پایگاه های توسعه فناوری ترکیه: فن آوری ها

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

ارزش افزونی های ترکیه، تولید محصولات با ارزش با هدف ایجاد یک فن زده بروزدر تکنولوژی های خود میباشد که هر روزبر تعداد همکاری دانشگاه صنعت نسبت به روز های گذشته افزایش میابد. هدف آن افزایش کمک های مالی و تشویقی به 4 میلیارد دلار در فناوریهایی است که تاکنون 4 میلیارد دلار صادر کرده اند.

وزارت علوم، صنعت و فناوری که ابتکارات و سرمایه گذاری های خود را برای افزایش تعداد شهرهای فنی که از آن به عنوان مناطق توسعه فناوری یاد می شود، افزایش داده است، قصد دارد تعداد شهرهای فنی را از 84 به 105 در سال 2023، تعداد ثبت اختراعات را به 2500 و کمک های مالی و تشویقی را به حداقل 4 میلیارد دلار افزایش دهد. رقابت بین المللی ترکیه با شهرهای فنی افزایش می یابد و علاوه بر استفاده از فناوری و انتقال فناوری، از ترکیه انتظار می رود که کشوری با تحقیق و توسعه و نوآوری، توسعه فناوری در اکوسیستم، و صادرات باشد.

همکاری دانشگاه و صنعت در راه اندازی کار

وزارت علوم ، صنعت و فناوری که ابتکارات و سرمایه گذاری های خود را برای افزایش تعداد شهرهای فنی که از آن به عنوان مناطق توسعه فناوری یاد می شود ، افزایش داده است ، هدف از این کار را افزایش تعداد شهرهای فنی از 84 به 105 در سال 2023 ، تعداد ثبت اختراعات به 2500 و کمک های کمک مالی و تشویقی حداقل به 4 میلیارد دلار است. ترکیه که از نظر فناوری دارای تاریخچه مختصر در مقایسه با سایر کشورها است، قصد دارد با ایجاد تحولات چشمگیر پس از سال 2001 و افزایش تعداد فن آوری ها از دو به 84، 5219 فعالیت تحقیق و توسعه شرکت و اطمینان از اشتغال 50 هزار پرسنل تحقیق و توسعه، کانون رشد فناوری نوآورانه در منطقه باشد.

شهرهای فنی که دارای محصولات متوسط و پیشرفته هستند در دانشگاه ها یا مناطق صنعتی سازمان یافته استفاده می شوند. در بخش های نرم افزاری، انفورماتیک، ماشین آلات و تجهیزات، انرژی، الکترونیک، شیمیایی و دفاعی محصولات تولید می کنند.

بهترین شهرک های فنی؛ İTÜ, ODTÜ, CYBERBANK

  شهرفنی ODTÜ ، شهرفنی İTÜ Arı و Cyberpark از جمله موفق ترین مناطق توسعه فناوری هستند که برای آمادگی برای تحولات انقلابی که فناوری به ارمغان می آورند، ایجاد شده اند. شهرهای فنی که به رقابت و فناوری ترکیه کمک می کنند، برای ایجاد اکوسیستم های یکپارچه برای سیاست های صنعتی سازی کشور، فناوری و نوآوری توسط قدرت سیاسی پشتیبانی می شود. گفته می شود که شهرفنی İTÜ Arı دارای دومین مرکز جوجه کشی در اروپا و سومین مرکز بهترین جوجه کشی در جهان است.

در گذشته، در حالی که اکثر شرکت ها برای دریافت مشوق های مالیاتی بیشتر، سرمایه گذاری در مناطق توسعه فناوری را ترجیح می دادند، اکنون، شرکت ها در حال ایجاد مشاغل در مناطق توسعه فناوری هستند تا از محیط غنی شده، مشاوره تحقیق و توسعه، انتقال فناوری و همکاری نزدیک با دانشگاه ها استفاده کنند.

مشخص است که شرایط کار ایجاد شده در شهر فنی نیز بر سودآوری، موفقیت و خوشبختی کارمندان تأثیر دارد. سرمایه گذاران خارجی و داخلی از مناطق توسعه فناوری ترکیه بازدید می کنند، از این طریق آنها سبد مشتری خود را توسعه داده و همکاری جدیدی را ایجاد می کنند. بیشترین انتظار شرکتها از این نظر، ورود به بازارهای بین المللی است. این مراکز نحوه تجارت ایده و رقابت در بازارهای بین المللی را آموزش می دهند. شرکتها همچنین برای افتتاح مرکز جوجه کشی در دره سیلیکون کمک می کنند.

شهرهای تخصصی فنی

کارآفرینانی که در یک یا چند حوزه فعالیت دارند، با مدل تخصصی شهرهای فنی در ترکیه پشتیبانی سرمایه گذاری دریافت می کنند. منطقه تخصصی توسعه فناوری سلامت دوكوز ای لول در ازمیر كه پس از انتشار بسته اصلاحات تحقیق و توسعه اعلام شد، نخستین فن آوری تخصصی ترکیه است كه برای شركت ها در تحقیق و توسعه در بخش بهداشت و درمان اختصاص یافته است. دومین شهر فنی تخصصی معروف به مناطق توسعه فناوری موضوعی است که کارآفرینان در همان گروه و زیر بخشهای مشابه در این بخش از گروه فعالیت می کنند و در بخش کشاورزی به عنوان کشاورزی و صنایع غذایی ویژه توسعه فناوری مرسین مشغول تحقیق و توسعه هستند..

انفورماتیک در ترکیه

انفورماتیک، که در بین پروژه های بین المللی کشور قرار دارد و در اسناد استراتژی ملی، اولین تکنیک موضوعی ترکیه، به مساحت 3.5 میلیون متر مربع تأسیس شده است. تحقیقات و توسعه در زمینه فناوری های ارتباطی، فناوری های حمل و نقل، فناوریهای مالی و امنیت سایبری در این فراسوی انجام می شود. انتظار می رود با پیشرفت فناوری ملی، ماورای نقش اهرمی را در اکوسیستم بازی کند. در این روش، نوآوری جهانی و محلی، مراکز انتقال فناوری، دانشگاه ها، مؤسسات تحقیقاتی، سرمایه گذاران و صندوق های بین المللی و ملی، کلیه سازمان های غیر دولتی، تلاش های مشترک با هدف پیشبرد توسعه مبتنی بر فناوری انجام می شود.

در حالی که پروتکل همکاری آزمایشگاه تحقیقاتی شهرهای هوشمند بین هوآوی و مرکز فن آوری اطلاعات و انفورماتیک (در زبان ترکی "بیلیشیم وادیسی" نام دارد که وادی به معنای دره یا ماورای فراسوی چیزی است که انسان تصور میکند) به امضا رسیده است، هوآوی غول فناوری چینی یک تیم تحقیق و توسعه را راه اندازی می کند و راه حل های مشترکی را با فناوری اطلاعات وادی تدوین می کند. انتظار می رود محققان و مهندسانی که در اینجا استخدام می شوند پیشگامان پیشرفت های جدید فناوری باشند و تخمین زده می شود با اتمام مرحله اول ساخت و ساز، 2 هزار نفر تأمین شغلی شوند و با اتمام تمام مراحل، تقریباً برای 100 هزار نفر از افراد واجد شرایط شغل و اشتغال فراهم شده باشد.

بیلیشیم وادیسی یا همان وادی انفورماتیک اولین مراکزی خواهد بود که برای افزودن قدرتی به قدرت ترکیه و تولید محصولات با ارزش افزوده بالا و فناوریهای جدید، دانش را به فناوری و تکنولوژی تبدیل خواهد کرد تا به محصول تبدیل شود. با تکمیل اکوسیستم با پشتیبانی مالی و شبکه سرمایه گذار، هدف از تولید، 50 میلیارد دلار گردش مالی با میزبانی 5000 شرکت تحقیق و توسعه و نرم افزار است.


Properties
1
Footer Contact Bar Image