برترین رستوران های استانبول

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

امروزه رستوران های استانبول سعی دارند تا فرهنگ امپریالیستی را در منوها، مواد استفاده شده در غذاها، دستورهای های پخت و پز، طرح ها و فضاهای خود پیاده کنند. از طرف دیگر تحت تأثیر مدرنیزاسیون قرار گرفته و می کوشند تا این سنت ها را با درکی از فرهنگ غرب تفسیر کنند. بنابراین در استانبول یک فرهنگ آشپزی که ترکیبی از عناصر غذاهای مختلف و فرهنگ های مختلف است، شکل گرفته است. در اینجا در مورد محبوب ترین رستوران های استانبول که این فرهنگ جدید غذایی را شکل می دهند بیشتر بدانید...

رستوران میکلا

رستوران میکلا در پشت بام هتل مارمارا پرا در منطقه بی اوغلو در استانبول واقع شده است. این رستوران توسط سرآشپز معروف، محمد گوورس که غذاهای ترکی و اسکاندیناوی را بسیار خوب می شناسد افتتاح شده است، این محل غذاهایی را با کیفیت میشلین به علاقه مندان غذا ارائه می دهد.

برترین رستوران های استانبول image1

میکلا با سبک معاصر رستوران خود به عنوان یکی از 100 بهترین رستوران در جهان شناخته شده است. این رستوران سعی دارد تا با کمک یک انسان شناس طعم های آناتولی که تقریباً نابود شده اند را با روش جدیدی از غذاهای آناتولی به سراسر جهان ارائه دهد. این انسان شناس در گوشه های دور افتاده آناتولی تحقیق کرده و سعی می کند همان غذا های تاریخی را با مواد غذایی استفاده شده، برای کسانی که غذاهای خنک سرو شده در رستوران های مجلل را ترجیح نمی دهند، تهیه کند.

رستوران نیکول

در خیابانی که کنسولگری ایتالیا واقع شده است، نیکول با منظره ای مشرف به تنگه در طبقه فوقانی هتل توم توم پلازا سویت، بازدید کنندگان خود را مجذوب خود می کند. هیچ منوی ثابتی در رستوران وجود ندارد تا به مهمانان احساس خاص بودن را بدهد.

برترین رستوران های استانبول image2

منوهای خوشمزه از سبزیجات و میوه های طبیعی، غذاهای دریایی تازه، قارچ ها، گوشت ها و پنیرهایی که با دقت انتخاب شده اند موجود هستند. این رستوران معروف در استانبول رستوران مورد علاقه غذاشناس مشهور ترکی، ودات میلور نیز می باشد. نیکول، که بنیانگذار و سرآشپز آن آیلین یازیجی اوغلو است، یکی از بهترین رستورانهای جهانی در دنیا است.

خانه استیک نصرت (Nusr-Et)

خانه استیک نصرت در حال تبدیل شدن به یک برند جهانی است. این رستوران این اواخر به دلیل ویدیو های منتشر شده از نصرت گوکچه، سر آَشپز و مالک این برند زنجیره ای که با حرکت های جالب آرنج نمک بر غذاها می پاشد در فضاهای مجازی بسیار مشهور شده است. 

برترین رستوران های استانبول image3

نصرت گوکچه که امروزه به نام”سالت بی”شهرت فراوان بدست آورده است تنها یک پدیده فضای مجازی نبوده بلکه نام پشت این برند مشهور بوده و طی سالهای زیاد از کشورهای بسیار در جهان مانند امریکا، ژاپن، آرژانتین بازدید کرده است. وی در انواع مختلف قصابی، گوشت و تکنیک های آشپزی به ویژه در هر رده از گوشت، استیک، گوشت گاو و گوشت گوسفند تخصص دارد. نصرت گوکچه همه مراحل از انتخاب گوشت گرفته تا ارائه آن به مشتری را خود نظارت می کند. نصرت که در اتیلر استانبول واقع شده است انواع گوشت های مخصوص خودش مانند گردو، لوکوم و قفسه را به مشتریانش ارائه می کند.

کاخ فریه

فریه، یکی از بناهایی است که در دوره عثمانی برای سلاطین ساخته شده و از آن به عنوان کلانتری استفاده می شد. این بنا نمونه ای نادر از معماری کلاسیک عثمانی در قرن نوزدهم محسوب می شود. 

برترین رستوران های استانبول image4

این مکان که زندگی تاریخی و مدرن در بسفر را با هم تلفیق می کند شامل رستوران ها، می فروشی ها، کافه ها و حوض ها است. این رستوران تلفیق جدیدی از غذاهای سنتی ترکی و عثمانی ارائه می دهد و سمینارها و نمایشگاهای ویژه غذایی را برگزار می کند. با چشم انداز و فضای گسترده پیوسته میزبان مراسم فرهنگی، هنری، کنگره ها و دیگر مراسم و جلسات می باشد. در تابستان، تراس بزرگ آن می تواند 2000 مهمان را در خود جای دهد.

رستوران حیاط خلوت (Backyard Restaurant)

حیاط خلوت با باغ سرسبز و مشرف به بسفر در سمت بشیکتاش یک مکان ایده آل برای صبحانه است. این مکان توسط راهبه های کاتولیک تأسیس شد و به عنوان یتیم خانه مورد استفاده قرار می گرفت. 

برترین رستوران های استانبول image5

منوی صبحانه حیاط خلوت که در تپه ای سبز مشرف به بسفر واقع شده است، شامل کره طبیعی کایلی و موم های عسل از ارزروم است. برخی از محصولات در مزارع کوچک حیاط خلوت حیاط تولید می شوند، در حالی که از ترکیبات فصلی و ارگانیک به عنوان بهترین طعم دهنده ها مورد استفاده قرار می گیرند.

رستوران بیتی (Beyti Restaurant)

رستوران بیتی که متخصص غذاهای گوشتی است، با طراحی معماری مدرن در منطقه فلوریا واقع شده است. بنیانگذار و سرآشپز این رستوان، بیتی گولر، نام خود را بر غذای معروف خود ”بیتی”گذاشته است. 

برترین رستوران های استانبول image6

بیتی در ده اتاق غذاخوری و سه تراس با دکوراسیون داخلی که از هنر ترکی عثمانی الهام گرفته است از مهمانان خود پذیرایی می کند. رستوران بیتی، جایی که می توانید گوشت عالی در ترکیه را پیدا کنید، به عنوان یکی از بهترین رستوران هایی است که بهترین گوشت در استانبول را تهیه می کند.

رستوران ماهی کالیپسو (Calipso Fish Restaurant)

با ارائه طعم های متفاوت و جایگزین برای علاقه مندان به ذائقه های غذایی در سواحل کوچوک یالی، رستوران کالیپسو که روی ماهی متمرکز است، محبوب ترین محصولات غذاهای دریایی، به ویژه اژه و مدیترانه را به نمایش می گذارد. 

برترین رستوران های استانبول image7

این رستوران که با انواع زیادی از غذاها به شمول 75 نوع اشتها آور، 25 نوع پیش غذا و انواع مختلفی از ماهی ها توجه علاقه مندان غذا را به خود جلب می کند. سبزیجات استفاده شده در تهیه غذاها از طریق کشاورزی ارگانیک حاصل می شوند. جدا از روش های سنتی پخت و پز، کالیپسو از روش های مختلف آشپزی مانند اجاق سنگی استفاده می کند.

رستوران بنیان  (Banyan Restaurant)

این رستوران با نمای منحصر به فرد خود مناظر میدان اورتاکوی، پل بسفر و تنگه بسفر را نظاره گر است و عمدتا دارای غذاهای شرق دور و تایلندی است. 

برترین رستوران های استانبول image8

. با ارائه طعم های عجیب و غریب از شرق دور، این مکان از عناصری همچون حک کاری های چوبی و بامبو در دکوراسیون خود استفاده کرده است. در گذشته، این رستوران جوایز زیادی از جمله”بهترین رستوران قومی"،”سالمترین منو” و ”بهترین  ترکیب و امتزاج غذایی” را دریافت کرده است.

رستوران آسیتانه (Asitane Restaurant)

رستوران آسیتانه که برای حفظ غذاهای قصر عثمانی و میراث فرهنگی غذاهای سنتی کار می کند، در باغ یک عمارت بازسازی شده عثمانی، درست در کنار موزه کاریه در ادیرنه کاپی قرار دارد. 

برترین رستوران های استانبول image9

منوی این رستوران از طریق مطالعه آکادمیک کتابهایی که در دوره عثمانی در مورد غذاها و خوردنی ها نوشته شده و همچنین کتابهای نظرات مهمانان و روایاتی که آنها در مورد غذاهای ارائه شده در جشن ها نوشته اند درست شده است. اخیراً این رستوران مشاور مواد غذایی سریال باشکوه قرن”سریال سلطان سلیمان” بود که در کشورهای مجاور نیز محبوبیت بسیار کسب کرد.

رستوران اسکله روملی حصاری (Rumelihisarı İskele Restaurant)

ساختمان قبلی بندر کشتیرانی روملی حصاری که متعلق به اداره دریایی کشیرانی ترکیه در ساری یر بود حالا به عنوان رستوران ماهی اسکله روملی حصار فعالیت می کند.

برترین رستوران های استانبول image10

این مکان با استقبال از میهمانان خود با چشم اندازی از بسفر، همراه با پیشخدمت های آموزش دیده، اشتها آورهای جهانی، صدف و ماهی تازه توجه را به خود جلب می کند. علاوه بر ماهی های فصلی تازه، می توانید بسیاری از ذایقه ها مانند سالاد بادمجان، اشتها آورها و صدف سرخ شده را تجربه کنید که برای سلیقه شما مناسب هستند.

رستوران لب دریا  (Leb-i derya Restaurant)

رستوران لب دریا با قرار دادن یکی از زیباترین چشم اندازهای بسفر در مقابل شما، قصد دارد فرهنگ ”میخانه نسل جدید” را با آمیختن سنت و مدرنیسم با موضوع میخانه های الهام گرفته از غذاهای آناتولی توسعه دهد.

برترین رستوران های استانبول image11

لب دریا که منعکس کننده طعم و مزه امپراتوری عثمانی از طریق قرنها تعامل بین فرهنگ ها است تا میزهای امروزی با یک نمایش شیک و ساده، به عنوان یکی از بهترین تراس رستوران های دنیا شناخته می شود.

رستوران 360 استانبول (360 İstanbul Restaurant)

این مکان با نمای خیره کننده 360 درجه، در تراس آپارتمان تاریخی مصر در تاکسیم واقع شده است. آشپزخانه با نمای پانورامای خود که به نمادی بین المللی تبدیل شده است، سعی داشته تا طراحی، سرگرمی و جو  را باهم ادغام کند. 

برترین رستوران های استانبول image12

این مکان که میزبان هنرمندان مشهور و دی جی های خارجی از خارج از کشور است، با اجرای زنده و شام از مشتریان خود استقبال می کند. محیط رستوران 360 استانبول ادغامی از رستوران و باشگاه شبانه است.

رستوران شبه جزیره (Peninsula Restaurant)

رستوران شبه جزیره واقع در کاراکوی در طبقه تراس دار، منظره ای باشکوه را ارائه می دهد که از آنجا می توانید بسفر، شبه جزیره تاریخی، برج گالاتا و قلعه دختر را ببینید. با توجه به این ویژگی، طبق گفته مشاوران مسافرتی، جزء 10 تراس رستوران برتر جهان به شمار می رود. 

برترین رستوران های استانبول image13

منوی این رستوران شامل هر دو گزینه گوشت و ماهی است و شامل گزینه های گیاه خواری، حلال و بدون گلوتن می باشد. با داشتن فضای باز 150 نفره، کارکنان مهمان نواز ، مکان ممتازی برای دعوت های خصوصی و شام های تجاری است.

رستوران لاجیورت یا سرمه ای (Lacivert Restaurant)

رستوران لاجیورت که میزبان غذاهای ظریف مدیترانه ای و یکی از منظره های رمانتیک بسفر در وسط روز، در غروب آفتاب و در اوقات خاص است، به عنوان مکانی شناخته می شود که اوقات سنتی و مدرن را می آمیزد و زیباترین غذاهای مدیترانه ای و غذاهای ترکی را به بازدید کنندگان خود سرو می کند. 

برترین رستوران های استانبول image14

این رستوران توسط سرآشپز حسین جیلان اداره می شود. مکانی که در آن شربت های سنتی عثمانی نیز عرضه می شود و به دلیل داشتن سلیقه خاص خود و غذاهای ارگانیک مکانی بسیار شناخته شده است.Properties
Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Green, Litecoin accepted.
1
Footer Contact Bar Image
Whatsapp contact gif for mobile