Trem Global Logo

راهنمای سرمایه گذاری

راهنمای خرید و سرمایه گذاری املاک و مستغلات در ترکیه

ترکیه با توجه به پیشرفت چشمگیر با اقتصاد در حال توسعه خود در سال های اخیر، سرمایه گذاری در بخش های ساخت و ساز و املاک، در حال تبدیل شدن به مرکز جذب سرمایه گذاران نهادی و فردی است. در این فرآیند، این کشور فرصت‌های قابل توجهی را به سرمایه‌گذاران خارجی ارائه می‌دهد که برای اتخاذ تصمیمات سرمایه‌گذاری موفق نیاز به تسلط بر پویایی‌های محلی دارند. ما به‌عنوان تیم ترم گلوبال، به‌منظور پشتیبانی از سرمایه‌گذاران در مسائل مربوط به تملک و سرمایه‌گذاری املاک، که به شدت به عوامل داخلی و خارجی وابسته هستند و مشکلات منحصربه‌فردی دارند، با کارکنان مجرب و تحت سلطه‌ی خود، از نزدیک پیشرفت‌ها را دنبال می‌کنیم. به منظور پاسخگویی به نیازهای مشتریان خود در ترکیه و کمک به آنها برای دستیابی به نتایج موفقیت آمیز در تصمیم گیری های سرمایه گذاری، راهنمای خرید و سرمایه گذاری املاک در ترکیه را به سرمایه گذاران ارائه می دهیم، جایی که ما دانش خاص بخش را ارائه می دهیم. اطلاعات این راهنما عمومی است، نه مشاوره اجتماعی، مالیاتی یا حقوقی.

وضع مالیات بر ارزش املاک و مستغلات سود را افزایش می دهد

   سود ناشی از واگذاری کالاها و حقوق به عنوان سود افزایش ارزش شناخته شده است. بیانیه واگذاری به فروش کالاها و حقوق، انتقال و واگذاری در ازای معادل، مبادله، سلب مالکیت، ملی شدن و قرار دادن سرمایه در شرکتهای بازرگانی اشاره دارد.

سود ناشی از واگذاری حقوق ثبت شده به عنوان املاک و مستغلات، به عنوان یک افزایش در کسب ارزش مشمول مالیات می شود (4 سال برای مواردی که قبل از 01-01-2007 خریداری شده اند). مطابق با این مقررات، درآمد حاصل از واگذاری املاک و مستغلات تملک شده بدون قصد فروش و سود حاصل از واگذاری املاک و مستغلات پس از نگهداری بیش از 5 سال از تاریخ خریداری، مشمول مالیات نمی شوند.

در تعیین سود ناشی از واگذاری املاک و مستغلات، می توان نمایه سازی ارزش هزینه را انجام داد (برای نمایه سازی، نرخ افزایش باید 10٪ یا بیشتر باشد) و برای سال 2019 از معافیت 14800 لیره ترکیه سود می برد.

تملک املاک و مستغلات با ثبت املاک عنوان انجام می شود. اما در برخی موارد خاص که املاک و مستغلات قبل از تاریخ ثبت سند تحت استفاده واقعی مالک قرار گرفته باشد، تاریخ استفاده واقعی به جای تاریخ ثبت به عنوان ملاک عمل پذیرفته می شود.

تعرفه مالیاتی که برای سال 2019 اعمال می شود به شرح زیر است:

15%

تا 18000 لیره ترکیه

20%

2700 لیره تا

27%

7100 لیره ترکیه برای 40000 لیره ترکیه از 98000 لیره ترکیه(7100 لیره ترکیه برای 40000 لیره ترکیه از 148000 لیره ترکیه)

35%

22760 لیره ترکیه برای 98000 لیره ترکیه از بیش از 98000 لیره ترکیه(36260 لیره ترکیه برای 148000 لیره ترکیه از بیش از 148000 لیره ترکیه در درآمد دستمزدی)اجازه بدهید ما با شما تماس بگیریم ما به شما کمک خواهیم کرد که بهترین سرمایه گذاری را انتخاب کنید

پاسخ سریع
Phone
1
Footer Contact Bar Image