کسب تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

کسب تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

کسب تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

در سال 2018، در حدود 22 هزار نفر شهروند ترکیه شده اند. با وجود فرصت سرمایه گذاری به میزان مقدار مشخص شده، کسب تابعیت ترکیه برای افراد خارجی به مراتب آسان تر شده است. در میان سرمایه گذاران خارجی، بیش از 250 سرمایه گذار مجموعا 4.8 میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده اند. به طور کلی، سرمایه گذارانی که ترکیه را ترجیح داده اند شهروندان عراق، کویت، عربستان سعودی، افغانستان و روسیه هستند. انتظار میرود در سال 2019 توجه بیشتری از سوی سرمایه گذاران عرب نسبت به ترکیه حاصل شود. برای افراد خارجی که املاک ترکیه را خریداری می کنند، زمینه های سرمایه گذاری با توجه به انتظارات سرمایه گذار، متفاوت است.

شهرهایی که سرمایه گذاران خارجی بیشترین میزان سرمایه گذاری را در آن انجام می دهند به این صورت رتبه بندی شده است؛ استانبول مرکز تجارت، بودروم یکی از شهرهای تعطیلاتی دریای مدیترانه، و در آخر شهر صنعتی بورسا. در کنار اینکه استانبول مرکز تجارت و اقتصاد است، شبکه حمل و نقل توسعه یافته ی این شهر نیز در افزایش ارزش املاک نقش به سزایی دارد. علاقه سرمایه گذاران خارجی به منطقه تفریحی بدروم نیز نقش مهمی در افزایش ارزش املاک ایفا می کند. شهر منسوجات، بورسا با توجه به سهم قابل توجهی که در صنعت ترکیه به خود اختصاص می دهد، می تواند توجه سرمایه گذاران را به خود جلب کند.


چگونه می توان از طریق سرمایه گذاری شهروندی ترکیه را کسب نمود ؟


کسب تابعیت ترکیه در مقایسه با کشورهای دیگر بسیار ساده تر است. سرمایه گذاران خارجی حق دریافت تابعیت ترکیه را پس از خرید ملک به ارزش 250.000 دلار دریافت می کنند. پیش از این، حداقل مبلغ مورد نیاز سرمایه گذاری برای دریافت شهروندی ترکیه 2 میلیون دلار و برای سرمایه گذاری در بخش املاک 1 میلیون دلار بود. حداقل مبلغ سپرده های بانکی نیز 3 میلیون دلار بوده است. با تشکر از قوانین ساده شده ی اخیر، شما می توانید حق شهروندی ترکیه را به سادگی با سرمایه گذاری 250.000 دلار کسب نمایید. وزارت امور داخلی در صورت آماده بودن تمام اسناد در مدت 45 روز به درخواست شهروندی پاسخگویی می کند. کسانی که تابعیت ترکیه را کسب می کنند به مانند دیگر شهروندان ترکی از حقوق مساوی برخوردار خواهند بود. بسیاری از کشورهای جهان در تلاش جذب سرمایه گذاران از طریق انواع مشابه برنامه های شهروندی هستند. برای رشد یک کشور، اجازه سرمایه گذاری در برابر شهروندی و افزایش کارآفرینی عوامل اساسی هستند.


سرمایه گذاران خارجی که تابعیت ترکیه را بدست می آورند، با این شرط موافقت می کنند که سرمایه یا ملک خریداری شده را به مدت حداقل 3 سال به فروش نرسانند. حقوق شهروندی که پس از سرمایه گذاری به دست آورده می شود، بر خانواده های سرمایه گذاران از جمله همسر و فرزندان آنها نیز اعمال می شود. پس از اینکه سرمایه گذار درخواست شهروندی داده و کسب تابعیت کند، خانواده ی وی نیز می توانند برای شهروندی به ترکیه درخواست دهند. روند درخواست شهروندی برای اعضای خانواده ی سرمایه گذاران نیز در عین دوره زمانی نهایی می شود. برای کودکانی که درخواست شهروندی داده می شود الزامی است تا 18 یا زیر 18 سال باشند.


قبلا مدت زمان کسب تابعیت ترکیه و پاسپورت ترکیه برای اصل متقاضی و سایر اعضای خانواده بسیار طولانی بود. در صورت آماده بودن تمام اسناد لازم برای درخواست شهروندی و پس از اتمام تمام مراحل قبل و بعد از سرمایه گذاری، کسب تابعیت در حدود 3-6 ماه به طول می انجامید. طبق قانون ایجاد شده در سال 2019، پس از سرمایه گذاری، روند کسب تابعیت ترکیه برای همه اعضای خانواده به شمول تکمیل تمامی مراحل به مدت 90 روز کاهش یافته است. جدا از تسریع روند درخواست توسط ادارات پشتیبانی ارائه شده توسط دولت، شما همچنین می توانید بر تجارتهای حرفه ای مانند Trem Global حساب نمایید. به دلیل پیچیدگی فرایند درخواست شهروندی، بهتر است تا افراد خارجی با همکاران مقیم ترکیه و قابل اعتماد کار کنند. برای هر نوع سرمایه گذاری که در ترکیه انجام می دهید، ما به عنوان ترم گلوبال آماده ی ارائه خدمات به شما هستیم.


برای کسب تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری چه چیزهایی نیاز است؟

پیش از هر چیزی، سرمایه گذار خارجی باید یک حساب بانکی در ترکیه افتتاح کند. و پس از وایریزی پول به حساب بانکی ، باید به دنبال مراحل لازم مانند کسب انتقال سند مالکیت و در صورت نیاز واریز ی پرداخت های نقدی هم میتوان انجام داد. مطابق به قانون انتقال سند مالکیت باید صورتحساب ها و اسناد  در دفاتر اسناد رسمی ثبت و امضا  و تنظیم گردد (نوتر ) تا شما بتوانید سند مالکیت خود را کسب نمایید.


قدم بعدی این است که درخواست مجوز اقامت بدهید و اخذ اقامت نمایید. اگرچه شما مجبور نیستید تا برای کسب تابعیت ترکیه در ترکیه زندگی کنید، لازم است تا در زمان درخواست شهروندی مجوز اقامت داشته باشید. ممکن است نتایج درخواست مجوز اقامت تان را در همان روزی که برای آن درخواست کرده اید، دریافت کنید. پس از دریافت مجوز اقامت، شما می توانید بلافاصله برای شهروندی ترکیه درخواست دهید. لازم نیست تا شما در ترکیه حضور داشته باشید یا در زمان مصاحبه به طور مستقیم مصاحبه کنید. شما می توانید پس از توافق با شخص یا شرکت دیگر اجازه دهید تا آنها فرآیند درخواست شما را مدیریت کنند(وکالت نامه). برای این کار نیاز است تا شما به شخص سومی که در ترکیه توافق کرده اید وکالت دهید. اسناد مورد نیاز در زمان درخواست از طریق وکالتنامه، شامل سند اصلی وکالت یا سند کپی وکالتنامه تصدیق شده و توسط دفتر اسناد رسمی ثبت خواهد شد.


مزایای سرمایه گذاری در ترکیه

ترکیه همچنان توجه سرمایه گذاران خارجی را با فرصت های سودمند سرمایه گذاری و پیشرفت های اقتصادی به خود جلب می کند. فرصت کسب تابعیت ترکیه پس از سرمایه گذاری یکی از مهمترین دلایل جلب توجه سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در ترکیه می باشد. ما در زیر از دیگر مزایای سرمایه گذاری در ترکیه را توضیح خواهیم داد:


1- ساختار و تاریخ

ترکیه کشور پر جنب و جوش و سرزنده است که توجه همه را جلب می کند. ترکیه به عنوان تلفیقی از عناصر مدرن و سنتی، زادگاه یکی از گسترده ترین تاریخ های شناخته شده در جهان می باشد. جذابیت توریستی ترکیه، منطقه تاریخی شاخ طلایی ، که تا به حال دارای احساس دوره تمدن عثمانی است، به تنهایی برای جذب سرمایه گذاران کافی است. ترکیه، با توجه به جایگاه ژئوپلیتیکی اش، سرمایه گذاران را از سراسر جهان جذب می کند. همچنین به عنوان مرکز انرژی و تجارت، فرصت را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم می کند. قرار گیری استانبول در ترکیه، تنها شهری که در جهان در دو قاره قرار دارد و وظیفه مهم بندری را در منطقه تجارتی انجام می دهد، ارزش املاک و مستغلات را افزایش می دهد.  شهر مشهور استانبول در جهان نه تنها به عنوان پایتخت تجاری، بلکه به عنوان پایتخت فرهنگ و سرگرمی در ترکیه، همه گردشگرانش را با موقعیت مناسب اش متحیر می کند.


2- اقتصاد توسعه یافته

اقتصاد ترکیه به عنوان یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان محسوب می شود. با جهت یابی صحیح، اقتصاد همیشه فعال ترکیه یکی از ایده آل ترین اقتصادهای جهان برای سرمایه گذاری است. ترکیه که در بازار املاک و مستغلات در این زمینه توسعه یافته است و نامی برای خود رقم زده است، با قیمت های بسیار ارزان تر از کشور های اروپایی همچنان توجه سرمایه گذاران خاورمیانه به خود جلب می کند. ترکیه، بعد از آلمان و ایتالیا یکی از بزرگترین واردکنندگان منسوجات در جهان است. بورسا، که به عنوان شهر نساجی شناخته شده است، به عنوان مرکز مهمی برای بازار تجارت محسوب می شود. علاوه بر شهرهای صنعتی، مناطق گردشگری نیز به شدت به اقتصاد ترکیه کمک می کند. سواحل مشهور دریای اژه و دریای مدیترانه هر ساله میزبان هزاران گردشگر است و اولین شهری که برای تعطیلات و تفریحات به ذهن می آید، بودروم میباشد که با سواحل شگفت انگیز فیروزه ای اش توجه همه را به خود جلب نموده است.


3- فرصت های سرمایه گذاری آسان و سودآور

در ترکیه، با میلیون ها گزینه سرمایه گذاری، بخش املاک و مستغلات گزینه ای است که بیشترین سود را به خود اختصاص می دهد و از این رو بیشتر سرمایه گذاران را مستفیض به این امر می دارد. سرمایه گذاری و مزایای بزرگی که به ارمغان می آورد، باعث می شود خرید ملک بسیار جذاب تر شود. سرمایه گذاری آسان و بی دردسر در ترکیه یکی دیگر از عامل خیره کننده ی چشم سرمایه گذاران است. 


طبق قوانین ترکیه، پس از اخذ سند مالکیت ملکی که خریداری کرده اید و اخذ مجوز اقامت، می توانید در ترکیه زندگی کنید. در ترکیه، مجوز اخذ اقامت فقط 1 روز طول می کشد، و می توانید ملک خریداری شده خود را در صورت تمایل اجاره دهید. در کشوری که ارزش املاک و مستغلات در هر سال دو برابر می شود، بخش املاک و مستغلات به شما بازده ای بسیار سودآور را ارائه می دهد. حق درخواست شهروندی ترکیه پس از خرید ملک و یا املاکی که ارزش کلی آن 250.000 دلار باشد که در سال گذشته ایجاد شده است باعث تمایل خارجیان برای سرمایه گذاری در ترکیه می شود.

  • پروژه های تضمین شده منطقه ای
  • مشاوره حقوقی و سرمایه گذاری
  • راه حل های سرمایه گذاری شخصی
  • کیفیت بالای خدمات پس از فروش
  • بسته های ویژه برای سرمایه گذاران
  • گذرنامه ترکیه در مدت 3 ماه
1