح های نمونه ای از معماری مشابه استاندارد زندگی که مردم به آن عادت کرده اند و روابط اجتماعی را حفظ می کنند، حاصل می شود.


Properties
1
Footer Contact Bar Image