قوانین اجاره در ترکیه

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

قوانین اجاره در ترکیه

افرادی که تابعیت ترکیه را ندارند در صورت داشتن برخی شرایط می توانند به عنوان مستأجر در این کشور اقامت کنند. اول از همه ، قرارداد اجاره برای اجاره خانه به خارجی ها در ترکیه باید امضا شود. اگرچه بیشتر اطلاعات موجود در قرارداد برای همه مستاجران مشترک است ، اما تفاوت هایی برای خارجی ها وجود دارد.

قرارداد اجاره چیست؟

قرارداد اجاره یک قرارداد حقوقی است که از حقوق مالک و مستاجر املاک و مستغلات محافظت می کند. انعقاد قرارداد اجاره هم برای مستاجر و هم برای مالک بسیار مهم است. زیرا هر دو طرف می دانند برای چه اهدافی از خانه استفاده می کنند و چه حقوقی دارند. خصوصاً در موارد اختلاف نظر ، موضوع را می توان به دادگاه ارجاع داد و بدون هیچ مشکلی به توافق رسید. قرارداد اجاره شامل بخشهای زیر است:

اطلاعات مستاجر و مالک ،

اطلاعات موجودی کالا مانند کلیدهای خانه و آپارتمان یا وسایل خانه همراه با املاک و مستغلات اجاره شده ،

شرایط خاص.

طبق ماده ۳۰۰ قانون تعهدات شماره ۶۰۹۸، قرارداد اجاره می تواند برای مدت مشخص یا نامشخصی منعقد شود. طبق ماده ۳۴۴ کد مربوطه ، اگر قرارداد اجاره به ارز خارجی بسته شود ، اجاره به مدت ۵ سال قابل افزایش نیست.

شرایط خاص قرارداد اجاره چیست؟

در قسمت شرایط ویژه در پایان قرارداد اجاره ، مواد مختلف از حقوق مالک و مستاجر املاک و مستغلات محافظت می کنند و تعهدات آنها را بیان می کنند. این مقالات عبارتند از:

با پایان یافتن اجاره نامه ، مستاجر باید نرخ افزایش نرخ اجاره مشخص شده در قرارداد را بپذیرد.

مستاجر نمی تواند املاک و مستغلات را به شخص ثالث منتقل کند.

مستاجر موظف است مالیات نظافت ، فاکتورها و هزینه های آپارتمان را پرداخت کند.

مستأجر نمی تواند بدون اطلاع مالک ملک ، خانه را تعمیر کند.

اطلاعات مربوط به مبلغ ودیعه داده شده توسط مستأجر به مالک املاک و مستغلات باید درج شود.

تاریخ پایان قرارداد باید مشخص شود. لازم به ذکر است که قرارداد اجاره تجدید محسوب خواهد شد مگر اینکه ۱ ماه قبل از انقضا قرارداد کتباً به طرفین اطلاع داده شود.

بدهی ها و هزینه های قبل از قرارداد اجاره متعلق به مالک املاک و مستغلات و هزینه ها و بدهی های پس از قرارداد اجاره متعلق به مستأجر است.

مستاجر می پذیرد که تصمیمات مدیریت آپارتمان را رعایت کند.

جدا از شرایط ویژه ای که در بالا ذکر شد ، مالک املاک و مستاجر حق دارند بندهایی را به قرارداد اجاره اضافه کنند.


Properties
1
Footer Contact Bar Image