راهنمای A تا Z: خرید ملک در ترکیه

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

ترکیه با توجه به اقتصاد روزافزون، سرمایه گذاری های خارجی ودر دست داشتن پروژه های بزرگ یکی از کشورهایی است که می تواند در بازار املاک سرمایه گذاری کند. فرصت های اجتماعی و تجاری در استان ها و شهرهای بزرگ ترکیه با استراحتگاه های باکیفیت دوران تعطیلات دو عامل اصلی فعال کننده بخش املاک و مستغلات هستند. در این مرحله برای کسانی که قصد سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ترکیه را دارند اما به راهنمای جامع نیاز دارند، پیشنهادهای مختلفی را آماده کرده ایم.

چرا باید از ترکیه املاک بخرید؟

هر فردی ممکن است دلایل مختلفی برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در ترکیه داشته باشد. به طور کلی دلایل معتبر سرمایه گذاری در ترکیه را می توان به شرح زیر برشمرد:

بخش املاک و مستغلات برای تولید ناخالص داخلی ترکیه ضروری است. به همین دلیل است که بخش املاک و مستغلات دائماً تمایل به رشد و دریافت انگیزه دارد.

تمامی شهرهای توسعه یافته ترکیه به خصوص استانبول دارای دانشگاه های دولتی و خصوصی هستند که آموزش با استانداردهای بین المللی ارائه می کنند. علاوه بر این، دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی و امکانات بهداشتی آسان و مقرون به صرفه است.

شما می توانید از طریق خرید املاک و مستغلات اجازه اقامت یا شهروندی ترکیه را دریافت کنید.

شما می توانید اطمینان حاصل کنید که سرمایه شما در بلندمدت حفظ می شود و برخلاف روندهای جهانی می توانید املاک خود را با هزینه کم خریداری کنید.

با پروژه های تحول شهری که به صورت گسترده اجرا شده اند، می توانید املاک مقاوم در برابر زلزله داشته باشید.

با تبدیل پول خود به لیر ترکیه با نرخ ارز سودمند می توانید خریدی سودآور داشته باشید.


در کدام شهر یا مناطق می توانید سرمایه گذاری املاک و مستغلات خود را انجام دهید؟

در سرمایه گذاری املاک و مستغلات، جایی که شما سرمایه گذاری خواهید کرد به اندازه انگیزه های شما برای سرمایه گذاری مهم است. سرمایه گذاری در یک منطقه توسعه یافته یا در حال توسعه به شما امکان می دهد در بلندمدت سود کسب کنید. اگر قصد دارید به صورت دوره ای در ترکیه بمانید یا اگر قصد دارید برای گذراندن زمان خود در تعطیلات املاک و مستغلات بخرید، استراحتگاه های ترکیه گزینه های ایده آلی را به شما ارائه می دهند.

استانبول

استانبول بزرگترین و جهانی ترین شهر ترکیه است. استانبول که شرکت های ملی و بین المللی در آن فعالیت های خود را انجام می دهند، شهری است که می توانید برای سرمایه گذاری و زندگی املاک و مستغلات خریداری کنید. این شهر با حمل و نقل شهری توسعه یافته، فرصت های خرید، فرصت های آموزشی و فرصت های بهداشتی یکی از شهرهای پیشرو در جهان است. فضاهای زندگی جدید و پروژه های بزرگی که در استانبول ظاهر شده اند، به ویژه مناطق شمال شهر به عنوان مناطق سرمایه گذاری جدید توجه را به خود جلب می کنند. در بخش اروپایی، به ویژه مناطق بیلیکدوزو، اسنیورت و سارییر در کانون توجه قرار دارند. سمت آناتولی، کارتال، پندیک و شیله را می توان به عنوان مناطق سرمایه گذاری جدید در نظر گرفت.

ازمیر

ازمیر با داشتن بندر بین المللی و حمل و نقل و همچنین آب و هوای مناسب برای تعطیلات و فرصت های اجتماعی پیشرفته یکی از شهرهایی است که می توانید در آن سرمایه گذاری کنید. در ازمیر، که در صنعت، کشاورزی و گردشگری برجسته است، می توانید به راحتی سرمایه گذاری در املاک و مستغلات را پیدا کنید که نیازها و انتظارات شما را برآورده می کند.

موغلا

موغلا با داشتن فرودگاه بین المللی، استراحتگاه های تعطیلات و شرایط آب و هوایی مناسب یکی از شهرهای مورد علاقه بسیاری از سرمایه گذاران داخلی و خارجی است. شما می توانید در ویلاها، خانه های تابستانی و سایر املاک و مستغلات در شهرستان های کنار دریا سرمایه گذاری کنید. به خصوص مارماریس، بدروم و فتحیه مناطقی هستند که از نظر سرمایه گذاری برجسته هستند.

آنتالیا

آنتالیا، شهر کشاورزی و گردشگری، یکی از شهرهای مورد علاقه سرمایه گذاران خارجی در ترکیه است. به خصوص آلانیا، کاش و ماناوگات مناطقی هستند که از نظر سرمایه گذاری برجسته هستند. آنتالیا یک شهر ایده آل برای سرمایه گذاری در خانه های تابستانی است. به خصوص پس از بازنشستگی، افراد می توانند در املاکی که در آنتالیا سرمایه گذاری کرده اند اقامت کنند.

رویه های قانونی که باید در سرمایه گذاری املاک و مستغلات بدانید

طبق ماده 35 قانون ثبت اسناد و املاک به شماره 2644، قوانین خاصی وجود دارد که سرمایه گذاران خارجی که قصد خرید ملک در ترکیه را دارند باید از آنها پیروی کنند. همچنین تهیه کامل مدارک هنگام درخواست رسمی اهمیت زیادی دارد.

1. کسانی که قصد خرید ملک در ترکیه را دارند می توانند با مراجعه به ادارات ثبت اسناد و املاک و کنسولگری کشورهای خود اطلاعات کسب کنند.

2. املاکی که باید توسط سرمایه گذاران خارجی خریداری شود که اقدام به خرید ملک از ترکیه می کنند، نمی تواند بیش از 10 درصد مساحت منطقه و 30 هکتار برای هر نفر باشد. حتی اگر سرمایه گذاری ها در مناطق مختلف باشد، رقم کل نمی تواند بیش از 30 هکتار باشد.

3. برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در ترکیه نیازی به اخذ اجازه اقامت به عنوان پیش نیاز نیست. مجوزهای اقامت کوتاه مدت قابل تمدید توسط دولت برای کسانی که در ترکیه املاک و مستغلات خریداری می کنند صادر می شود.

4. در صورت وجود رهن یا حق رهن ملکی که باید خریداری شود، سرمایه گذاران نمی توانند ملک را خریداری کنند.

Properties
1
Footer Contact Bar Image