قهوه ترک: لذتی که قرن ها ادامه دارد

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

داستان قهوه ترک سالها است که ادامه دارد و از معدود مواردی است که در جهان بسیار شناخته شده است و صرفا مختص ترک ها است. قهوه ترک با طعم و بوی بی نظیری که دارد، چاشنی دوستی ها و گفتگوهاست. با شکلی که ته فنجان قهوه شکل می گیرد، رویاهای مردم ترکیه شکل گرفته است، مردمی که به دلیل مهمان نوازی خود در جهان مشهور هستند. برای بیان اهمیت قهوه ترک در ترکیه، به کسانی که در ترکیه زندگی میکنند به این جمله ای بسنده می کنیم که دربین مردم ترکیه بسیار باب است؛ " یک فنجان قهوه، یاد آور چهل سال خاطره است."

"ترک ها بدون قهوه نمی توانند زندگی کنند"

تاریخچه قهوه ترک به قرن 14 می رود در تاریخ ترکیه، تخمین زده می شود که کلمه قهوه از ریشه کلمه عربی Kahwa گرفته شده است و این کلمه در حبش در منطقه ای که Kaffa نام دارد تولید و تهیه میشود. این طعم در دوره پیشرفت خود که با جابه جایی سلاطین عثمانی به قصرها با فتح سرزمین های که رفته بودند آغاز میشود. دانه های قهوه برمیگردد به سال 1517 به امپراتوری عثمانی که یکی از سنت های فرهنگ ترکیه درآن زمان میباشد. در یمن ، قهوه به منظور بیدار و پویا نگه داشتن دانش آموزان در سیستم آموزشی مصرف می شد ، فرماندار اوزدمیر پاشا ، که در یمن خدمت می کرد ، توجه او رابه سریال های ترکیه ای که پادشاهی آن را به صورت قانونی توضیح میداد در سریال قرن باشکوه جلب کرد اولین بار به سلطان سلیمان پیشنهاد میکند. قهوه ای که مورد تحسین از طف قانون است ، ابتدا پس از صرف شام در میزهای ناهار خوری سنتی عثمانی ها و سپس به عنوان موضوع تجارت ، جایگاه خود را در قهوه خانه ها و خانه ها می یابد. این طعم و مزه که اروپاییانی که به این شهر می آیند در قهوه خانه ه و خانه ها مورد استقبال قرار می گیرند ، سالها با حفظ طعم و مزه خود به اروپا منتقل شده و تا امروز به آن رسیده است.

صحبت در قهوه خانه است، طعم قهوه در صحبت

پس از آنکه مردم عثمانی با قهوه ترک آشنا شدند، صدها قهوه خانه در تاحتاکاله در استانبول افتتاح می شود، قهوه ترک که به گفتگوهای دلپذیر در کافه خانه ها طعم خوش می داد، در بین نوشیدنی های ضروری مردم قرار گرفت.

قهوه ترک: لذتی که قرن ها ادامه دارد image1

مطمئناً خصوصیات سبک زندگی جامعه در گسترش سریع قهوه در یک جامعه آشکار می شود. در حالی که مردم امپراتوری عثمانی برای انجام نمازهای خود به مسجد می رفتند، برای به دست آوردن رزق و روزی به خانه های تجارت و به خانه های خود می رفتند تا زندگی خانوادگی خود را حفظ کنند. با ورود قهوه خانه ها، با مهمان نوازی قهوه ترک، عادت اجتماعی جدیدی به دست آوردند.

کافی شاپ هایی که امروز در تختاکاله در استانبول خواهید یافت یکی از زیباترین میراث استانبول است. در کنار بازار سرپوشیده مصر، خیابان تاهمیس مکانی مقدس برای دوستداران قهوه است. اگر می خواهید مانند هر استانبولی قهوه تازه بخرید، باید به این خیابان بروید که عطر قهوه بو داده شده در آن جذب شده است.

نماد مهمان نوازی ترک ها؛ قهوه ترک

قهوه، که قبلاً به دلیل پر انرژی نگه داشتن مردم و کمک برای از دست دادن خواب دوست داشته می شد، به تدریج به سمبل احترام برای خدمت به میهمانان تبدیل شد. برای کار در آشپزخانه معروف کاخ امپراتوری عثمانی، حتی یک مقام جدید به نام "کافه" نیز به کارکنان کاخ اضافه شد. در واقع شایعاتی وجود دارد که این شخص از بین افرادی انتخاب می شد که می دانست چگونه اسرار را حفظ کند و سمت وی از اهمیت زیادی برخوردار بود.

قهوه ترک: لذتی که قرن ها ادامه دارد image2

در رسوم ترکی، كسانی كه می خواهند ازدواج كنند، ابتدا از پدر عروس برای ازدواج با دخترش اجازه می گیرند. در طی مراسم خواستگاری، از عروس انتظار می رود قهوه ترک را برای میهمانان تهیه کند. طعم قهوه یکی از جزییات در رسوم ترک است که نشان می دهد عروس کوشا است یا خیر.

این واقعیت که قهوه از چنین جایگاه مهمی در فرهنگ ترکیه برخوردار است، بدون شک با مکالماتی که با قهوه انجام می شود ارتباط دارد. در اینجا اشتباهات شناخته شده در مورد قهوه ترک، نحوه تازه نگه داشتن قهوه و طرز تهیه یک قهوه خوب توسط یکی از قهوه سازان خیابان تاهمیس برای شما آورده شده است:

قهوه ترک: لذتی که قرن ها ادامه دارد image3

•       ظرف قهوه که قهوه در آن تهیه می شود مهمترین نکته است. قوری قهوه را باید برای تعداد فنجان های قهوه انتخاب کرد.

•       اضافه کردن دو قاشق چایخوری قهوه تازه برای هر فرد موثرترین روش است.

•       اگر شکر اضافه شود، باید آن را با شکر ریز درست کرد، نه مکعب های شکر.

•       هنگام پختن باید قهوه روی حرارت کم باشد.

•       اگر قهوه را با قاشق چایخوری مخلوط می کنید، توصیه می شود در حین تهیه هم زده شود و قاشق در کنار آن نگه داشته شود. زیرا اگر قاشق به صورت قائم نگه داشته شود، قهوه کف دار شده و یک سمت آن خامه ای خواهد بود. قهوه خامه ای از قهوه ای کف دار زیباتر است.

•       لازم است قبل از نوشیدن قهوه، آب به همراه قهوه بنوشید. بنابراین، طعم قهوه بهتر حاصل می شود.

•       برای حفظ طراوت، قهوه را باید در یک ظرف شیشه ای در بسته و بدون بو و در قفسه پایین یخچال نگهداری کرد.Properties
1
Footer Contact Bar Image