Trem Global Logo

راهنمای سرمایه گذاری

راهنمای خرید و سرمایه گذاری املاک و مستغلات در ترکیه

ترکیه با توجه به پیشرفت چشمگیر با اقتصاد در حال توسعه خود در سال های اخیر، سرمایه گذاری در بخش های ساخت و ساز و املاک، در حال تبدیل شدن به مرکز جذب سرمایه گذاران نهادی و فردی است. در این فرآیند، این کشور فرصت‌های قابل توجهی را به سرمایه‌گذاران خارجی ارائه می‌دهد که برای اتخاذ تصمیمات سرمایه‌گذاری موفق نیاز به تسلط بر پویایی‌های محلی دارند. ما به‌عنوان تیم ترم گلوبال، به‌منظور پشتیبانی از سرمایه‌گذاران در مسائل مربوط به تملک و سرمایه‌گذاری املاک، که به شدت به عوامل داخلی و خارجی وابسته هستند و مشکلات منحصربه‌فردی دارند، با کارکنان مجرب و تحت سلطه‌ی خود، از نزدیک پیشرفت‌ها را دنبال می‌کنیم. به منظور پاسخگویی به نیازهای مشتریان خود در ترکیه و کمک به آنها برای دستیابی به نتایج موفقیت آمیز در تصمیم گیری های سرمایه گذاری، راهنمای خرید و سرمایه گذاری املاک در ترکیه را به سرمایه گذاران ارائه می دهیم، جایی که ما دانش خاص بخش را ارائه می دهیم. اطلاعات این راهنما عمومی است، نه مشاوره اجتماعی، مالیاتی یا حقوقی.

مجوز کار

درخواست برای اجازه کار در ترکیه را می­توان از خود ترکیه یا از خارج انجام داد. آن دسته از اتباع خارجی که از خارج درخواست مجوز کار می­کنند مجبورند درخواست خود را به همراه قرارداد استخدام، حکم انتصاب به کار یا سندی که نشان از تایید شرکت تایید کننده درخواست کار فرد از طرف واحدهای نمایندگی جمهوری ترکیه در کشور مبدا است، بفرستند.

 کارفرمایانی که تمایل به گرفتن مجوز کار دارند ملزم هستند در طی 10 روز کاری بعد از اینکه درخواست خود را به طور آنلاین به نمایندگان دادند، درخواست مجوز کار خود را بمانند و باید اطلاعات و مدارک لازم را شخصا یا از طریق ایمیل به وزارت کار و امنیت اجتماعی بفرستند.

آن دست از اتباع خارجی که دارای مجوز کار مناسبی هستند باید ظرف 180 روز بعد از تنظیم مجوز کار در ترکیه حضور یابند. اتباع خارجی که قصد کار در ترکیه را دارند باید حداقل شش ماه از مهلت اعتبار اجازه اقامت آنها باقی مانده باشد البته به استثنای مجوز تحصیلی تا بتوانند درخواست صدور مجوز کار نمایند یا اینکه کارفرمایان آنها باید برای آنها درخواست مجوز کار نمایند. اتباع خارجی با شرایط بیان شده در بالا مجبور نیستند درخواست خود را به نمایندگان خارجی جمهوری ترکیه تقدیم نمایند. مدارک مورد نیاز را باید در طی 6 روز کاری بعد از فرستادن آنلاین درخواست خود شخصا یا از طریق ایمیل به وزارت کار و امنیت اجتماعی ترکیه بفرستند.

اگر مدارک به طور کامل فرستاده شده باشند و درخواست کاری بر طبق مدارک مورد نیاز انجام شده باشد، وزارتخانه در طی 30 روز به آن جواب می دهد. اما در مورد مواردی که نقصی در مدارک باشد به درخواست کننده اطلاع داده می شود و بعد از تکیمل مدارک ناقص، درخواست کننده می­تواند به مدت سی روز بعد از رسیدن مدارک به دست وزارتخانه منتظر جواب باشد. نتیجه درخواست مجوز کار می­تواند مثبت یا منفی باشد. در مورد درخواست­هایی که از خارج می شود اعلان پذیرش یا عدم پذیرش درخواست کار از طریق وزارت امور خارجه جمهوری ترکیه برای درخواست کننده فرستاده میشود.

آن دسته از اتباع خارجی که با گرفتن مجوز کار یا اقامت از کنسولگری وارد ترکیه می­شوند باید در طی 20 روز کاری بعد از وارد شدن ، ورود خود را در سامانه ثبت نشانی در ترکیه ثبت نمایند.

اجازه کار در ترکیه به موارد گوناگونی مثل تحصیل، خدمات در منزل، بهداشت و سلامتی، گردشگری، هوانوردی، تفریحات و کسب و کارهای دیگری مثل سرمایه­گذاری مستقیم خارجی، سرمایه گذاری مستقیم خارجی ویژه، خدمات حرفه ای و ادارات کاریابی داده می­شود. 

اجازه بدهید ما با شما تماس بگیریم ما به شما کمک خواهیم کرد که بهترین سرمایه گذاری را انتخاب کنید

پاسخ سریع
Phone
1
Footer Contact Bar Image