چگونه در بخش زمین در ترکیه سرمایه گذاری کنیم؟

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

چگونه در بخش زمین در ترکیه سرمایه گذاری کنیم؟

در ترکیه ی نوین و در حال توسعه، بسیاری از افراد خارجی هستند که تمایل به سرمایه گذاری در قسمت زمین دارند. با قرار گرفتن مردم اعراب در صدر فهرست، این افراد پیوسته در حال تحقیق و سرمایه گذاری در زمین های موجود هستند. شرایط تركیه و ماهیت زمین ها باعث می شود كه سرمایه گذاران خارجی، تركیه را ترجیح دهند. به ویژه شهرهای بزرگ که در آن شبکه حمل و نقل بهبود یافته است، از جمله مناطق مورد نظر می باشند. از آنجایی که که به غیر از شبکه حمل و نقل دیگر شرایط چون بهداشت و تفریح از جمله جنبه هایی است که ارزش این زمین ها را افزایش می دهد، سرمایه گذاران خارجی با در نظر گرفتن این مسائل تمایل به سرمایه گذاری دارند. در همین حال خرید زمین توسط سرمایه گذاران خارجی در ترکیه مزایای زیادی نیز به همراه می آورد. و برای انجام یک سرمایه گذاری صحیح، موارد خاصی وجود دارد که باید به آن توجه کرد.


خریداری زمین توسط افراد خارجی در ترکیه و مزایای خرید زمین

در کشور ما، خارجی ها می توانند تحت یکسری شرایط خاص زمین خریداری نمایند. مهمترین آنها این است که افراد خارجی می توانند در ترکیه تنها 30 هکتار اموال غیر منقول را خریداری نمایند. علاوه بر این، افراد خارجی حق مالکیت حدود 10 درصد از مساحت اموال غیر منقول را تحت مالکیت خصوصی دارند. انتقال اموال غیر منقول با سند رسمی و اساسنامه شرکت که در اداره ثبت املاک و مستغلات ثبت شده است، صورت می گیرد. خریدار خارجی مورد نظر باید شهروند یکی از کشورهایی باشد که حق مالکیت مستغلات و املاک را در ترکیه دارند. در طی مرحله ی خرید، فرد خارجی در ابتدا به اداره ثبت املاک و مستغلات درخواست میدهد. در طول فرآیند درخواست، سند مالکیت ، کارت شناسایی، یک سند شامل ارزش فعلی زمین و اگر خریدار یا فروشنده به زبان ترکیه صحبت نمی نماید، یک مترجم گواهی شده نیز باید حضور داشته باشد. همچنین یک فرد خارجی برای دریافت شهروندی ترکیه، از طریق خرید زمین بایستی کل ارزش کارشناسی شده زمین خریداری شده حداقل به ارزش 400،000 دلار آمریکا باشد.


چگونه در بخش زمین در ترکیه سرمایه گذاری کنیم؟ image1


سرمایه گذاری در بخش زمین، که سرمایه گذاران را قادر می سازد در بلند مدت سود بالایی کسب کنند، این رویه به نوبه خود توجه سرمایه گذاران خارجی را جلب می کند. مهمترین مسئله ای که سرمایه گذار در بخش زمین بایستی به آن توجه نماید، موقعیت مکانی محل زمین خریداری شده است. سرمایه گذاری در زمین هایی که از طرف دولت و یا شهرداری قطعه بندی شده اند و به احتمال زیاد در آینده نه چندان دور قابل توسعه و بهره برداری می باشند ، سود سرمایه گذاری را به اوج می رساند. به خصوص سرمایه گذاری در اطراف مناطق کلان شهرها مانند استانبول، آنکارا، و ازمیر سود زیادی به ارمغان می آورد. سرمایه گذاری در بخش زمین در ترکیه برای سرمایه گذاران خارجی مزایای فراوانی را فراهم می نماید. به عنوان مثال خریداری زمین که ارزش آن بالاتر از مقدار معینی از دلار است، به خریداران خارجی حق دریافت شهروندی ترکیه را می دهد. یکی دیگر از مزیت های برجسته سرمایه گذاری زمین این است که نیازی به رویارویی با مسائلی مانند پرداخت اجاره و یا شارژ و فیش آب و برق گازو امسال اینها نیست. همه اینها باعث می شود که مزایای سرمایه گذاری در بخش زمین افزایش یابد .


مناطق مجاز برای خرید زمین در ترکیه

برخی از شهرها وجود دارند که سرمایه گذاران خارجی اخیرا در حال سنجش آن هستند. این شهرها با توجه به سرمایه گذاری صحیح از اهمیت به سزایی برخور دارند و انتظار می رود که ارزش زمین ها به موقع افزایش پیدا کند .


1. استانبول: مناسب ترین مناطق برای سرمایه گذاری در بخش خرید زمین در شهر استانبول عبارتند از کایا شهیر، آرناووت کوی، چکمه کوی و از جمله مناطق اطراف آن. به دلیل گزینه های حمل و نقل و سایر فرصت هایی که ارائه می دهند،

این مناطق از دید سرمایه گذاران مورد پسند قرار گرفته اند. پل ها، فرودگاه ها، مراکز خرید، بیمارستان ها و سایر امکانات، ارزش زمین های اطراف را در سطح وسیعی افزایش می دهد.


چگونه در بخش زمین در ترکیه سرمایه گذاری کنیم؟ image2


2. آنکارا: بهترین مناطق سرمایه گذاری در زمینه خرید زمین در آنکارا، محدوده ی چانکایا و اوران است. تمام امکانات دربرگرفته اطراف این مناطق ارزش زمین را افزایش می دهد. بویژه محله مصطفی کمال در منطقه چانکایا و ایلک باهار در شهر اورن به عنوان با ارزش ترین مناطق در بخش سرمایه گذاری خرید زمین شناخته می شود. کلان شهر بودن آنکارا در حال حاضر یکی از مهمترین خصوصیات بارز در افزایش ارزش املاک موجود در مناطق ذکر شده میباشد.


چگونه در بخش زمین در ترکیه سرمایه گذاری کنیم؟ image3


3. ازمیر: ازمیر در میان شهرهای ترکیه از جمله شهرهای تفریحی و سرگرمی از نظر گردشگران میباشد. این چیزی است که باعث می شود ازمیر برای سرمایه گذاری بسیار ارزشمند باشد. بهترین مناطق برای سرمایه گذاری در ازمیر، بایراکلی و بورنووا عنوان گردیده اند. به ویژه منطقه پینارباشی و خیابان آنکارا در بورنووا از جمله مناطقی هستند که انتظار می رود در طی زمان کوتاه افزایش قیمت داشته باشند. ازمیر تمام امکانات لازم نه تنها از دید گردشگری، بلکه حمل و نقل، بهداشت و تفریح را برای افزایش سرمایه گذاری زمین دارا می باشد.


چگونه در بخش زمین در ترکیه سرمایه گذاری کنیم؟ image4


4. بورسا: بورسا در میان شهرهای توسعه یافته ی ترکیه قرار دارد. با نوین سازی و افزایش توسعه اش در دوره ی زمانی مناسب و همچنین از لحاظ سیستم ارتباطی حمل و نقل در راس قرار دارد، به همین خاطر در حال توسعه و از اهمیت بویژه ای برخوردار است. از مناطق مهم و با ارزش شهر بورسا منطقه عثمان قاضی و نیلوفر میباشد که با توجه به نزدیکی آنها به شهرهای مجاور، ارزش آنها رو به افزایش اشت. به خصوص محله دیمرتاش در عثمان قاضی و نیز محله گوروکلی در نیلوفر از جمله محله های گرانبها است که انتظار می رود ارزش آن افزایش یابد.


چگونه در بخش زمین در ترکیه سرمایه گذاری کنیم؟ image5


5. کجا الی: به عنوان یک شهر صنعتی و نزدیک به دیگر شهرهای صنعتی، توجه ویژه ای را برای سرمایه گذاری در قسمت زمین جذب می کند. منطقه گبزه در کجاالی به عنوان بهترین منطقه برای سرمایه گذاری امتیاز میگیرد. از جمله دلایل اینکه گبزه یک منطقه با ارزش است، نزدیک بودن آن به فرودگاه صبیحا گوکچه، خط اتوبوس کشتی، نزدیک به دریای مارمارا و قرار داشتن در طرح خط قطارهای پرسرعت می باشد. با دیگر خطوط حمل و نقل که انتظار می رود تاسیس شود ارزش گبزه بالاتر از همیشه خواهد بود. با توجه به همه ی این موارد، گبزه به عنوان یکی از مناسب ترین مناطق برای خرید زمین شناخته شده است.


چگونه در بخش زمین در ترکیه سرمایه گذاری کنیم؟ image6


6. چاناک کاله: چاناک کاله همان چاناک قلعه همچنین یکی از شهرهای ترکیه است که در طول این سال ها بهبود یافته است و انتظار می رود که بهتر شود. پس از اتمام ساخت پل چاناک کاله در سال 1915، انتظار می رود که زمین های اطراف آن افزایش قیمت داشته باشد.


چگونه در بخش زمین در ترکیه سرمایه گذاری کنیم؟ image7


7. ترابزون: یکی از شهرهایی است که سرمایه گذاران خارجی بیشتر تصمیم به سرمایه گذاری در آن می گیرند. ترابزون خود را در بین شهرهای اطراف دریای از اهمیت و آوازه ویژه ای برخوردار بوده است. با چشم انداز سبز و آبی آن، توجه همه سرمایه گذاران را به خود جلب می کند و برای افراد خارجی که به دنبال یک هوای تازه می باشند یک شهر مورد پسند می باشد. بدین ترتیب، به عنوان یکی از کلان شهر های دریای سیاه ( یا همان واژه ترکی کارادنیز )، در قسمت حمل و نقل، سلامت و تفریح توسعه یافته است و در نتیجه ارزش زمین های آن هر ساله رو به افزایش است.


چگونه در بخش زمین در ترکیه سرمایه گذاری کنیم؟ image8


8. سامسون: یکی از مراکز برجسته کارادنیز بوده و همواره توجه سرمایه گذاران ترکیه و خارجی را به خود جلب می کند. یکی از نواحی اصلی سامسون، آتاکوم به عنوان مرکز در بخش حمل و نقل و بهداشت در کارادنیز دیده می شود و در گذر زمان افزایش ارزش داشته است.


چگونه در بخش زمین در ترکیه سرمایه گذاری کنیم؟ image9


9. یالووا: به عنوان نقطه عطف در قسمت حمل و نقل، یکی از شهرهایی که انتظار می رود در طول زمان افزایش ارزش داشته باشد. یالووا که با مسیرهای دریایی اش توجهات را به خود جلب می کند، با ساختن پل های جدید ارزش زمین هایش را اضافه می کند. همچنان در فهرست مناطق استراتژیک قرار داشته و در صنعت گردشگری نیز در حال رشد می باشد.


10. قاضی آن تپ: با صنایع توسعه یافته و در حال توسعه آن، یک شهر مهم در صنعتگرایی است. پس از پیشرفت های حمل و نقل در آن، قاضی آن تپ، در بازار سرمایه گذاری زمین نامی برای خود ساخته است. با قرار داشتن در فهرست شهرهای مورد علاقه در صنعت گردشگری، انتظار میرود که با گذشت زمان ارزش زمین هایش افزایش یابد. با توجه به سایر این موارد، قاضی آن تپ یک شهر مناسب برای سرمایه گذاری در قسمت زمین است.


چگونه در بخش زمین در ترکیه سرمایه گذاری کنیم؟ image10


از زمین های خالی خریداری شده در چه راه هایی می توان استفاده نمود؟

برای زمین هایی که برای سرمایه گذاری خریداری می شوند، موقعیت مرکزی آنها بسیار حائز اهمیت است، زیرا این امر باعث افزایش ارزش آنها در گذر زمان می باشد و اولین انتخاب یا پیشنهاد برای ساخت پروژه هایی مانند مسکن، بیمارستان و مراکز خرید میباشد. بنابراین، این سود آور ترین روش استفاده از زمین های خریداری شده است. زمین مورد نظر همچنین می تواند توسط سرمایه گذار برای ساختن یک ملک برای خودش مورد استفاده قرار گیرد. به غیر از یک خانه ویلایی، زمین می تواند برای ساخت یک آپارتمان و یا یک مجتمع استفاده شود. صاحب زمین، پس از ساخت مجتمع های ساختمانی یا آپارتمان خود می تواند به شدت سود کند. گذشته از این، زمین نیز می تواند به اجاره داده شود. مستأجر، می تواند زمین را با توجه به مسائل ذکر شده توسط سرمایه گذار مورد استفاده قرار دهد. این روش استفاده از زمین همچنین برای سرمایه گذار سود مالی زیادی را به ارمغان خواهد آورد.Properties
1
Footer Contact Bar Image