فروش املاک و مستغلات: آنچه شما باید بدانید

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

فروش املاک و مستغلات: آنچه شما باید بدانید

اگر می خواهید املاک و مستغلات خود را بفروشید ، باید به اندازه کافی آماده شوید و یک برنامه کاملاً حاضر را دنبال کنید. نکات مهمی وجود دارد که فروشندگان املاک باید قبل و بعد از فروش بدانند. دانستن این موارد می تواند مزایای مختلفی را برای فروشنده فراهم کند. در اینجا مواردی است که شما باید قبل از فروش املاک و مستغلات بدانید.

شرایط توافق نامه ، بدهی مالیاتی و کنترل بیمه

شما باید شرایط توافقی را که با شخصی که ملک خود را به او می فروشید طی کنید ، به روشنی بیان کنید تا عواقب منفی را تجربه نکنید. شرایط توافق باید به گونه ای تنظیم شود که از منافع هر دو طرف محافظت کند. همچنین ، باید یاد بگیرید که املاکی که می فروشید بدهی مالیات بر املاک ندارد و در صورت وجود ، باید آن را پرداخت کنید. همچنین باید بررسی کنید که آیا خانه ای که می فروشید دارای بیمه اجباری زلزله است یا خیر.

اخطار مستأجر و لغو اشتراک

اگر خانه ای می فروشید ، و از قبل مستاجر دارید ، او را در جریان روند فروش قرار دهید. در صورت امکان ، خریدار و مستاجر جدید را معرفی کنید. فراموش نکنید که اشتراک قبض هایی مانند برق ، آب ، گاز طبیعی و اینترنت را لغو کرده یا آنها را به صاحب جدید خانه منتقل کنید.

اطلاع رسانی قیمت سند و انتقال پول مطمئن

شما باید قیمت واقعی ملکی را که می فروشید به اداره ثبت زمین اطلاع دهید. اگر هیچ اظهارنامه ای را به ثبت زمین ندهید یا با کمترین قیمت اظهارنامه نکنید ، ممکن است با اقدامات قانونی روبرو شوید. می توانید پول اموالی را که می فروشید از طریق یک بانک مطمئن منتقل کنید.

ارزش دارایی اعلام شده در سند مالکیت را بررسی کنید

درآمد حاصل از فروش املاک و مستغلات در مدت ۵ سال از تاریخ تملک به عنوان سود حاصل از افزایش ارزش اشخاص حقیقی اعلام می شود و مشمول مالیات بر درآمد با نرخ های مختلف بین ۱۵-۳۵ درصد است. اگر املاک و مستغلات مربوطه در کمتر از ۵ سال از بین برود و ارزش آن در سند مالکیت پایین اعلام شود ، ممکن است مالیات بر درآمد بالا برای فروشنده پرداخت شود. با این وجود ، اگر املاک و مستغلات از طریق ارث یا اهدا به دست بیایند ، بدون توجه به قیمت فروش ، هیچ مالیات بر درآمد پرداخت نمی شود. به همین ترتیب ، شما در فروش املاک و مستغلات حداقل ۵ سال مالیات بر درآمد پرداخت نمی کنید.

هزینه های عنوان

حق عنوان برای پرداخت در حین خرید و فروش نباید کمتر از حداقل ارزش مالیات بر دارایی باشد. این مبلغ بیش از قیمت نقل و انتقال و تملک اعلام شده محاسبه می شود. قیمتی که باید اعلام شود باید قیمت خرید و فروش واقعی ملک مورد نظر باشد. قیمت های خرید و فروش که در سند مالکیت اعلام می شود نمی تواند زیر حداقل ارزش مالیات بر املاک و مستغلات تعیین شده برای آن سال باشد.

اطلاع رسانی به شهرداری

برای کسانی که املاک و مستغلات خود را می فروشند بهتر است که پس از فروش این وضعیت را به شهرداری مربوطه گزارش دهند تا از مشکلات آینده مربوط به مالیات بر املاک و مستغلات و جمع آوری زباله (برای مشاغل) جلوگیری کنند. یک اعلان واحد برای بیش از یک خرید ملک از همان نوع کافی است. با این حال ، املاک و مستغلات مورد نظر باید در همان سال خریداری شوند و در همان شهرداری واقع شوند.


Properties
1
Footer Contact Bar Image