Trem Global Logo

راهنمای سرمایه گذاری

راهنمای خرید و سرمایه گذاری املاک و مستغلات در ترکیه

ترکیه با توجه به پیشرفت چشمگیر با اقتصاد در حال توسعه خود در سال های اخیر، سرمایه گذاری در بخش های ساخت و ساز و املاک، در حال تبدیل شدن به مرکز جذب سرمایه گذاران نهادی و فردی است. در این فرآیند، این کشور فرصت‌های قابل توجهی را به سرمایه‌گذاران خارجی ارائه می‌دهد که برای اتخاذ تصمیمات سرمایه‌گذاری موفق نیاز به تسلط بر پویایی‌های محلی دارند. ما به‌عنوان تیم ترم گلوبال، به‌منظور پشتیبانی از سرمایه‌گذاران در مسائل مربوط به تملک و سرمایه‌گذاری املاک، که به شدت به عوامل داخلی و خارجی وابسته هستند و مشکلات منحصربه‌فردی دارند، با کارکنان مجرب و تحت سلطه‌ی خود، از نزدیک پیشرفت‌ها را دنبال می‌کنیم. به منظور پاسخگویی به نیازهای مشتریان خود در ترکیه و کمک به آنها برای دستیابی به نتایج موفقیت آمیز در تصمیم گیری های سرمایه گذاری، راهنمای خرید و سرمایه گذاری املاک در ترکیه را به سرمایه گذاران ارائه می دهیم، جایی که ما دانش خاص بخش را ارائه می دهیم. اطلاعات این راهنما عمومی است، نه مشاوره اجتماعی، مالیاتی یا حقوقی.

چگونگی پیگیری خرید ملک در ترکیه

قبل از سرمایه­گذاری روی املاک در ترکیه بررسی نمایید که آیا شخصی که ادعای مالکیت ملک را دارد واقعا مالک حقیقی ملک است یا خیر. بعد از این مرحله و قبل از خرید، آن ملک را بازدید نمایید.

بعد از بازدید از ملک لازم است بفهمید که آیا آن ملک جزء طرح ناحیه بندی شهرداری است یا خیر. طرح ناحیه بندی شهرداری برنامه­ای است که شهرداری منطقه بر اساس مقیاس 1/1000 ایجاد کرده است و وضعیت اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی الگوهای استقراری ملک در داخل محوطه استقراری را در آینده نشان می دهد.

بعد از بررسی تطابق پروژه مد نظر با پروژه در شهرداری لازم است که همه مدارک و جوازهای رسمی ملک بررسی شوند.

از فروشنده ملک جواز ساختمان یا سند استقراری را که معمولا توسط مقامات محلی داده می­شود، درخواست کرد.

گزارشی مبنی بر ارزش­گذاری ملک هم جزء اسنادی است که باید در هنگام فروش اموال غیرمنقول توسط اتباع خارجی به اتباع خارجی، اتباع خارجی به شهروندان ترکیه ، شهروندان ترکیه به اتباع خارجی ارائه شود.

این گزارش بنا به درخواست افراد و موسسات و به منظور تعیین ارزش هر گونه ملکی توسط ارزیاب­ها انجام می­شود و ارزیاب­ها همه عواملی که ممکن است بر ارزش ملک اثر بگذارد را تحلیل و بررسی می­نمایند و دلایل ارزش ملک را برمی شمارند. این گزارش همچنین با ارزیابی وضعیت محدوده بندی، اطلاعات سند ملکی، تحلیل محدوده­ای که ملک در آن قرار دارد ، مکان و موقعیت قرارگیری آن به علاوه یک سری از مسائل دیگر و همچنین مقایسه عوامل منفی آن با املاک غیرمنقول مشابه برای تعیین ارزش اموال غیرمنقول هم تهیه می­شود. کار آماده سازی گزارش با بررسی اطلاعات و موضوعات قانونی مثل پرونده در اداره ثبت املاک شروع می­شود و وضعیت محدوده­بندی ملک از بخش مربوط به ثبت اسناد ملکی در شهرداری گرفته می­شود. بعد از گرفتن اطلاعات از موسسات قانونی و دولتی، وضعیت ظاهری ملک غیرمنقول بررسی شده و بعد از آن فاز تحلیل شروع می­شود. همه اطلاعات در یک گزارش جمع آوری شده و برای بازنگری و بررسی به ارزیاب دیگری داده می­شود تا او ارزش ملکی ملک هایی که ملک مورد نظر در آن قرار دارد را برآورد نماید. گزارش ارزیابی در ترکیه شامل همکاری سه متخصص ارزیابی ملک است. سامانه ثبت ملک در ترکیه سامانه­ای ایمن است.

اگر ملک هنوز در دست ساخت است باید یک قرارداد پیش خرید بین مالک و خریدار نزد دفتر اسناد رسمی تنظیم گردد. اگر مستاجر در ملک ساکن باشد قرارداد اجاره باید بررسی شود زیرا خیلی مهم است که ببینیم آیا فروشنده برگه تخلیه را به مستاجر داده است یا خیر.

در ضمن انتقال ملک هر دو طرف یعنی هم فروشنده و هم خریدار باید برگه های ثبت زمین را داشته باشند و مالک جدید مسئول پرداخت مالیات بر ملک معوقه ملک مورد نظر است. برای جلوگیری از اینگونه موارد می­توان در قرارداد بند مخصوصی گذاشت.

یکی از موضوعات مهمی که باید لحاظ شود این است که دو کپی از قرارداد یکی به انگلیسی و دیگری به ترکی باشد که در ترکیه و در دفتر اسناد ترکیه تنظیم شده باشد. در هنگام درخواست دادن برای انتقال ملک لازم است که ارزیابی صلاحیت در اداره ثبت املاک انجام شود. خریدار در هنگام درخواست برای ثبت در اداره ثبت اسناد مدارکی مثل سندی که محل قرارگیری ملک در آن درج شده باشد، مدرکی دال بر قیمت فعلی ملک از شهرداری مربوطه، بیمه اجباری حوادث طبیعی در ترکیه ( داسک)، گذرنامه و کارت شناسایی و دو قطعه عکس جاری پاسپورتی را با خود بیاورد. در این شرایط است که می­توانیم بگوییم درخواست تکمیل است.                     

اجازه بدهید ما با شما تماس بگیریم ما به شما کمک خواهیم کرد که بهترین سرمایه گذاری را انتخاب کنید

پاسخ سریع
Phone
1
Footer Contact Bar Image