پروژه های بزرگ حمل و نقل ترکیه

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

پروژه های بزرگ حمل و نقل ترکیه

 در سال های اخیر، چشم انداز2023 ترکیه در ضمینه های حمل و نقل، زیربنا سازی، انرژی و مناطق دفاعی, پروژه های خود را سریعتر پیش میبرد. پروژه های بزرگ در زمینه حمل و نقل، با هزینه های مالیاتی خود، مشکلات مادی بسیاری از کشورها را حل میکند. موقعیت استراتژیک ترکیه به عنوان یک پل بین شرق و غرب، همراه با سرمایه گذاری های حمل و نقل، نه تنها کشوری بزرگ برای ترانزیت، بلکه کشوری مهم برای حمل و نقل نیز میباشد. همچنین, این پروژه ها برای حمایت از شهرداری های محلی در برابر مشکلاتی مانند ترافیک سنگین ناشی ازمهاجرت از روستاها به شهرهای بزرگ با جمعیت بیش از 80 میلیون نفر, در نظر گرفته شده است. پروژه های بزرگ ترابری ترکیه که از سال 2002 سالیانه 20٪ افزایش داشته، به توسعه بخش حمل و نقل و تدارکات کمک می کند. در ادامه, پروژه هایی از جمله قطار سریع، پل ها، مترو، بزرگترین فرودگاه جهان و ساخت یک کانال 50 کیلومتری که نیمی از استانبول را به یک جزیره تبدیل خواهد کرد, را بررسی میکنیم...


مرمره

 یکی از بزرگترین پروژه هایی که برای حل مشکلات ترافیک سنگین استانبول, توسط وزارت حمل و نقل طراحی شده, پروژه مرمره میباشد. در واقع, ایده ی وصل کردن دو ساحل با ساختن تونل زیر دریایی, به زمان سلطان عبدالاحمد برمیگردد که توسط یک مهندس فرانسوی مطرح شد. این پروژه که با امکانات تکنولوژی روز انجام میشود، دو قاره را با خطوط متروی زیرزمینی و هوایی, با سیستم های مدرن، ظرفیت بالا، سرعت بالا از هالکالی دربخش اروپایی به گبزه در بخش آسیایی, متصل میکند. پروژه های بزرگ حمل و نقل ترکیه, مانند پروژه مرمره که با شبکه قطار سریع اروپایی، قطار سریع آنکارا - استانبول و پروژه های راه آهن کارس - تفلیس در آینده شرق و غرب را به هم وصل میکند, انتظار می رود که شبکه حمل و نقل بی نقصی را ایجاد کند.

پروژه های بزرگ حمل و نقل ترکیه image1

.با این پروژه مسافت بین آسیا و اروپا به ٤ دقیقه کاهش میابد، ترافیک خودرو کاهش یافته و با کاهش وسایل نقلیه, آلودگی هوا و در نتیجه وابستگی به وسایل نقلیه شخصی هم کمتر میشود.فرودگاه استانبول

 اخیرا، با افزایش تعداد شهروندانی که به خارج از کشور مسافرت می کنند و همزمان، راحت تر شدن گرفتن شهروندی ترکیه نسبت به قبل, با خرید املاک و مستغلات به ارزش حداقل ٠٠٠ ٢٥٠ دلار، تقاضا برای خطوط هوایی نیز در ترکیه افزایش یافته است. به دلیل تقاضای رو به رشد، خطوط هوایی ترکیه در حال تبدیل شدن به یکی از بزرگترین خطوط هوایی جهان میباشد. 

پروژه های بزرگ حمل و نقل ترکیه image2

. با توجه به کمبود ظرفیت فرودگاه های موجود در استانبول، انتظار می رود فرودگاه بین المللی که در آرناووت کوی در بخش اروپایی استانبول در حال ساخت است، کافی باشد. فرودگاه استانبول پس از اتمام شش باند فرود و چهار باند سعود تا سال ٢٠٢٨, سالیانه ظرفیت ٢٠٠ میلیون مسافر را خواهد داشت. به نظر می رسد این فرودگاه به یک مرکز جهانی حمل و نقل هوایی تبدیل میشود که پروازهای بیش از ١٠٠ شرکت هواپیمایی را به بیش از ٣٠٠ مقصد در سراسر جهان انجام می دهد. بنابراین، با توجه به ظرفیت و موقعیت جغرافیایی استانبول، انتظار می رود که نه تنها برای پروازهای مستقیم بلکه به یک پایگاه انتقال منطقه ای نیز تبدیل شود. از آنجایی که بخش مهمی از اقتصاد های در حال رشد جهان در محدوده پرواز شش ساعته کشور قرار دارد، برنامه ریزی شده است که نه تنها حمل و نقل مسافر، بلکه حمل و نقل محموله هوایی نیز صورت گیرد.


پروژه تونل اوراسیا

 پروژه تونل اوراسیا در میان پروژه های بزرگ حمل و نقل ترکیه، برای حل مساله افزایش ترافیک استانبول است که شامل ساختن یک تونل دو طبقه بین بزرگراه های کازلی چشمه و گوزتپه میباشد. تونل زیر دریایی که ساخته شده است, روزانه دارای ظرفیت ١٢٠ هزار وسیله نقلیه در هر دو جهت میباشد. این پروژه که در ماه دسامبر ٢٠١٦ شروع شد، مسافت بین کازلی چشمه و گوزتپه را از ١٠٠ دقیقه به ١٥ دقیقه کاهش داد. با تمام شدن پروژه، ترکیه، پس از ایالات متحده آمریکا، فرانسه و مالزی، چهارمین کشور با تونل زیردریایی خودرویی در جهان خواهد شد. تونل اوراسیا، ترافیک را در مراکز شلوغ پل فاتح سلطان مهمت و بزرگراه E-5 به طور قابل توجهی کاهش داده است. پروژه های بزرگ حمل و نقل ترکیه image3

. این تونل به دلیل نزدیکی به خطوط گسل, با قدرت مقاومت در برابر زلزله ٩ ریشتری ساخته شده است و در هر نقطه از تونل, کنترل سرعت توسط دوربین مدار بسته، سیستم تشخیص رویداد، سیستم های ارتباطی و هشدار به صورت ٧/٢٤ کنترل میشوند.


پل سوم: پل یاووزسلطان سلیم 

پروژه های بزرگ حمل و نقل در ترکیه، که یکی از اهداف آن تبدیل کردن ترکیه به یکی از ده اقتصاد برترجهان تا سال ٢٠٢٣ است، بیشتر با مرکز قرار دادن استانبول شکل می گیرند. از آنجایی که ٦٠ درصد از محل های کسب و کار استانبول در بخش اروپایی رو به رشد هستند، اکثرساکنان این شهر در بخش آسیایی مجبورند هر روز به مناطق مرکزی مانند بی اگلوو، شیشلی، لونت و ماسلاک بروند. بنابراین، با ایجاد مراکز جدید استخدام در شمال شهر، این شدت در جنوب کاهش خواهد یافت. 

پروژه های بزرگ حمل و نقل ترکیه image4

پل یاووزسلطان سلیم, هشتمین پل طولانی معلق در هوا که بزرگترین و طولانی ترین پل جهان برای راه آهن و وسایل نقلیه موتوری است، در اواخر سال ٢٠١٥ افتتاح شد و شامل ٨ بزرگراه و ٢ خط راه آهن میباشد. این پل نام خو را از یاووز سلطان سلیم، یکی از سلطان های عثمانی قرن هجدهم میلادی، گرفته است و به عنوان بخشی از بزرگراه مرمره شمالی محسوب می شود که در خارج از مناطق شهری استانبول ساخته شده است. پروژه پل ٣ میلیارد دلاری در نظر گرفته شده که با مترو مرمره و استانبول ادغام و به فرودگاه جدید استانبول و فرودگاه صبیحه گکچن متصل شود. 


پروژه کانال استانبول

پروژه کانال استانبول، شاید پر هزینه ترین و سخت ترین پروژه در میان پروژه های بزرگ حمل و نقل در ترکیه باشد. با این پروژه 50 کیلومتری، که دریای سیاه را از سمت شمالی استانبول با دریای مرمره در جنوب متصل می کند، انتظار میرود که ساختار اقتصادی، اجتماعی و شهری منطقه بهبود یابد. همچنین انتظار می رود کانال، که یک آبراه مصنوعی در سطح دریا است، روزانه ظرفیت حمل ١٦٠ کشتی را داشته باشد. بنابراین، کشتی ها برای عبور از تنگه, مجبور به چند روز در صف ماندن نخواهند بود. با تکمیل شدن کانالی که مناطق آوجیلار، کوچوک چشمجه، باشکاشهیر و آرناووت کوی استانبول را پوشش می دهد، انتظار می رود ترافیک کشتی از طریق تنگه استانبول، به ویژه ترافیک تانکر نفت کاهش یابد. 

پروژه های بزرگ حمل و نقل ترکیه image5

پیش بینی میشود که بیش از ٦٠٠٠ نفر در طول مرحله ساخت و ساز و ١٥٠٠ نفر به صورت دائم در مرحله عملیات استخدام شوند. پس از اتمام مراحل زمین شناسی، ژئوتکنیک، هیدرو اکولوژیکی و اثرات زیست محیطی، انتظار می رود که مرحله ساخت و ساز پروژه شروع شود. از آنجا که ساخت کانال به توافقنامه بین المللی نخواهد رسید، بسیار مورد توجه میباشد; برای مثال, قرارداد بین المللی کنوانسیون مونتری در سال ١٩٣٦ که دسترسی به کشتی های جنگی از دریای سیاه تا دریای مدیترانه را محدود و روسیه آن را یک موقعیت استراتژیک محسوب می کرد. از آنجایی که این کانال ساخته ی بشراز استانبول عبور می کند و با هیچ توافق بین المللی ارتباط ندارد، ترکیه آن را سازماندهی خواهد کرد.

پروژه قطار سریع آنکارا – استانبول

ترکیه مسافت های طولانی سفر را با راه آهن های سریعی که از سال ٢٠٠٣ شروع به ساختن آن کرده، کاهش می دهد. آنکارا، در طول این دوره توسعه یافته و با ترکیب آن با پر جمعیت ترین شهر, استانبول, برای اولین بار پروژه خطوط راه آهن سریع به بیش از ١٧ میلیون نفر خدمات ارائه خواهد داد. بنابراين، با توسعه اين پروژه در سه سطح بين آنكارا – اسکی شهیر، اسکی شهیر -استانبول و هالكالي - پنديك، مدت زمان سفر بين آنكارا - استانبول از ٦ ساعت و ٣٠ دقيقه به ٣ ساعت كاهش میابد.

پروژه های بزرگ حمل و نقل ترکیه image6

در مارس ٢٠١٩ ، ایستگاه های بوستانجی، سوغوتلو چشمه، باکرکوی و هالکالی نیز به مرمره پیوستند و شروع به کار کردند. در پروژه ی قطار سریع آنکارا - استانبول، تنها بخشی از سرمایه گذاری عمده ترکیه برای پروژه های حمل و نقل، عمدتا در آنکارا- کنیا، بر روی پروژه های در حال انجام برای شبکه قطار سریع بی وقفه از ادیرنه به کارس سرمایه گذاری شده است. با پیوستن خطوط راه آهن کارس-باکو-تفلیس به ترمینال راه آهن مرمره، ازامتداد چین تا اروپا، انتظار میرود که ترکیه نقش مهمی ایفا کند.

ترکیه، یک نقطه ترانزیت عالی بین اروپا و آسیا، مزایایی را برای راحتی کسانی که مایل به گرفتن تابعیت ترکیه با خرید املاک و مستغلات هستند, ارائه میدهد. پروژه های بزرگ حمل و نقل ترکیه، زندگی شهروندان ترکیه و همینطورکساییکه با خرید املاک و مستغلات به ارزش حداقل ٢٥٠,٠٠٠ دلار شهروندی ترکیه را اخذ نموده اند, را آسانتر می کند. ترکیه، درجریان حذف ویزا برای اتحادیه اروپا و مذاکرات عضویت کامل در اتحادیه اروپا، سرمایه گذاری در املاک و مستغلات را برای خارجی ها با حمایت سازمان های حرفه ای مانند Trem Global جذاب تر کرده است. انتظار می رود که پس از اتمام پروسه حذف ویزا، شهروندان ترکیه بتوانند بدون ویزا به اتحادیه اروپا سفر کنند. شبکه های پیشرفته حمل و نقل، بزرگراه، فرودگاه، مترو، پل و کانال, همگی سرمایه گذاران را از سراسر جهان برای کار با ترکیه جذب میکنند. همچنین، بیشتر کساییکه میخواهند در املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنند, ترکیه را ترجیح میدهند.


Properties
1
Footer Contact Bar Image