اطلاعات در مورد سیستم حمل و نقل ترکیه

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

اطلاعات در مورد سیستم حمل و نقل ترکیه

 


سواحل بهشت مانند ، تاریخ جذاب ، میراث فرهنگی و جغرافیای بی نظیر ترکیه یکی از موفق ترین مقصد سفر برای مسافران کنجکاو است. خوشبختانه سفر در این کشور زیبا کاملا اقتصادی و آسان است. با گزینه های مختلف می توانید به هر شهری برسید. علاوه بر این ، در سفر به این شهرها با چشم اندازهای شگفت انگیزی از یکدیگر روبرو خواهید شد. سفر شما بیش از آنچه انتظار دارید خاطرات رنگارنگ به شما ارائه می دهد. ما نکات مفیدی در مورد راهنمای حمل و نقل در ترکیه به شما ارائه می دهیم که این مقاله ویژه را ارائه می دهد که در صورت تمایل شما در سفر به ترکیه کمک خواهد کرد .


پروازهای داخلی


اطلاعات در مورد سیستم حمل و نقل ترکیه image1


پروازهای داخلی در ترکیه کاملا گسترده و متنوع است. ترکیه ،دارای پروازهای داخلی که ممکن است به طور مستقیم یا غیر مستقیم انجام شود است . ترکیه در سراسر جهان با شرکت های هواپیمایی پیشرو ، خط هوایی ترکیش را ارائه می دهد که تمام امکانات پروازهای داخلی می تواند به راحت ترین روش برای شما سفر کند. با این حال ، این هواپیما گرانتر از Anadolu Jet و SunExpss ، یک شرکت تابعه هواپیمایی ترکیه ، خطوط هوایی پگاسوس با مدل های تجاری ارزان قیمت و سایر شرکت های هواپیمایی ملی مانند Atlas Global و Onur Airlines است. هرکدام از خطوط هوایی را که انتخاب کنید ، خرید بلیط نسبتاً ارزان از استانبول به هر شهر بزرگ کشور آسان است. علاوه بر این ، ترکیه ، تسهیلات بانکی همراه اروپا از بسیاری از کشورها جلوتر است.

نکته: اگر قصد دارید پرواز اقتصادی تری داشته باشید ، می توانید پرواز خود را در فرودگاه Sabiha Gokcen که قیمت بلیط پایین است ، خریداری کنید.


اتوبوس های بین شهری


اطلاعات در مورد سیستم حمل و نقل ترکیه image2


اتوبوس های درون شهری با فرصت های اقتصادی اخیر پروازهای داخلی نسبتاً محبوب نیستند. با این حال ، هنوز هم یک گزینه قابل اعتماد ، راحت و مقرون به صرفه است. شرکت های مختلف اتوبوسرانی پروازهای ایمن و راحت روزانه را در سراسر کشور ارائه می دهند. برای جدول زمانی و رزرو اتوبوس می توانید به وب سایت شرکت های اتوبوسرانی مراجعه کنید. علاوه بر این ، هر شهر یک ایستگاه اتوبوس مرکزی دارد یا با مینی بوس و تاکسی توقف می کند تا به محل اقامت شما برسد.


نکته: در طول تعطیلات برنامه سفر خود ، می توانید در اماکن تفریحی غذاهای لذیذ محلی را کشف کرده و سوغاتی یا محصولات ارگانیک تهیه شده از مواد اولیه محلی بخرید.


قطارها


اطلاعات در مورد سیستم حمل و نقل ترکیه image3


اگرچه از آن به طور گسترده استفاده نمی شود ، اما تقریباً در تمام حمل و نقل ترکیه وجود دارد. از سال ۲۰۱۹ قطارهای سریع السیر فقط بین آنکارا ، قونیه ، اسکی شهیر و استانبول در دسترس هستند ، اما بسیاری از مسیرهای جدید برای مدت زمان کوتاهی به بهره برداری می رسند. در حدود چهار ساعت با قطار سریع از استانبول می توانید به آنکارا برسید.


مشهورترین سرویس قطار ایست اکسپرس است که در قصر برف در آنکارا فعالیت می کند. اگر می خواهید تجربه سفر فراموش نشدنی داشته باشید و از دوستی های جدید با مناظر کوهستانی باشکوه لذت ببرید ، باید کت ضخیم خود را بپوشید و در زمستان از این قطار استفاده کنید.


برای زمان پرواز و رزرو بلیط می توانید به http://www.tcddtasimacilik.gov.tr یا آژانس های تور مراجعه کنید.


نکته: در این سفر ۲۴ ساعته با East Expss معروف ، شما باید بلیط خود را حداقل ۱ ماه قبل از تاریخ سفر رزرو کنید تا بتوانید راحت در واگن های تخت سفر کنید و از داشتن میان وعده مطمئن شوید.


مترو و تراموا


اطلاعات در مورد سیستم حمل و نقل ترکیه image4


سیستم ریلی سبک ، مترو و سیستم تراموا ، معروف به سریعترین شهرهای رشد در ترکیه در حال افزایش است. بیش از نیم میلیارد مسافر در سال با پیشرفته ترین شبکه راه آهن سبک در ترکیه در استانبول مستقر هستند. می توانید از طریق https://www.metro.istanbul/ به شبکه حمل و نقل سیستم های ریلی استانبول برسید. اسکی شهیر ، ازمیر ، آنکارا ، بورسا ، کایسری ، سامسون ، قونیه ، گازیانتپ ، آنتالیا و آدانا با مترو و تراموا در دسترس هستند.


اطلاعات در مورد سیستم حمل و نقل ترکیه image5


بزرگراه ها در ترکیه ، این کشور به ویژه در غرب به خوبی به یکدیگر متصل است و تعمیر و نگهداری به طور منظم انجام می شود. علاوه بر این ، دسترسی به بزرگراه ها و پل های جدید راحت تر و کوتاه تر است.در ترکیه ، اینترپرایز ، هرتز ، یوروپکار یا وسیله نقلیه شخصی در شرکتهای بین المللی کرایه اتومبیل مانند بودجه و کرایه وسایل نقلیه تضمینی بسیار آسان است.

 

نکته: در تعطیلات رسمی و تعطیلات رسمی ، ترافیک به ویژه در جاده های بین شهری بسیار سنگین است و تعداد تصادفات رانندگی در این دوره ها افزایش می یابد. به همین دلیل ، باید از شروع روزهای اول و آخر که بیشترین ترافیک در تعطیلات رسمی است ، خودداری کنید.

 

کشتی و اتوبوس دریایی


اطلاعات در مورد سیستم حمل و نقل ترکیه image6


اگر می خواهید زمان سفر خود را کوتاه کرده و بیشتر سرگرم شوید، خصوصاً اگر می توانید از اتوبوس های شهری و کشتی های ارتباطی دریا با غرب ترکیه استفاده کنید. اگر می خواهید با اتومبیل خود به دریای اژه یا مدیترانه بروید ، می توانید طی دو ساعت با کشتی از استانبول به باندیرما بروید. یا با استفاده از کشتی های Yenikapı ، Pendik یا Eskihisar - Topçular ، می توانید از استانبول در ۳۰ دقیقه تا ۱ساعت و ۱۵دقیقه به یالووا برسید. همچنین می توان از مرکز شهر چاناکاله به شبه جزیره گالیپولی ، و مراکز گردشگری Bozcaada و Gökçeada با اتوبوس دریایی رسید.

برای خرید بلیط ، یادگیری جزئیات بندر و جدول زمانی می توانید به https://www.ido.com.tr مراجعه کنید. علاوه بر این ، سفرهای ساحلی ترکیه و سایر برنامه ها برای سفر به جزایر یونان در این شهر ترتیب داده شده است ، که میتوانید برای دفعه دیگر برای دسترسی به جدول زمانی و اطلاعات بلیط به آدرس وب آژانس مراجعه کنید.


اطلاعات در مورد سیستم حمل و نقل ترکیه image7


خدمات کشتی با دو طرف اروپا و آسیای استانبول در دریای مرمره ۲۴ ساعته وجود دارد. هنگام مسافرت با کشتی های خط شهری ، می توانید با پرتاب سیمیت با مرغ دریایی دوست شوید و یا هنگام نوشیدن چای داغ خود شاهد نمای بی نظیر استانبول باشید. هنگام لذت بردن از دریا می توانید استرس روز را از بین ببرید. همچنین می توانید در تورهای بسفر شرکت کنید. برای دسترسی به زمان ها و مسیرها می توانید به  https://www.sehirhatlari.istanbul/tr مراجعه کنید.


متروبوس


متروبوس ها وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی هستند که طرف آسیایی استانبول را به سمت اروپا متصل می کنند. ۲۴ ساعته باز است و حمل و نقل سریع و ایمن را در جاده تقسیم شده خود فراهم می کند. برای دسترسی به اطلاعات مسیر متروبوس که می توان از آن به عنوان قطار چرخ دار نیز یاد کرد ، می توانید به https://metrobus.iett.istanbul مراجعه کنید.


نکته: انجام حرکت متروبوس در فواصل زمانی متفاوت از رفت و آمد تجربه راحت تری را برای سفر فراهم می کند.


مینی بوس و تاکسی


اطلاعات در مورد سیستم حمل و نقل ترکیه image8


بیشتر مردم ترکیه با مینی بوس یا تاکسی در سفر هستند زیرا ارزان تر و سریعتر است. آنها با انتخاب و پایین آوردن مسافران در هر مکانی که در مسیری خاص حرکت می کنند ، ادامه می دهند. حتی اگر بعضی اوقات ممکن است کمی شلوغ باشد ، برای سوار شدن به مینی بوس و تاکسی تنها کاری که باید انجام دهید این است که باید دست خود را بلند کنید تا راننده بتواند ببیند. این حالت سفر می تواند گاه به گاه نگران کننده باشد و همچنین رانندگان مینی بوس به خاطر رانندگی تهاجمی خود معروف هستند. فقط از این طریق می توانید با صرف کمترین هزینه ممکن به هرجایی که می خواهید برسید. برای یافتن مسیرهای مینی بوس باید از اطراف یا رانندگان بپرسید ، زیرا علائم اطلاعاتی در جلوی وسیله نقلیه قرار گرفته و خواندن آنها دشوار است. حمل و نقل در شهرها و روستاها بیشتر توسط مینی بوس های محلی انجام می شود.


تاکسی


اطلاعات در مورد سیستم حمل و نقل ترکیه image9


اگرچه تاکسی های زرد نسبت به گزینه های خود گران ترند ، اما مردم محلی که به دنبال راحتی هستند ، بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. یافتن تاکسی در هر خیابان اصلی استانبول آسان است. با این حال ، در شهرهای کوچکتر ممکن است لازم باشد به اطراف بگردید یا از یک برنامه استفاده کنید.

نکته: رانندگان تاکسی که سعی می کنند گردشگران را فریب دهند ، حتی اگر در هر کشوری زندگی کنند ، ممکن است با شهرهای بزرگی روبرو شوند ، بنابراین مطمئن شوید که راننده پس از سوار شدن به تاکسی ، پیشخوان تاکسی متر را روشن می کند. همچنین ، از آنجا که تاکسی ها در بسیاری از شهرها هنوز کارت اعتباری را قبول نمی کنند ، همیشه پول نقد را با خود داشته باشید.

برنامه های تلفن همراه برای حمل و نقل

اگرچه برنامه های تلفن همراه برای حمل و نقل در سراسر کشور زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرد ، اما می توان از برنامه های مختلف تلفن همراه برای تسهیل زندگی در شهرهای بزرگی مانند استانبول ، ازمیر و آنکارا استفاده کرد.

BiTaksi:

این برنامه به شما امکان می دهد با نزدیکترین تاکسی خود تماس بگیرید و به شما امکان پرداخت از طریق پول نقد یا کارت اعتباری را می دهد. استفاده از این برنامه به شما کمک می کند از فریب راننده ها جلوگیری کنید.

Uber :

قانونی بودن برنامه Uber هنوز در ترکیه مورد بحث است و مقامات بر غیر قانونی بودن آن تأکید کردند ، مقامات Uber دقیقاً برعکس این موضوع را مطرح می کنند. ممکن است توسط پلیس متوقف شده و به دلیل استفاده از برنامه جریمه شود. در چنین مواردی ، اوبر هزینه مربوطه را به مشتری پس می دهد. در میان این تغییرات قانونی پیچیده ، خدمات اجاره اتومبیل شرکت های اجاره اتومبیل جایگزینی برای UBER است.

Yandex:

اگر با ماشین خود سفر می کنید ، Yandex و Google Maps گزینه خوبی برای دریافت راهنمایی هستند. بسته به شدت ترافیک مسیر شما را تغییر می دهد و در وقت شما صرفه جویی می کند.


Properties
Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Green, Litecoin accepted.
1
Footer Contact Bar Image
Whatsapp contact gif for mobile